Gönderen Konu: Radyo ve Tv Listelerinde Yeni Albüm  (Okunma sayısı 10861 defa)

Ynt: Radyo ve Tv Listelerinde Yeni Albüm
« Yanıtla #45 : 31 Mart 2013 - 10:14:14 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

Özlem Tekin

« Yanıtla #45 : 31 Mart 2013 - 10:14:14 »

« Yanıtla #46 : 31 Mart 2013 - 12:58:54 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
GEE bana Aylin Aslım'ı örnek vermiş onun videosu muyapta 300 bin izlenmiş,Özlem'inki 51 bin :p

Bende gerçekten dişe gelir ispatları var diye düşünmüştüm,ulan sanki videonun ilk kez DreamTvOffical da yüklendiğini ve şuanda 105 bin ve muyapla birlikte toplamda 159 bin izledindiğini bilmiyor mu bu herif? Hem Kargalar örnek verdiği Aylin ASLIM'dan 17 gün sonra çıktı video onun izlenme sayısının yarısından fazla şuan! Aylin 2 aydır listede ama Özlem 2 haftada şutlandı.

Valla ben ağzıma geleni yazdım,kör olmak lazım bunları görmemek için.Bu zamana kadar aman Özlem'e zarar gelmesin dedik durduk ama zarar verenler çok belli etmeye başladılar kendilerini.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2013 - 12:59:49 Gönderen: tekin ali »

« Yanıtla #47 : 31 Mart 2013 - 13:01:04 »

Çevrimdışı serpil

• Özcü
    • http://www.facebook.com/pages/%C3%96ZLEM-TEK%C4%B0N/167872739935249
hadi ordan be çamur atmaktan başka bi şey yaptıkları yok kim tutmuş bunu kaç para vermişler bu adama özlemin albümünü kötülemek için
Magazin malı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye!

« Yanıtla #48 : 31 Mart 2013 - 13:50:29 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
GEE bana Aylin Aslım'ı örnek vermiş onun videosu muyapta 300 bin izlenmiş,Özlem'inki 51 bin :p

Bende gerçekten dişe gelir ispatları var diye düşünmüştüm,ulan sanki videonun ilk kez DreamTvOffical da yüklendiğini ve şuanda 105 bin ve muyapla birlikte toplamda 159 bin izledindiğini bilmiyor mu bu herif? Hem Kargalar örnek verdiği Aylin ASLIM'dan 17 gün sonra çıktı video onun izlenme sayısının yarısından fazla şuan! Aylin 2 aydır listede ama Özlem 2 haftada şutlandı.

Şu adamla gereksiz polemiğe girmekten ne zaman vazgeçeceksiniz ? Adamın söylediklerini çarpıtarak aktarmışsınız buraya. Baştan yanlış.

Yazdığı şey şu:
@tekinistali Youtube / Müyap izlenme 15 mart: AYLİN ASLIM: 258.219 ÖZLEM TEKİN: 36.795 - 23 Mart AYLİN ASLIM: 300.220 ÖZLEM TEKİN 51.746

ve

@tekinistali 23 Mart sonuçları 15 Mart sonuçlarından çıkınca geriye kalan rakamlar büyükten küçüğe sıralanıyor. verilen rakamlar günlük >
@tekinistali olarak Müyap sayfasından da takip edilebilir. bir haftada nasıl 5 sıra farkeder sorusuna yanıt gayet açık görünüyor

(Direkt kopyaladım görüldüğü üzere)

Güven Erkin Erkal'ın haksız olduğu konular vardı. Üzerine çokça yazıldı, çizildi. Ancak adamın yazdıklarının bir parçasını buraya aktarıp kan kusmakla olmaz bu işler.

Müyap'ı kıstas alacaklar tabii, neyi alacaklar ? Muyap'a geç yüklenmesi Özlem ve çalıştığı insanlarla alakalı bir durum diye biliyorum ben.  Ortada bir yanlışlık varsa, yeni bir klibin Muyap'tan önce Dream Tv'nin sayfasına yüklenmesi. Yüklenen diğer videolara bakarsanız yeni bir klip göremezsiniz o sayfada.

« Son Düzenleme: 31 Mart 2013 - 13:52:05 Gönderen: DiviNeSouL »

« Yanıtla #49 : 31 Mart 2013 - 16:29:54 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Divinesoul, buradan nasıl GEE'ye hak çıkardın bilemiyorum. 2 gün önce kendisi bas bas bağırıyordu, Özlem'in klibi müyapa yüklenmedi, bu onu dijital görüntüleme açısından zor duruma bırakabilir...vs, sonra gelmiş kendisi ama bak özlem müyapta bu kadar görüntülendi, aylin bu kadar diyor. Yahu geri zekalı adam, bilmiyor musun bu şarkının 3 günlük zaman zarfı içinde 3 ayrı kanala yüklendiğini. Ben hatta sayfanın birinde hesabını bile yapmıştım. 200bin'i geçiyordu 3 kanalın izlenme oranı, ki bu 7 gün önce falandı. Aylin'in klibiyle neredeyse aralarında 2 haftalık fark olmasına rağmen,

1 hafta önce Özlem, 200bin kadardı, Aylin 250bin kadar.

