Gönderen Konu: Teknolojik Haberler  (Okunma sayısı 10903 defa)

Teknolojik Haberler
« : 16 Ağustos 2008 - 12:07:20 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Her haber için başlık açmaktansa bu başlık altında çok da önem arz etmeyen,başlık açmaya gerek gösterilmeyen haberleri buraya ekleyerek paylaşabiliriz:

İlk haber benden:

http://www.ensonhaber.com/Teknoloji/146142/Youtube-Turkiyeyi-gozden-cikardi.html
http://www.ensonhaber.com/Teknoloji/146099/Ariane-5-uzaya-firlatildi.html
http://www.ensonhaber.com/Teknoloji/145895/Biyolojik-beyinli-robot.html

TR için önemli bir haber(adım),ama başlık açılmaya değmicek bi' başlık.

Örnektir*
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2008 - 12:09:26 Gönderen: seytan_nikahı »
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

Teknolojik Haberler
« : 16 Ağustos 2008 - 12:07:20 »

Ynt: Teknolojik Haberler
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2008 - 12:11:17 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
seytan nikahı güzel düşünmüşün ama hani bu link olarak değilde haber olarak eklersen ve haberin kaynağını belirtirsen daha güzel olur.
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2008 - 12:14:35 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Teşekkür ederim.Peki bundan sonraki haberleri senin belittiğin şekilde yapar(l)ım.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2008 - 14:48:34 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Haberler için tşkler seytan_nikahı

« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2008 - 23:08:04 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Haberler için tşkler seytan_nikahı
rica ederim..ne demek..

« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2008 - 17:53:41 »

furkiii

• Ziyaretçi
sanırım bir çoğunuz farkındasınızdır google tarafından yeni internet browser olan chrome kullanıma sunuldu..hatta google'ın ana sayfasından beta versiyonunu da indirebilmek mümkün..opera'yı hiç kullanmadığım için bilmiyorum ama açıkçası internet explorer'a karşı çoğu kişi tarafından oldukça üstün gösterilen firefox'u sevmediğim gibi firefox'tan dahi çok üstün gösterilen chrome da hoşuma gitmedi..öncelikle görsel tasarım fakiri olduğunu düşünüyorum..pek çok kişi tarafından çok hızlı olduğu iddia edildiği için bugün ders kayıtlarında denedim,ardından firefox ile de denedim ve sonuç alamadım..daha sonra denediğim internet explorer ile hemen açıp tüm istediklerimi alabildim, benim favorim internet explorer..:D

yine de yeni bir browser haberini de vermiş olayım dedim bilmeyenler varsa diye..:D

« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2008 - 17:08:59 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Cep telefonlarının özellikleri her geçen gün artarken farklı uygulama ve servislerle de karşımıza çıkmaya devam ediyorlar. İletişim, multimedya ve navigasyon gibi özelilkleri arasına ’seçimlerde oy kullanmayı’ da ekleyen cep telefonları farklı bir özellik kazandılar. Estonya’da 2011 yılında yapılacak olan seçimler cep telefonları yardımı ile gerçekleştirilecek.

Halen test edilen sistem, seçmenlerin telefonlarına ücretsiz olarak takılacak bir güvenlik çipi yardımı ile yapılacak. Ek bir yazılım yardımı ile oy kullanılmasını sağlayacak olan bu çipler özel güvenlik sistemlerine sahip.

http://www.ensonhaber.com/Teknoloji/171239/cepten-oy-donemi-basliyor.html

« Yanıtla #7 : 18 Ocak 2009 - 22:56:43 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
Avrupa Komisyonu, Amerikan yazılım devi Microsoft aleyhinde, Avrupa Birliği’nin tekel kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yasal işlem başlattığını açıkladı.

