Gönderen Konu: Funda yavaş rock yapsın! (Sabah)  (Okunma sayısı 7081 defa)

Ynt: Funda yavaş rock yapsın! (Sabah)
« Yanıtla #15 : 31 Ocak 2008 - 14:32:35 »

Çevrimdışı d-she seyhtan

• Üye
  • **
yaza az kaldı albüm çıkarır bu sefer umarım

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 31 Ocak 2008 - 14:32:35 »

« Yanıtla #16 : 31 Ocak 2008 - 15:15:59 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
ama bence keşke cevap vermeseymiş çünkü funda arar açıklama yaptı
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #17 : 31 Ocak 2008 - 15:39:13 »

Çevrimdışı frantic

• Daimi Üye
ben calisiorum nasil izlicem kaydedin lutfen :D
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2008 - 15:42:28 Gönderen: frantic »
Uyandigimda yer gok SIYAH
Uyandigimda duvarlar KAN
Ruhumda agir bir GUNAH
Vahset dolu yuzler yine BERBAT bir sabah

« Yanıtla #18 : 31 Ocak 2008 - 15:40:47 »

Çevrimdışı d-she seyhtan

• Üye
  • **
ama bence keşke cevap vermeseymiş çünkü funda arar açıklama yaptı

ne söyledi özür diledimi peki özlemden? :P

« Yanıtla #19 : 31 Ocak 2008 - 15:43:35 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
http://www.youtube.com/watch?v=f5pPepvvo5U

ahada burda izle dişi şeytan
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #20 : 31 Ocak 2008 - 15:58:05 »

Çevrimdışı d-she seyhtan

• Üye
  • **
tşkkrler shiver izledim funda arar magazin kurbanı olmuş anlaşılan. o başka bişe demiş gazeteciler lafı çevirmiş :P :P

« Yanıtla #21 : 31 Ocak 2008 - 19:18:41 »

Çevrimdışı Franz

• Aktif Üye
Yeni albümü ve konser perfonmanslarıyla  vermesi gereken cevabı başka roportajnda  eleştirdiği fantezı,pop muzik ureticilerinin birbirlerine  verdiği cevaplar gibi bir cevap vererek ''bu ne perhiz bu ne lahana''  dedirten bir roportajı yaratmış...Eline,zihnine sağlık!  :D

« Yanıtla #22 : 31 Ocak 2008 - 19:53:43 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Bence Özlem'in eleştirdiği nokta şu;
Bir kere Funda Arar neden rock adına bir açıklama yapıyor... bu zorunluluğu neden hissediyor... Kendisi rockçı mıdır, rock müzisyeni midir?
Kendisi rock alanında söz sahibi kişi midir? Rock müziğin felsefesi hakkında rockçılara öğüt verecek kadar kendini aşmış biri midir? Bence Özlem bunlara kızdı...
Oppss!

« Yanıtla #23 : 31 Ocak 2008 - 21:57:16 »

Çevrimdışı kasvet

• Deneyimli Üye
özlem çok iyi kapak cümle söyledi ama bugün de köşe yazarı sabahın rahşan özlem i eleştirmiş..sebnem ferah spice girl muahabbeti adına...

« Yanıtla #24 : 01 Şubat 2008 - 10:11:53 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
özlem çok iyi kapak cümle söyledi ama bugün de köşe yazarı sabahın rahşan özlem i eleştirmiş..sebnem ferah spice girl muahabbeti adına...

Ne yazmış? Paylaşabilir misin?
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #25 : 01 Şubat 2008 - 13:52:53 »

Çevrimdışı drown

• Cool
 Özlem Tekin pek anlamamış!
Türk Rock Müziği'ni seven, bir de Volvox grubunu efsanevi Sis Bar'da dinleme şansını yakalamış benim gibilerin gönlünde hep vardır Volvox'u yeniden çalarken görme rüyası... Bu bir ütopyadır ama Şebnem Ferah ile Özlem Tekin'i yeniden cover söylerken görmek de çok önemli bir hayaldir. Şebnem Ferah ile ne zaman bir araya gelsek, mutlaka bu konuyu açarım. O ise her zamanki zarafeti ile cevap verir bu soruya. Dünkü Günaydın'da Özlem Tekin, olası bir yeniden birleşmeyi Spice Girls'e benzetip, "Bunun ticari ve duygusal anlamda bir gereği yok" demiş. Duygusalı anlarım da ticariyi niye katmış cümleye anlamadım. Burada eski güzel bir projenin güncellenmesinden bahsediyoruz. İlla büyük paralar mı kazanmak gerekir eskileri anmak için? Özlem kızımız ya rock müziğin felsefesini iyi anlamamış ya da uzun zamandır sağlam 'rock' yapmadığı için biraz unutmuş...

Yayın tarihi: 31 Ocak 2008, Perşembe
Web adresi: http://www.sabah.com.tr/2008/01/31/gny/haber,75384E8648B44AE8B64BA008B613416F.html
Tüm hakları saklıdır.

Dün Sabah gazetesinde ki Rahşan Gülşan ın yazısı uzun süredir sıkı rock müzik yapmamakla suçluyo ÖZ ü acaba en son ne zaman konserine gitti de bu yorumu yapabiliyo çok merak ettim   

Ayrıca bu ülkede ticari müzik yapmayan nadir insanlardan biri olan ÖZ ü yine ticareti işin içine sokmakla suçluyo ÖZ ün öyle bi kaygısı olsa bu kadar değişimi göze alabirmiy di sorarım ?

Burda anlamayan tek insan var o da belli!!!!!!
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #26 : 01 Şubat 2008 - 14:34:59 »

Çevrimdışı Lost-AnqeL

• Aktif Üye
Türkiye'de Rock Müziği 2-3 Kişiyle Beraber Oturtan Özlem Tekin,Rock Müziğin Felsefesini Anlayamamı$ Oluyor Öyle Mi ?
Kendiyle Çelişiyor Ki Bunu Çoğu Zaman Yapıyor..

Onun İçin ÜzüLdüm..
Belki Birgün O)Da Sever..

« Yanıtla #27 : 01 Şubat 2008 - 18:13:24 »

furkiii

• Ziyaretçi
bence anlamayan birisi varsa o da rahşan hanım..özlem'in söylediklerini anlamamış,hatta özlem'i anlamamış..özlem o benzetmesinde zaten ticari bi kaygı gütmediklerini belirtmek istemiş..özlem tekin ve şebnem ferah'ın bu noktaya gelmişken yeniden birleşmeleri elbette ki "acaba ticari bi amaçla mı..?" önyargılarını da meydana getirecektir..özlem bundan bahsetmek istemiş..eğer ticari bi kaygısı olsa en çok satan albümü kime ne'nin çizgisini hiç değiştirmeden aynı tarzda albümler yapmaya devam ederdi..
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2008 - 18:14:10 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #28 : 01 Şubat 2008 - 19:10:10 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Asıl burda kimin ticari kaygısı olduğu ortada... Furkii'ye katılıyorum... Son zamanlarda Öz'e rock felsefesini öğretmeye kalkışanlar çoğaldı... Ve Rahşan Hanıma bir mail çekmiştim lütfen sizlerde tepkinizi dile getirin...

Mailim: Rahşan Hanım çom merak ediyorum "yakın arkadaşım" olarak bahsettiğiniz Şebnem Ferah'tan bu açıklama için para aldınız mı?
İkinci sanırım rock konusunda kendinizi aşmış olduğunuzu düşünüyorsunuz ki Özlem'i rock felsefesiyle suçluyorsunuz... Lütfen Özlem Tekin'in yaptığı açıklamayı düzgün olarak okuyun ve anlamaya çalışın... Ve de ithamlarınıza dikkat edin...

Gelen Cevap: Kişilerle olan ilişkim sizi ilgilendirmez... Ben istediğim eleştiriyi yapabilirim. Ben ne hissettiysem onu yazdım.
Oppss!

« Yanıtla #29 : 01 Şubat 2008 - 19:28:46 »

furkiii

• Ziyaretçi
ben de mail gönderdim şimdi..

Rahşan Hanım merhaba..Dünkü yazınızda Özlem Tekin'e yönelik ithamlarınız nedeniyle bu yazıyı yazmak istedim..Sizin de kabul edeceğiniz gibi Özlem Tekin,rock müziğimizin bugünlere gelmesinde,yeni müzisyenlerin yolunun açılmasında en büyük katkıya sahip olan müzisyenlerden biridir..Zamanında şu an ulaşılması imkansız gibi duran satış rakamlarını ilk albümü olan "Kime Ne" ile yakalamıştı..Eğer ki ticari kaygıların peşinde olsaydı,ilk albümündeki tarzını hiç değiştirmeden albümler yapmaya devam edebilirdi,oysa ki Özlem Tekin rock müzikte belki de en çok yeniliğe imza atan isim..Özlem Tekin'in ticari bir kaygı ile aynı cümlede yer almasından bile oldukça üzüntü duyuyorum..Volvox'un yeniden biraraya gelmesinde -özellikle de Özlem Tekin ve Şebnem Ferah şu günkü konumlarına ulaşmışken- elbette ki ticari nedenler aranacaktır..Özlem Tekin'in sözleri bunlara cevap niteliğindedir..Yanlış anlaşılma maalesef sizden kaynaklanmaktadır..Özlem Tekin Ocak ayı da dahil olmak üzere (Ordu Üniversitesi Konseri-4 Ocak 2008) konserlerine devam etmiştir ve rock müzikten bir kopma yaşamamıştır ancak rock müzikten kopmamak için sürekli albüm çıkarmak gerekiyorsa da bilemiyorum (ki bu da ticari bir kaygıya girer).Özlem Tekin,şimdiye kadar ticari kaygı yaşamadan müzik yapabilmiş ender sanatçılardandır ve emin olunuz ki bundan sonra da öyle kalacaktır..

dedim mailimde..bu arada ilgilenmek isteyen arkadaşlar için yazarın adresi..:

rahsang@sabah.com.tr