GEE, yorumlarında sadece müyapı kaale alabilir, lakin Özlem dinlenmiyor, o yüzden listede bu kadar geriledi iması nedir acaba?

Ya siz gerçekten anlamıyorsunuz, her ne kadar GEE kendisi bunu inkar etme yoluna gitse de, arkada bir müzik mafyası var. 2005 yılında da aynen bu oldu. Komik gelecek ama evet, resmen Şebnem falan telefon açıyor birilerine. Tekellilik istiyor piyasada. Bu bir gerçek. Bu adam bunları söyledim diye ekşi sözlükten attırdı beni. Özlem de adı gibi biliyor durumu. GEE geçen günlerde yeşil dal uzattı, tüm fanlarına karşı ben dedi sevgi durumu için, Özlem karşılık bile vermedi.

Elimde olsa bu Şebnem, Sezen falan topunu silerim piyasadan.

« Yanıtla #50 : 31 Mart 2013 - 16:34:40 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1127388&CategoryID=41

Bu gavata da cevap yazdım. Özlem'in 96 yılından beri tavrı bellidir. Değişimdir Özlem'in tarzı. Adam da bu durumu garip bulmuş, sanki son albüm için uydurulmuş bi kalıp gibi düşünmüş. Var işte böyle aptal adamlar piyasada. Hani Özlem hep aynı gidip bu albümde değişse hak vereceğim.

Tabi bazı kişilere cevap verirken, benim sorum havada kaldı. Sıkıyorsa versin.

« Yanıtla #51 : 31 Mart 2013 - 16:43:50 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Sercan'a tamamen katılıyorum,maalesef durum gerçekten böyle.Başlarda "hadi canım olur mu öyle şey?" demiştim ama Özlem'in söylemleri ve piyasadan duyduklarımız bu durumu kanıtlıyor.

Ayrıca;tamam Güven Muyap verilerine göre liste hazırlıyor olabilir ama sadece bu kıstası almak ne kadar doğru? Ki Sercan'ın dediği gibi adam klibin ilk önce DreamTVOffical'a yüklendiğini ve en çok oradan izlendiğini biliyor!

Yahu pop hatta arabesk sayılabilecek parçaları listesinde aylarca tutan bir adamdan daha farklı bir bakış açısı beklenemezdi zaten.

Kendi ağzıyla söyledi; pentagram muyap olmadığı zamanlarda 2,5 yıl listede birinci olmuş.Şimdi izlenmediği için piyasada en sağlam rock şarkıyı bile listeden çıkarmak ne kadar akıl işi? Hele ki ismi maximum rock olan bir programda? Madem muyap verilerine göre işlem yapıyor "Sen Anla" ve "Dayanamam" neden birkaç hafta içinde listeden çıktı_?...

« Yanıtla #52 : 31 Mart 2013 - 16:59:42 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
@Serox

Güven Erkin Erkal hakkında daha önce de konuşmuştuk. Düşüncelerimi biliyorsun. Tanımam etmem, sempatim ya da savunuculuğunu yapma gibi bir durumum da yok.

Bu konuda haklı buluyorum, evet. Klibin izlenmediğini ima ettiği falan yok. En son şöyle yazmış tekinaliye,

"Zaten lafı bana değil diğer fanlara anlatmak gerekiyor. Bu klibi niye official linkinden izlemiyorsunuz diye, niye orijinal albüm almıyorsunuz diye... niye konserlere beleş girme yolu aramadan gelmiyorsunuz diye (daha gider bu)"

Klibin önce DreamTVOffical tarafından yüklenmesi Güven E. Erkal ile alakalı bir durum mudur? Ya da orijinal videonun daha az izlenmiş olması ? Ha yine söylüyorum bir hata varsa Dream Tv'nin sitesinde müyap değil de DreamTvOffical tarafından yüklenmiş videonun bulunması, önce bunun paylaşılmasıdır.

Şebnem'in telefonları, Sezen'in müdahaleleri... Yıllardır söylenegelip duruyor. Kanıt? Yok. Zerre bilgim olmayan şeyler hakkında da yorum yapamayacağım. Ne müzik piyasasının içerisindeyim ne de bu söylenenler hakkında elle tutulur, gözle görülür bir şey biliyorum.

