Gönderen Konu: dream theater  (Okunma sayısı 6347 defa)

Ynt: dream theater
« Yanıtla #30 : 08 Ağustos 2007 - 23:06:27 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
istanbuldan d.t fanı arkadaşlar saolsunlar..harika görüntüler çekip yollamışlar.. özellikle portnoy'un kendisine yapılan I love you portnoy tezahuratını kuliste baara baara söölemesi pek bi hoş:)konsere gidememiştim ama  bu cdler sayesinde izlemiş kadar oldum:))

son bir ayım sadece d.t systematic chaos dinlemekle geçti..ne yalan sööliim bukadar ii bi albüm beklemiodum d.t den özelliklede kendi içinde müthiş ama bi d.t diskografisinde sönük kalan octavarium albümünden sora bööle sıkı bi albüm yapmaları baya şaşırttı beni:)

albümün açılış parçası olan in the presence of enemies pt.1 ve kapanıştaki pt.2 albümün genel bütünü sayılır..bnm favori parçam ise the ministry of lost souls..baştan sona mükemmmel bi parça.. forsaken ise müzikal olarak albümle alakası olmayan bi şarkı.. hatta tam falling in the finity albmnün tadında bi parça.. constant motion ve the dark eternal night ise tamamen petruccinin abardıı ve biçok kesim tarafından eleştrilmesine neden olan sert teknik karmaşık ve duygusuz parçalardan(eleştrilere katılmıorum:)) kısacası systematic chaos kesinlikle çok ii bi albüm..dinlein..

I\'m going slightly mad

Özlem Tekin

« Yanıtla #30 : 08 Ağustos 2007 - 23:06:27 »

« Yanıtla #31 : 06 Ağustos 2008 - 00:55:06 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Hayatımın grubudur kendileri. Hele ki portnoy önünde eğiliyorum :D Kendisi bana hayatımın şarkısı olan Finally Free şarkısını kazandırmıştır...
Oppss!

« Yanıtla #32 : 06 Eylül 2008 - 21:20:12 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
bugün d.t nin  awake alümündeki lie parçasını yeniden keşfediorum :) yıllar önce notalarına kadar ezberlediim parça bugün daha bi güzel gelio kulaıma..özellikle son 1.25 dakikasında  uçuruo adamı bu petrucci ve portnoy...
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #33 : 09 Ekim 2008 - 18:50:53 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Presence Of Enemies Part I ve II kulağımın pasını sildi bugün. LaBrie çok güzel vokal yeteneğini sergilemiş. Özellikle part II'de Angels fall, all for you, HERETIC derken HERETIC kısmını çok harika söylüyor :D
Oppss!

« Yanıtla #34 : 14 Aralık 2008 - 16:52:38 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
gecenin iikisinden sabahın  altısına  kadar kusuncaya kadar dream theater dinledikten sora  rüyamdada konser vermemeleri kaçınılmazdı sanırım (: ahahaa

öğlen uyandığımda hemen dvdlerine sarıldım d.t nin kulaklarımın silinen paslarına gözleriminkinide eklemek için...ve okadar konser kayıtlarının birinde  öyle bir performans varki adamlar resmen sahnede canlı canlı konsept albüm hazırlıyorlar..d.t diskografisi sunuyorlar canlı canlı(:

12 dakikalık bu parçayı izledikten sonra herzamanki gibi şu soruyu sormadan edemiyorum kendime...bu adamların yaptığı müzik ise eğer,dier grupların yaptığı ne acaba(:
kesinlikle akıllara zarar  bu adamlar(:

parça d.t nin prgresvvie metalin kutsal kitabı kabul edilen images and words teki,vede kendisinden bir albüm çıkarılan metropolis part I parçasıyla başlıyor,zaten geneli  metropolis part I ve the dance of eternty parçalarından ibaret . ama albümdeki solo sırasıyla çalmıyorlar(:

1,56 da hiç kesmeden awake albümnden erotamaina ya geçiyorlar,petrucci nin sıyırdığı sololardan birine şahit oluyoruz bu bölümde,3.28 de tam gitar solosunun tavan yaptıığında portnoy bir orkestra şefi misali davuluyla tekrar metropolis part I / the dance of eternty ye çeviriyor parçayı,

eternty aslında sfam albümünde rudess in gruba katılmasının kutlaması gibi birşeydir müzikal açıdan ağırlıklı olarak klavye soloları vardır.. neyse parçaya dönelim(: bu bölümde eternty den bir bölüm daha çalan grup( özellikle myung un bas gitar solosu  müthiş).. bas solosundan sora hem etrenty hemde sfam albümünün varolma nedeni olan images and words teki metropolis part I parçasından sololorı ardarda attırıo rudess ve petrucci,soloların parçalardaki sırasıyla olmadığını tekrar hatırlatmalıyım(:

daha sora rudes birden liquid tension experiment günlerini anımsıyor sanki(: ve l.t.e. II deki when the water breaks parçasının sonundaki çizgi film müziği misali olan klavye solosunu araya sıkıştırıyor(: hmn ardından ise bir mike portnoy efsanesi olan change of seasons un en gaz kısmına geçiyor.. petrucci ve portnoy müthiş(: ve sonrasında dahada eskilere bi yolculuğa çıkarıyorlar  dinleyeni,

6.25 ve d.t. nin ilk albümündeki en sağlam ve  tüm dünyaya  alın lan size müzik dedikleri the yets jam  başlıyor... kesinlikle marş gibi parça tabirini fazlasıyla hakedio yets jam..birbuçuk dakikalık marş ziyafetinden sonra tekrar kısa bir eternty/metropolis e geçilioyor ve parçanın sonlarına doğru olan bneim dönence dediğim kısımlar, ve tırmanıyor parça yukarı doğru çıkıyor...

8.28 tepede bekleyen liquid tension experiment I in açılış parçası paradigm shift le öyle bir giriş yapıyorlarki rudes ve petrucci, has... lan dememek içten deil(: bu girişe birde l.t.e.I den üniversal mind i ekleyince parçanın artık iyice cozuttuğu fikri hakim oluo dinleyicide(:

bu iki giriş solodan sora kısa bi caz geçişi ve ardına rudess in pek sevdiği hemen hemen bütün konserlerinde illaki yaptığı bu çizgifilm müziği sololarından birini daha dinliyoruz(; ve sanırım kendileride iyice cozuttuklarının farkına varmış olucaklar ki ani bi geçişle tekrar eternty-metropolise dönüyorlar 10.15,

bir dakikaya yakın eternety dönencesini döndürdükten sora acaba falling into infinity albümünden çalmıcaklarmı  sorusunu yok ediyorlar aklınızdan ve  albümün depresif enstrumental parçası hells kitchen in son bölümlerini çalıyorlar, bu aynı zamanda konseptinde( potporinin :D ahahaha) finali oluyor.. gayette hoş oluyor ama ben learning to live in sonuyla bitirmelerini isterdim(:

özellikle belirtmek istediğim bi durum varki.. grup üyeleri parçaları tek bir nota bile kaçırmadan albümlerindekinin aynısını çalıyorlar...petruccinin bir röportajında da dediği gibi.. konserlerde seyircilerimize çalamıyacağımız(çalamamaktan kasıt albümdekinin aynısı) bir parçayı asla albümlerimize koymayız! olay budur(: ( keşke bu sözü labrie yede hatırlatsalar) ahahaha
birde portnoy puştuna  değinmek isterim ki grubun her anlamda herşeyi bu adam...ve oniki dakika boyunca kesinlikle bir orkestra şefi olarak görev yapıyor davulculuğunun yanında...

http://www.youtube.com/watch?v=ieRFnlcsZ0g&feature=related

şimdi böyle bir parçayı dinleyip izledikten sonra insanda müzik zevkimi kalır lan(:

« Son Düzenleme: 20 Aralık 2008 - 14:52:55 Gönderen: satriani »
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #35 : 16 Mart 2009 - 13:33:35 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
Progressive metal grubu Dream Theater "Black Clouds and Silver Linings" isimli 10. stüdyo albümlerini 23 Haziran 2009 da yayınlayacaklarını duyurdu.Albümde ki şarkı listesi de şu şekilde olacak:
1. A Nightmare to Remember
2. A Rite of Passage
3. Wither
4. The Shattered Fortress
5. The Best of Times
6. The Count of Tuscany

« Son Düzenleme: 16 Mart 2009 - 13:36:10 Gönderen: satriani »
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #36 : 09 Mayıs 2009 - 18:27:30 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
grup, a rite of passage isimli cift şarkılık bir single yayınladı albüm öncesi..a nightmare to remember ve a rite of passage parçalarının olduğu singledan anlaşılıyoki portnoyun söylediği images and words gibi bir albüm yapıcaz sözü malesef yine havada kalacak.. özellikle a.r.o. passage parçası feci kötü(: gün geçtikçe koskoca dt antiskuntis sıradan prog metal gruplarından farksızlaşıyo,yazık:/ umarım diğer parçalar yanıltır beni(:

a rite of passage parçasının video klibi
http://www.roadrunnerrecords.co.uk/page/News?news_id=77081
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #37 : 04 Haziran 2009 - 19:33:22 »

furkiii

• Ziyaretçi

« Yanıtla #38 : 04 Haziran 2009 - 21:38:40 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
konsere geliyorlar..=)

http://www.biletix.com/event.htm?id=KLVN3

vip biletimi çoktan aldım...

ayrıca yeni albümün boxset'i de sipariş ettim.. çok heyecanlı...
Oppss!

« Yanıtla #39 : 14 Haziran 2009 - 21:46:17 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
dream theater  iki parçalık albüm yapmış((: ben böyle  bakıyorum black clouds and silver linings albümüne..the best of times ve count of tuscany dışındaki parçalar beş para etmez :hı:

ama tuscany son üç d.t. albümlerine baktığımda dinlediğim en hoş parça..başı ortası sonu  her saniyesi müthiş güzellikte..d.t. den beklediğim butarz parçaları çoğaltmaları(:
 bide best of times ın son bölümlerinde petruccinin attığı soloya değinmek istiyorum, bazen  insan kılığından çıkıyo bu adam :D başka bi varlığa dönüşüyo resmen((: öyle bi soloki,bugünedeğin yaptıkları albümlerdeki  tüm soloları hatırlatıyo dinlerken,acayip bişi yahu ((: petruccinin gitar tekniğinin nedenli özel, karmaşık,garip vs vs ama bi okadarda mükemmel ve güzel olduğunun kanıtı bu solo...
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #40 : 07 Nisan 2010 - 01:44:13 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Ben son albümü Six Degress albümünden sonra en iyi albüm olarak görüyorum. Hele ki The Count Of Tuscany progressive müzik için üst noktadır. A Rite Of Passage dışında her şarkı bence çok güzel. A Rite of Passage ise kötünün iyisi Systematic Chaos albümünün çıkış parçası Constant Motion thrash metal kırması şarkısından sonra oldukça iyi bir parça :PpP
Oppss!

« Yanıtla #41 : 09 Eylül 2010 - 04:31:39 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
soloları ayrı güzel :)

« Yanıtla #42 : 01 Şubat 2011 - 20:18:59 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Abilerim stüdyoya girdiler. Fena heyecan yaptım bu sefer çünkü davulcu Mike Portnoy yani, egosu törpülenmemiş insan kişisi artık bu grupta değil. Yani grup tekelcilikten çıkıp yeniden grup olma aşamasına girmiştir. Emir veren yok artık eheheh (=

Bence son 4-5 albümden beri yapamadıklarını yapıp turnayı gözünden vuracaklar. Vokal James LaBrie'nin birebir ağzından çıkan sözleri copy-paste yapıyorum yeni albüm ile ilgili olarak;

Alıntı yapılan: James LaBrie
Reporter: it's been almost 20 years after releasing "Images & Words",  If only the new album could have that soul which had this one?

James LaBrie:we'll have that magic happening.

Diğer müthiş konu ise şu, bilenler bilir az çok. Space Dye-Vest ilk klavyeci Kevin Moore'un şarkısıydı ve Awake albümdeydi. KM'in gruptan gidişiyle Mike Portnoy şarkının asla çalınmayacağını belirtmişti. Tabi bunda, ikisi arasındaki kişisel husumet etkiliydi ve öyle oldu bu şarkı neredeyse 15 yıldır hiçbir zaman çalınmadı ve DT tarihinde ilk kez bu şarkı hele şükür ki MP'nin gidişiyle geçtiğimiz haftalarda performe edildi.

Buyrun dinleyin: http://www.youtube.com/watch?v=ms7YbfHePZE
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2011 - 20:22:44 Gönderen: SeRoX.v2 »

« Yanıtla #43 : 29 Mayıs 2011 - 18:12:22 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Şu an ruh halimi en iyi yansıtan, düşüncelerimi derinlerden çıkaran James LaBrie'nin sesi. 24 saat dinleyeceğim bugün.

« Yanıtla #44 : 04 Haziran 2011 - 13:38:09 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
take me as i am favori parçam.
Bugün Doğanın Dengesi Yok..