AB Komisyonu, Microsoft’u web tarayıcısı Internet Explorer’ı sadece kendi işletim sistemi olan Windows’la uyumla hale getirerek rekabet ortamına zarar vermekle suçluyor. Komisyon, Amerikan yazılım şirketine savunma için iki ay süre verdi. Microsoft, Avrupa Birliği’nin tekelleşme karşıtı kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle daha önce toplam 2 milyar doları aşkın tazminat cezasına çarptırılmıştı.
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #8 : 01 Ağustos 2009 - 00:09:36 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Uydu yayınında üçüncü boyuta doğru

Uydu yayınları üçüncü boyuta geçiyor. HDTV'ler geride kalıyor

HD kanallarının nadir bulunur bir lüks olduğu günler çok eski değil. Ama biz önümüze bakalım. BSkyB uydu yayını, üç boyutlu yayına geçiyor. Uydu yayını, gelecek yıl bir 3D televizyon kanalını hayata geçirecek. Spor, sanat ve birçok film üç boyutlu seyredilecek. En büyük ilgili canlı ve 3D spor müsabakalarının çekeceğini düşünüyoruz. Sky + HD box sahibi her kullanıcı bu hizmetten yayarlanabilecek.

« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2009 - 23:10:29 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Pentium II ve Windows 7!

Windows 98 döneminden kalan eski bir Pentium II sisteme Windows 7 yüklenir mi? Şaşırtan cevap burada.

Windows 7'nin netbook'lar üzerinde çok iyi çalıştığını ve oldukça mütevazi sistem kaynağı gereksinimlerine sahip olduğunu öğrendik. Ancak netbook'lardan çok daha zayıf donanımlarda çalışan Windows 7 bütün kullanıcıları şaşırttı. Ne tür bir donanımda mı? 266MHz Pentium II ve 96MB RAM ile!

Windows 98 çalıştıracak güçte bir bilgisayar Windows 7'yi çalıştırabiliyor. İnternet forumları deney yapan ve bunların sonuçlarını paylaşan kullanıcılarla dolup taşıyor. İçlerinde 900MHz Celeron kullananlar da var ve oldukça iyi çalıştığını bile söylüyorlar. Bu konuda bir heyecan dalgası var. Donanım meraklıları bu tür testlerle oldukça eğleniyorlar.

Elbette ki Windows 7'nin bu kadar zayıf donanımlarda çalışması, bu sistemlerde günlük pratik kullanıma uygun bir performans verdiği anlamına gelmiyor. Çok zayıf sistemlere kurulabilse de kullanımda pratik bir fayda sağlayamaz. Bununla birlikle birkaç senelik bilgisayarlarda sistem gereksinimleri yüksek olmayan güncel yazılımları çalıştırabilmek için Windows 7 iyi bir seçenek olacak gibi görünüyor.

« Yanıtla #10 : 13 Ağustos 2009 - 23:47:25 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Pentium II ve Windows 7!

Windows 98 döneminden kalan eski bir Pentium II sisteme Windows 7 yüklenir mi? Şaşırtan cevap burada.

Windows 7'nin netbook'lar üzerinde çok iyi çalıştığını ve oldukça mütevazi sistem kaynağı gereksinimlerine sahip olduğunu öğrendik. Ancak netbook'lardan çok daha zayıf donanımlarda çalışan Windows 7 bütün kullanıcıları şaşırttı. Ne tür bir donanımda mı? 266MHz Pentium II ve 96MB RAM ile!

Windows 98 çalıştıracak güçte bir bilgisayar Windows 7'yi çalıştırabiliyor. İnternet forumları deney yapan ve bunların sonuçlarını paylaşan kullanıcılarla dolup taşıyor. İçlerinde 900MHz Celeron kullananlar da var ve oldukça iyi çalıştığını bile söylüyorlar. Bu konuda bir heyecan dalgası var. Donanım meraklıları bu tür testlerle oldukça eğleniyorlar.

Elbette ki Windows 7'nin bu kadar zayıf donanımlarda çalışması, bu sistemlerde günlük pratik kullanıma uygun bir performans verdiği anlamına gelmiyor. Çok zayıf sistemlere kurulabilse de kullanımda pratik bir fayda sağlayamaz. Bununla birlikle birkaç senelik bilgisayarlarda sistem gereksinimleri yüksek olmayan güncel yazılımları çalıştırabilmek için Windows 7 iyi bir seçenek olacak gibi görünüyor.

Merak ettim şimdi gerçekten çalışacak mı Windows7..WinXp Prof(Servis Packsiz) gayette iyi çalışıyordu Overclock yapılmış Pentium II 'de 128 mb ram 4 mb ekran kartı..:) neyse şimdiki nesil çekirdeği fazla olan işlemcilere Windows 3.1 kursak ne olur...Kesin küfür eder..:D

« Yanıtla #11 : 15 Ağustos 2009 - 19:41:59 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
İNTERNET DEVİ GOOGLE’DA BÜYÜK DEĞİŞİM

İnternet devi Google, mühendislerinin, "Caffeine" adlı, daha hızlı yeni bir arama motoru üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Google'ın resmi blogunda Sitaram Iyer ve Matt Cutts adlı mühendislerin imzasıyla yayımlanan mesajda, Google mühendislerinin aylardır gizli bir proje üzerinde çalıştıkları ve yeni nesil bir arama motoru geliştirmek için çabaladıkları belirtildi.

Mesajda, bu projeyle, aramada çıkan sonuçların kapsamı, doğruluğu ve bilgiye ulaşma hızının artırılacağı kaydedildi. İnternet kullanıcıları, projenin gelişimini "www2.sandbox.google .com" adresinden takip edebilecekler. Görsel olarak, bu yeni arama motoru ile Google'ın orijinal sayfası arasında çok fark bulunmuyor.

Google yönetimi, tek hedefin "Caffeine"in mevcut arama motoruna göre daha hızlı çalışması olduğunu belirtiyor.

« Yanıtla #12 : 17 Ağustos 2009 - 22:58:48 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
İnternetten müzik indirenin cebi yanacak

Müzik ve sinema sektörünü büyük maddi kayıplara uğratarak üretimin düşmesine neden olan, “internetten müzik ve film dosyası indirilmesine” sıkı takip ve cezai yaptırım getirilecek.

Müzik ve sinema sektörünü büyük maddi kayıplara uğratarak üretimin düşmesine neden olan, “internetten müzik ve film dosyası indirilmesine” sıkı takip ve cezai yaptırım getirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığının 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda yapacağı değişiklikle, internetten “fikir hırsızlığına” karşı uyarı, idari para ve hapis cezasına kadar uzanan yaptırım hedefleniyor.

Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, yapılması düşünülen yasal düzenlemeye ilişkin açıklamada, ilgi verirken, telif haklarının korunmasına ilişkin her türlü çalışmayı yaptıklarını ve son dönemde de çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

“Denetim Komisyonu Başkan ve Üyelerine İkramiye Ödenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” çıkardıklarını ifade eden Çelik, düzenleme çerçevesinde illerde görev yapan denetim komisyonu üyeleri ve emniyet görevlilerine belli bir miktarda para ödeneceğini kaydetti.

Çelik, daha önce böyle bir teşvik sisteminin bulunmadığını belirterek, “Operasyonda ele geçirilen ürün sayısıyla ilgili belli bir oranda polis ve denetim komisyonu yetkililerine ikramiye verilecek. Bu da bizim açımızdan, 'fikir hırsızlığıyla' mücadelede en önemli dama taşlarından biridir” dedi.

“KORSAN” YERİNE “FİKİR HIRSIZLIĞI”

“Korsan” yerine “fikir hırsızlığı” ifadesini kullanmaya özen gösterdiklerine işaret eden Abdurrahman Çelik, “Bundan sonra onların ismi hırsızdır. Çünkü nasıl ki bir hırsız herhangi bir ürünü bir yerden alıp satıyorsa, alan da suçlu, satan da suçludur” diye konuştu.

Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve sektör temsilcilerinin katılımıyla 2 günlük bir çalışma yapıldığını kaydederek, toplantıda 5846 sayılı yasada yapılacak değişikliklerin ele alındığını, söz konusu değişiklikleri Ekim ayı sonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini bildirdi.
İnternet üzerinden özellikle son 3 yıldır müzik ve film indirilmesinin artarak en üst seviyeye çıktığın vurgulayan Çelik, “işi ticarete dökenlerin” yanında, özellikle gençlerin bilinçsiz olarak bu eylemi yaptıklarını kaydetti. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla bu tür müzik ve film dosyası kullanımında artış olduğunu dile getiren Çelik, müzik ve sinema sektöründe çok ciddi düzeyde maddi kayıpların olduğunu söyledi.
Abdurrahman Çelik, değişik ülkelerinde bu sorunun önüne geçilmesi için farklı yöntemlerin uygulandığını, ilgili yasa kapsamında bugüne kadar kullanıcılara herhangi bir sorumluluk getirilmediğini, sadece “ticari amaçla” bunları yayan ve satanlara ceza verildiğini anımsattı.

“BİRÇOK ÜLKEDE REKOR CEZALAR GELDİ”

Birçok ülkede bu suçu işleyenlere rekor cezalar geldiğine dikkati çeken Çelik, “Bizde de önümüzdeki dönemde belki de en radikal değişiklik bu olacak. Kullanıcılara ilk defa bazı cezai yaptırımlar gelecek” dedi.

Adalet Bakanlığı, Yargıtay ve ilgili meslek örgütleriyle bu uygulamanın ne şekilde yapılacağı konusunda görüşeceklerini ifade eden Çelik, yapılacak yasal düzenlemeyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Hemen hemen diğer dünya ülkelerindekine yakın bir sistem olacak. Birkaç sefer uyarı, idari para cezası, ardından çok ısrarcı olunuyorsa hapis cezası verilebilir. Bunların hepsinin yapılma imkanı ve ihtimali var. Yine burada internet servis sağlayıcıların konumu, durumu çok önemli. Onlara da belli yaptırımlar getireceğiz. Servis sağlayıcılar, böylece bu bilgi paylaşımı konusunda daha dikkatli, hassas davranabilecek. Onlar üzerinden bazı mekanizmaları takip ettireceğiz. O takipler sonucunda bu kullanıcılarla ilgili yasal işlemi de yaptıracağız.

Eğer ilgili servis sağlayıcı kuralları yerine getirmiyorsa, ona cezai işlem uygulayacağız. Çünkü, bunun en önemli ayaklarından biri servis sağlayıcılar, arkasından da kullanıcılardır. Servis sağlayıcılara bugüne kadar herhangi bir cezai işlem uygulanmıyordu. Bundan sonraki süreçte ikisini de dikkatli bir süreç içine sokabilirsek tahmin ediyorum daha derli toplu olacaktır.”

ABD'de bu ceza mekanizması çalıştırıldıktan sonra ilk uyarıda yüzde 70 oranında başarı elde edildiğini belirten Çelik, “Orada müzik ve film dosyası indirenlere uyarı e-postası gitti. Sonra vatandaş konuya duyarlılık gösterdi ve yüzde 70 oranında bıçak gibi kesildi” diye konuştu.
Abdurrahman Çelik, kalan yüzde 30 oranındaki bölümle ilgili de yasal işlemler yapıldığını ifade ederek, “İnternetten müzik indiren bir Amerikalı öğrenciye 675 bin dolar ceza kesildi. Bizde de buna dikkat edilmesi gerekiyor. Bu yapıyı işletirsek başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

« Yanıtla #13 : 17 Ağustos 2009 - 23:03:57 »

« Yanıtla #14 : 21 Ağustos 2009 - 17:10:17 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Haftaya perşembe gece 00:30da dünyada sadece uçuk bi sayıda yıl sonra olan bi olay:

Mars belirttiğim zamanda dolunay kadar yakında çıplak gözle görülebilinecekmiş.Şuan yaşayanların bi daa göremeyeceği bi olaymış..

haber veriyim de sonra neye söylemedin demeyin.