Gönderen Konu: kan bağısı  (Okunma sayısı 1797 defa)

kan bağısı
« : 31 Temmuz 2007 - 14:42:17 »

Çevrimdışı _meLankOLiA_

• Aktif Üye
  • _haLimiz duMan_
arkadaslar belki cok sacma bi konu gibi gelebeilir ama cok önemli!! hastanelerde bir damla kan bulabilmek için neler yasanıyo.. lütfen kan bağısı konusunda biraz daha duyarlı olalım.. benim kan grubum 0 rh (-) az bulunan cinsten... eger lazım olursa ki olmasında ben sewe sewe weririm...
aynı sekilde organ naklide son derece önemli bence... ben ölünce işe yarayan organlarımı bagıslıcam... geri kalanda tıp merkezlerinde kadawra olabilir =)  aslında düşünürseniz her yer mezarlık oldu.. yer kalmadı artık üst üste gömüolar böle d,seylerede gerek war bence =)
neyse cok uzatmayım... benim ricam biraz daha duyarlı olalım bu konuda... biz ölürken neden bi başkasını yasatmayalım ki ? belki de o kişi hayata bizden daha cok bağlı...
Gel asirlardan uzanda tut ellerimi simsicak
Yoksa bendeki çocukta böyle çaresiz kalacak...

Özlem Tekin

kan bağısı
« : 31 Temmuz 2007 - 14:42:17 »

Ynt: kan bağısı
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2007 - 23:08:02 »

Çevrimdışı zburnu31

• Bizden Biri
  • adamı deli etmeyin
valla süper konu açmişsın harika kan bağışlama konusuna katılıyorum
her vatandaş kan vermek zorunda bence çünkü çekmeyen bilemez
bir damla kanı bulmak ne kadar zor çok zor hemde çok zor

« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2007 - 09:49:47 »

Çevrimdışı FBC

• Üye
  • **
  • fata
    • animasalonline
yıllardır bağışta bulunmak isterim fakat 18yaş sorunu olduğu için bu yıldan itibaren bağış yapabilcem =) ama tabi şöyle de bir sorun var kansızmışım o yüzden almıyorlar ? :D düzelsem hemen işe koyulcam
ben de 0 Rh (+) ...
 animasalonline
aylinonline

« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2007 - 12:28:16 »

Çevrimdışı hande06

• Aktif Üye
  • My nAMe İs CAdı------
Dünyanın en az bulunan kan grubu olarak bilinen ve 4 binde bir kişide bulunan AB Rh (-) kan grubu için sanal banka oluşturuldu.

Dünyanın en az bulunan kan grubu için sanal banka oluşturuldu
Dünyanın en az bulunan kan grubu olarak bilinen ve 4 binde bir kişide bulunan AB Rh (-) kan grubu için sanal banka oluşturuldu. Motor kulüpleri tarafından kurulan sanal banka kan ihtiyacı olanlar ile bu kan grubuna sahip olanları buluşturmayı hedefliyor.
Vespa Clup yetkilisi Kemal Arıkan, hastanelerde söz konusu kan grubunun çok fazla arandığını belirterek, aralarında sürekli iletişim bulunan tüm motor kulüplerini harekete geçirdi. Her yıl yaz aylarında Türkiye'nin değişik coğrafyalarında biraraya gelerek kamp yapan motorcular, ender bulunan AB Rh (-) kan grubu için ABRhNegatif@yahoos.com ismindeki e-mail adresini hizmete sunmanın yanında, sanal ortamdaki adresi tüm kan bankalarına da bildirdi.

Söz konusu e-mail adresine AB Rh (-) kana ihtiyacı olan ve kanı bu gruptan olup ihtiyaç halinde verebilecek olanlar bir e-mail gönderiyor. Daha sonra bu e-mail adresinden bir bilgi formu geliyor. AB Rh (-) kan verebilecek olanlar, kendi kişisel bilgilerini içeren bu formu doldurduktan sonra ABRhNegatif@yahoos.com adresine geri gönderiyor. e-mail'in kullanıcısı ise ihtiyacı olanı, kan verebilecek kişiyle buluşturuyor. Yapılan bu hizmetin karşılığında herhangi bir şekilde para talep edilmiyor.

Kaynak:Haber 7.com

benimde kan grubum ab Rh - gerekirse istein :D
..güzel vücutlar boş suratlar benimse yenmiş tırnaklarım titrek ellerim var..hem kırıcı hem kırılgan yordun beni gönülçelen..
kill me,love me,feel me,tell me,live me
http://tr2.monstersgame.net/?ac=vid&vid=34006421 SATANİST YiYEN SADİST KEDİ  (yana tıkla gör)

« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2014 - 01:13:22 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
gusam mı??? formuna gusam mı?????? beni tutar....

hande mande kim laaann yukarda..nerde bu yukardaki eski insanlar
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2014 - 11:25:21 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Hayatımdaki önemi ve yeri çok büyük olan bir görev ya da sorumluluktur. Ama önemini başımıza gelmeden tam olarak anlayamayacağız, benim gibi. Sağlık olsun.
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm