Gönderen Konu: Kim O? (2007)  (Okunma sayısı 13321 defa)

Kim O? (2007)
« : 06 Aralık 2007 - 13:56:16 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ

Konusu

Orta yaş üzeri,kendi halinde, içine kapanık, tutucu bir memurun, tesadüfler sonrası üst katında yaşayan rockçı, genç ve uçarı üstelik de hamile komşusuyla tanışıp,yeni dünyalar keşfetmesini son derece keyifli bir dille anlatan oyun, iki farklı kuşağın hayata bakışlarını ve çatışmalarını dile getiriyor.

Yazanlar
Ray Cooney- Gene Stone
Yöneten
Nedim Saban
Yönetmen Yardımcıları
Asuman Çakır-Esra Soybelli
Adapte Eden
Ragıp Yavuz
Işık Tasarım
Ümit Küçük
Dekor
Başak Özdoğan Pirim
Kostüm
Başak Özdoğan Pirim
Oynayanlar
Metin Serezli
Özlem Tekin
Murat Harun Öngören
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2007 - 01:10:45 Gönderen: SeZzZ »
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

Özlem Tekin

Kim O? (2007)
« : 06 Aralık 2007 - 13:56:16 »

Ynt: Kim O?
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2007 - 16:33:18 »

furkiii

• Ziyaretçi
özlem'in oyunculuk kariyeri için son derece önemli olduğunu düşünüyorum,hatta prömiyerde izlediğim kadarıyla özlem'in henüz kendisini "gerçekten" oyuncu kabul etmeyenlere artık "gerçekten" oyuncu olduğunu gösterdiği oyun..

kim o ile birlikte artık herkes özlem'in müzik ve oyunculuk olmak üzere iki tane ayrı ayrı işi olduğunu,oyunculuğu öylesine heves almak için yapmadığını,iyi yapımlarda yer almasının yanı sıra artık bu işte ne kadar profesyonelleştiğini görecek..

bilmiyorum aslında kendi tercihim belki de oyunculuğu bu kadar profesyonelce yapmayıp böylece bazı dönemlerde müziği aksatmaması olabilirdi ama burada önemli olan şu ki özlem oyunculukta ileriye gideceğini,bu alanda kariyer yapacağını daha önceden söylemişti ve yine istediği şeyi başardı..istediği şeyi başardığı ve yaptığı için de onu oyunda oldukça mutlu gördüm,bu da bizi mutlu etmeye yeter sanırım..

« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2007 - 17:30:59 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
bu oyunla beraber artık her yanıyla bir sanatçı sıfatını hak etmiştir özlem.. içindeki tiyatro,oyunculuk
aşkını bu konuda eğitim almış kişilerden bile daha iyi yapabileceğini hissettiği ve bildiği içinde başarılı
oluyor.daha doğrusu sevdiği şey için çok çalışıyor,yeteneğini kullanmak için çabalıyor..Bunuda sergiliyor.
        İnsan ne kadar tiyatro ve oyunculuk eğitimi alırsa alsın ,içinde bu konuda gözlem ve yaratıcı
özellikleri taşımıyorsa başarılı olamaz.Öz bu özelliklere fazlasıyla sahip olduğu kanısında olduğu için
bu yeteneğinede kendisini seven insanlara sunmak istedi.. Bu sunumda gazetelerde,tv.lerde müzik yapan en ünlü sanatçılardan bile daha fazla haber oldu ve dikkat çekti..Bu da zaten ülkemizdeki sanata
bakış açısının nasıl olduğunu gösterdi.Özde zaten bunu bana göre çok iyi anladı. Zaten yaptığı müziği
bir müzik dergisindeki röportajında anlatırken salyangoz satmak gibi bir şey yapıyorum demişti Türk Genel Müzik dinleyicisi için.. Tiyatro sonrası heryerde güzel bir haber olmak, oyunun sonunda alkışlanmak , bir nevi verdiği emeğin gönül karşılığını almak bence özün istediği şey..her şey bence
emeğinin gönül karşılığı için....Emeğinin gönül karşılığı...

« Son Düzenleme: 06 Aralık 2007 - 17:32:43 Gönderen: -tarzan- »
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2007 - 17:41:33 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
oyunu izleyenlere soruyorum neden adı kim o
BENİM GÜZEL HATALARIM VAR

Ynt: Kim O? (2007)
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2007 - 14:35:16 »

Çevrimdışı didemim

• Yepyeni Üye
  • *
kesin bundada başarılı olur
raP bir hayat felsefesidir

« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2007 - 15:56:19 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
çok başarılı buldum özlemi.sahnede çok rahattı neredeyse hiç şaşırmadı diyebilirim.rolüne çok yakışmış bu kadar başarılı olması belkide oyunculuğu çok sevdiği ve kabiliyeti iyi olduğu içindir.ilk tiyatro deneyimi olduğu için bu kadar başarılı olması çok güzle bence orda en çok alkışı özlem haketti.ve bu oyunla bir çok kapı özleme açıldığını düşünüyorum.herkese kanıtlamıştır kendini diğerlerinden farklı olduğunu.izlerken sanki karşımda sevdiğim rock sanatçısı değilde yıllarıdır tiyatro oynayan bi oyuncu duruyodu.ve ona karşı sevgim bir kat daha arttı.her insanın çok başarılı olduğu bi konu vardır ama özlem hem şarkıcı olarak hem oyuncu olarak çok başarılı.

« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2007 - 15:05:01 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
pazartesi günü galası vardı yanlış hatırlamıyosam bi haber yokmu yaw  :s
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2007 - 15:09:48 Gönderen: gümüş »

« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2007 - 23:22:17 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Alıntı
Senaryosunu Ray Cooney ve Gene Stone'in yazdığı, Ragıp Yavuz tarafından beyaz perdeye uyarlanan "Kim O" adlı tiyatro oyunun galası Profilo Kültür Merkezinde yapıldı. Nedim Saban'ın yönettiği ve usta oyuncu Metin Serezli ile birlikte Kim O" adlı tiyatro oyunuyla hamile bir genç kızı canlandıran Tekin'in performansı büyük beğeni aldı.

Özlem Tekin Sahnede Doğuruyor

Alternatif Rock'ın güçlü seslerinden Özlem Tekin,usta oyuncu Metin Serezli ile birlikte oynadığı "Kim O" adlı tiyatro oyunu geçtiğimiz akşam perdelerini tiyatro sevenlere açtı.

Senaryosunu Ray Cooney ve Gene Stone'in yazdığı, Ragıp Yavuz tarafından beyaz perdeye uyarlanan "Kim O" adlı tiyatro oyunun galası Profilo Kültür Merkezinde yapıldı. Nedim Saban'ın yönettiği ve usta oyuncu Metin Serezli ile birlikte Kim O" adlı tiyatro oyunuyla hamile bir genç kızı canlandıran Tekin'in performansı büyük beğeni aldı. Cem Yılmaz ile "Hokkabaz" filmi, Şener Şen ile "Mucizeler Komedisi" adlı müzikalde birlikte oynayan Özlem Tekin, ünlü tiyatro ustası Metin Serezli'nin kapısında, 9 aylık hamile bir biçimde beliren sorumsuz bir genç kızı canlandırıyor. Oyunun ilk yarısında hamile kıyafetleri giyen Tekin, ikinci yarısında ise doğumunu yapmış olarak izleyici karşısına çıkıyor. Oyunun bir bölümünde Metin Serezli'nin üzerini çıkartmaya çalışan Tekin, usta tiyatrocu tarafından reddediliyor.

Gala sonrasında konuşan Ünlü Oyuncu Mekin Serezli, Özlem Tekin'in oyunculuğu hakkında, "Ben Özlem'e zaten bayılırım. Ve muhteşem bulduğum için özlem burada benimle oynuyor zaten" dedi. Oyuna 35 günde hazırlanıldığını belirten Serezli'ye Tekin, "Birde bana sor o 35 günü... Çok zor çokkk..." şeklinde yanıt verdi. Hemen turneye çıkacaklarını belirten ikili, "Cuma günü turnemize başlıyoruz. Balıkesir, Bursa, İzmir ve Manisa'ya gideceğiz. Ocak, Şubat ve yaz aylarında da tüm anadolu'yu gezeceğiz" şeklinde konuştular. Ünlü rockçı Tekin ise, "Çok fazla zorlandım bu oyuna hazırlanırken ve ben daha önce de müzikalde oynadım ama bu çok zor" şeklinde konuştu.

« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2007 - 09:18:55 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
güzel habermiş. özü göremiycez diye üzülenlere iyi bir haber oldu bu.ama acaba ist yine oynarlarmı
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2007 - 09:19:27 Gönderen: gümüş »

« Yanıtla #9 : 14 Aralık 2007 - 00:28:27 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Özlem Tekin çok sempatik
Önceki gece Özlem Tekin ve Metin Serezli'nin birlikte oynadğı 'Kim O?' isimli oyunu, Profilo Kültür Merkezi'nde izledim. Metin Serezli konusunda zaten söylenecek bir şey yok. Allah ona sağlıklı ve alkışlar arasında uzun ömürler versin. Özlem Tekin ise gerçekten çok çalışmış. Oyunculuk işine iyice sarılmış. Oyun, günümüz kadın erkek ilişkilerine çok sevimli ve içten yaklaşıyor. Özlem Tekin ise dediğim gibi canını dişine takıp, tüm gücüyle asılıyor rolüne. Oyunculuğu her geçen gün daha iyiye gidiyor. Ahh bir de artık albüm yapsa tam süper olacak.

« Yanıtla #10 : 16 Aralık 2007 - 23:22:59 »

Çevrimdışı byOCEAN

• Deneyimli Üye
İzmir oyunundan biraz önce geldim yok böyle bir şirinlik yok böyle bi sempatiklik.. Özlem bu rol için ben bile Burcu'ya çok sinir oluyorum bazen dayanamıyorum diyor ama yok öyle bişey o küfürler bile o kadar tatlı mı çıkar o ağızdan...

Bana mucizeler komedisindeki karakteri biraz anımsattı ara ara.. Ama öyle bir gerçek var ki özlem tekin rolünün hakkını sonuna kadar veriyor.. tiyatroda yapılan yorumlara biraz kulak kabarttım herkes özlem tekin'den övgüyle bahsediyordu ara molada...

Bi kere kalabalık ekip yok bu aslında dezavantaj çünkü sürekli tempoyu yüksek tutmaları gerekiyor 2 oyuncu arasında geçiyor tüm oyun sadece burcu'nun kocası ara ara çok az görünüyor bir de ortada olmayan varmış gibi gösterilen bir bebek :)) bir de nurettinin sadece telefonda konuştuğu ablası müzeyyen :))

Her ne kadar 2 kişi arasında geçiyor olsada tüm oyun tempo hiç düşmedi çok akıcı çok zevkle izlenen bir oyundu... Özlem Tekin'in doğurmaya yakın yaptığı parodilerde şarkı söyleyince acı hissedilmiyor demesi ve o doğum sancıları sahnesinde özlem seyircilerden sürekli alkış aldı, en çok da haykıracak nefesim'de kafa aşağıda ayaklar yukarıda olduğu sahnelerde :))

Oyunu baştan sona anlatabilirim aslında ama gitmeyenler ve gitmek isteyenler için sürpriz olsun diyorum ama aklımdan çıkmayan o kadar güzel diyaloglar oldu ki umarım bu projede Mucizeler Komedisi gibi kalıcılaştırılıp DVD olarak satışa sunulur...

« Yanıtla #11 : 16 Aralık 2007 - 23:28:28 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Artık izlemek istiyorum Ankara ya gelsinler :cry1:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #12 : 17 Aralık 2007 - 13:00:07 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
İzmir oyunundan biraz önce geldim yok böyle bir şirinlik yok böyle bi sempatiklik.. Özlem bu rol için ben bile Burcu'ya çok sinir oluyorum bazen dayanamıyorum diyor ama yok öyle bişey o küfürler bile o kadar tatlı mı çıkar o ağızdan...

Ama öyle bir gerçek var ki özlem tekin rolünün hakkını sonuna kadar veriyor.. tiyatroda yapılan yorumlara biraz kulak kabarttım herkes özlem tekin'den övgüyle bahsediyordu ara molada...

Bi kere kalabalık ekip yok bu aslında dezavantaj çünkü sürekli tempoyu yüksek tutmaları gerekiyor 2 oyuncu arasında geçiyor tüm oyun sadece burcu'nun kocası ara ara çok az görünüyor bir de ortada olmayan varmış gibi gösterilen bir bebek :)) bir de nurettinin sadece telefonda konuştuğu ablası müzeyyen :))

Her ne kadar 2 kişi arasında geçiyor olsada tüm oyun tempo hiç düşmedi çok akıcı çok zevkle izlenen bir oyundu... Özlem Tekin'in doğurmaya yakın yaptığı parodilerde şarkı söyleyince acı hissedilmiyor demesi ve o doğum sancıları sahnesinde özlem seyircilerden sürekli alkış aldı, en çok da haykıracak nefesim'de kafa aşağıda ayaklar yukarıda olduğu sahnelerde :))

Oyunu baştan sona anlatabilirim aslında ama gitmeyenler ve gitmek isteyenler için sürpriz olsun diyorum ama aklımdan çıkmayan o kadar güzel diyaloglar oldu ki umarım bu projede Mucizeler Komedisi gibi kalıcılaştırılıp DVD olarak satışa sunulur...

evet sana katılıyorum o küfürler bile ağzına yakışıyodu çok tatlı söylüyodu evet doğum sahnesinde çok güldüler ve alkışladılar.ayağa kalkıp göbek atmasıyla koptuk valla.ayaklarını durmadan havaya dikip durdu birden kafa aşağı yattı ordada çok güldük ben özlemi çok beğendim çok başarılı buldum bravo özleme :alkıs: :alkıs: :alkıs: :alkıs: :çiçek: :çiçek:
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2007 - 13:02:40 Gönderen: gümüş »

« Yanıtla #13 : 18 Aralık 2007 - 12:15:12 »

Çevrimdışı Tekinci

• Üye
  • **
Tek basma gittim ama kendimi hiç yalnız hissetmedim :) gerçekten çok güzeldi çok başarılıydı.. EEEE Özlem Tekinn diyoruz yanii adı yeter :) Bitanem benimmyaa çok tatlıydı çok güzeldi yinee.. Dünyadan koptum gözümü biran  olsun ayıramadım.. Dediğiniz gibi küfredişi bile bi baska yaa.. Özelikle de ikizlere küfredisi :):):) 
Ben çıkışta odasının önünde bekledim..Çıktı tam yanımdan giderken Özlem Ablaa dedim döndü güldüü el salladı gidiyorum dedii teşekkür ederim dedi.. Vıınn..Arkasından koştum o önde ben hemen pesinde ama çok hızlı kosuyo ya:) herkesi geçtim ablayı durduramadım:):) Arabasının dibine girdim içeri baktım gördüm hehe o da bana baktıı Canımmm :):) Gözlerinin içi gülüoduuuu çok güzeldii muhteşemdii.. Canım ya çok seviyorum senii ..
Ama bidaha böyle bisey olduğunda kosu provası yapıp gidicem :):):)
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2007 - 12:16:40 Gönderen: Tekinci »
..crystal..

« Yanıtla #14 : 18 Aralık 2007 - 16:33:49 »

Çevrimdışı byOCEAN

• Deneyimli Üye
ben tüm ailemi alıp gittim 5 kişiydik yani :)) biraz pahalıya mal oldu ama değdi doğrusu... 5 kişi gittiğimiz için ben arkalardan izleyebildim maalesef bi daha gelirlerse izmire tek gidip en önlerden izleyeceğim ama dediğim gibi umarım DVD olarak satışa sunulur bu gösteri, arşivlemek lazım :)))