Anket

İntel mi Amd mi?

İntel
3 (75%)
Amd
1 (25%)

Toplam Oy Verenler: 4

Gönderen Konu: İntel mi Amd mi?  (Okunma sayısı 499 defa)

İntel mi Amd mi?
« : 21 Kasım 2009 - 21:16:07 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Bilgisayar alma arifesindeyken baya bir araştırdım Amd mi yoksa İntel markamı işlemci daha iyi diye..

Edindiğim sonuçlara göre Amd performans ve fiyat yönünden önde ancak hala ısınma problemi olduğu söyleniyor...İntel ise fiyatı biraz yüksek olmasına rağmen yılların güvenilirliğini barındırıyor..

Her şeye rağmen Amd daha mantıklı geliyor bana..

Peki sizin düşünceleriniz neler?
   :b:

Özlem Tekin

İntel mi Amd mi?
« : 21 Kasım 2009 - 21:16:07 »

Ynt: İntel mi Amd mi?
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2009 - 21:27:57 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Intel

Artı Yönler:Sistemleri hızlı çalıştırır, bilgisayarın ana programlarını hızlı çalıştırır, ısınmaz yapmaz, servisi boldur, yılların tecrübesini barındırır.

Eksi Yönler:
Oyunların sistemlerinde pek iyi değildir, background açısından ortalamadır, intel onaylı olmayan programları çalıştırmada cimrilik yapar.

AMD

Artı Yönler: Oyunlar için en idealidir, windows background için yüksek performans gösterir, amd onaylı programları müthiş çalıştırır, olmyanları da müthiş çalıştırır.

Eksi Yönler: Ana bilgisayar sisteminde tamamen faciadır, ana programları hızlı çalıştırdığı söylenemez, çok çabuk ısınır, yeni olduğu için hala teknik eksiklikler yaşanmaktadır, programlara hemen adapte olsa çoğu bilgisayar sistemleri intel kökenli olduğu için adapte de sorun yaşar.

Sonuç: Hemen gidile Intel alına.  .woot.
Oppss!

Ynt: İntel mi Amd mi?
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2009 - 21:30:14 »

furkiii

• Ziyaretçi
aslında bu olay bence bilgisayarın kullanım amacına bağlı olarak değişebiliyor..evet intel yılların güvenilirliğini barındırıyor;ancak oyun oynanmak istenen bir bilgisayarda amd daha iyi sonuçlar veriyor..bunlardan bağımsız bir bilgisayar için ise intel daha ön plana çıkıyor çünkü özellikle de bir laptop için ısınma önemli bir problem;ama yine de amd ile intel arasında ekonomik açıdan da bir miktar fark var..açıkçası ben masaüstünde oyun oynadığımdan amd kullanıyorum,hem daha da ekonomik oldu böylesi..laptopta çizim ve analiz programlarını,biraz kasacaklarını düşündüğümden intel core 2 kullanıyorum,memnunum da ısınma şikayetim windows 7'ye geçtiğimden beri pek kalmadı (vista'da biraz şikayetim vardı);tabii amd olsa ne kadar performans gösterirdi onu da tam bilemiyorum..yani direkt intel veya amd iyidir diyemem,ne amaçla kullanılacağına bağlı olarak değişir,yine de benim gözümde intel biraz daha önde..