« Yanıtla #53 : 31 Mart 2013 - 17:09:13 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
biri artık kesin olarak bişey biliyosa erkek gibi acıklasın..şebnem yada sezon olayı hep efsana midir yoksa kesin kanıt var mı.. Eger yoksa yıllardır bosa konustuk..bundan sonra konumayalım o isimleri..yani biyerlerden bar sayımlarla öyle degişik bağlantılar kurarar degil kesin bişey var mı? GEE şebnemin yakın arkadasıdır gibi degil,şebnem gerçekten onu aramıs mı gibi misal
« Son Düzenleme: 31 Mart 2013 - 17:16:26 Gönderen: Shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #54 : 31 Mart 2013 - 17:17:21 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Ben Özlem'e ve birkaç kişiye verdiğim sözlerden dolayı başka bir şey diyemiyorum. Bedri zaten Özlem'in en yakınındaki isim, o birebir biliyor. Özlem'in ağzından da biliyor. Kimsenin inanıp inanmaması zerre umrumda değil. Kanıt yokmuş, anlamamak için de ağır mantıksız olmak gerekiyor. Tüm demek oluyor ki, tüm bu medya engellemeleri aslında Özlem'in suçu. Yersen! Biraz analitik olun, rica ediyorum. Özlem'in geçenlerde bir söylemi oldu Kargalar klibiyle ilgili yayınlanmamasına binayen, "birisi" telefon etmiştir, demişti. Ee o birisi de aşikar. Ha Özlem gündeme gelmek için birilerine laf atıyor derseniz, size de eyvallah. 

Ayrıca bu müyap olayında, GEE'nin yavşaklığı şudur ki, müyap verileriyle kişinin dinlenip dinlenmediğine karar verip, listeden çıkarma.

1, zaten arada 2 haftalık fark var Aylin'le.
2, Tekinali Pentagram üzerinden güzel yakaladı olayı, yerse cevap versin.

Arabesk kokan, rock ile alakalı olmayan şarkılar listede aylarca dönüp duruyor. Madem müyap verileri önemliydi, Sen Anla şarkısı "o zamanlar" 1 milyonlardayken listeden neden hemen çıktı?
« Son Düzenleme: 31 Mart 2013 - 17:21:19 Gönderen: SeRoX.v2 »

« Yanıtla #55 : 31 Mart 2013 - 17:39:53 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
"Analitik olabilmek" için rasyonel verilere sahip olmak gerekir. Elimde olanlarla bu kadar analitik düşünebiliyorum, kusura bakmayın.

Fanatiklik durumum olmadığı için sizin kadar irdelemiyorum da. Her olayın altında bir şeyler aramıyorum. İnanıp inanmamamız umurunda olmayabilir diyorsun. Peki ortaya bir şeyler atıp "İster inanın ister inanmayın ama bu böyle!" vb. bir tutum sergilemek ağır mantıklı oluyor da bizimki mi ağır mantıksız oluyor ?

« Yanıtla #56 : 31 Mart 2013 - 17:48:46 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Bunlar kelime oyunları, kusura bakmayın.

İnanıp inanmamak kişisel insiyatif. Kafanıza silah dayanmıyor. Her kişinin algı farkı da hesaba katılmalı elbette. Empati yapıyorum da, atıyorum mesela, ağır Şebnem fanı olsam zerre inanmazdım mesela duruma.

Siz bu durumu Özlem nezlinde ağır fanatiklik olarak görüyorsunuz, biz ise neredeyse 20 yıllık bir hak arama olarak görüyoruz. Dışarıdan dinleyici sıfatı olanlar, yani senin gibi divinesoul, bu duruma kayıtsız kalmakta özgür, ki sen bir yandan onu ima ederken, saçmalıyorsunuz Şebnem öyle şeyler yapmaz, kanıt yok diyorsun, ben birebir Özlem'in kelamlarını dile getiriyorum. Ee durum böyle olunca mantığınızla örtüşmeyen fikirleriniz haliyle umrumda olmuyor. Ee kayıtsız kalacaksan, tek tarafa kayıtsız kalma. Her iki tarafı da umursama. Ben olsam öyle yaparım.

Tekrarlıyorum, olay benim ve Özlem'e yakın birkaç kişinin nezlinde aşikardır. Yine bildiğim kadarıyla geçmiş yıllarda Özlem bu tür bir durumun içinde yer almamak için sustu. Hala da susuyor. Ha konuşsa, medya yine, Özlem çıldırdı etiketli haberler yapacaktır. Zamanında Niran Ünsal'ın bir televizyon programında "Sezen Aksu, müziğin mafyasıdır, kliplerimi ve şarkılarımı engelledi..." demesi maalesef Niran Ünsal'a dönüşü ağır oldu.

« Yanıtla #57 : 31 Mart 2013 - 18:05:01 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
ben cevabımı aldım kesin kanıt varmış işte yalan söylicek değil..vay anasını beeeeeeeeeee  :4 :4 :4 :4 :4 daha önce Zerrin Özer ve Yıldız Tilbe de benzer şeyler söylediler Sezen için...kim kibilr kaç müzisyeni harcadılar..meclis önünde soyunabilirim....şuna bakın beyler
http://www.youtube.com/watch?v=-xyQkwM2cM8
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #58 : 31 Mart 2013 - 18:10:12 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Burada bahsettiğimiz Özlem olduğu için bu şekilde konuşuyorum. Ağır Şebnem Ferah fanı olduğum da söylenemez açıkçası. Bundan 2-3 sene önce, belki. Ama şu an değil. Ancak haklı olduğunuz konular var elbette. Şebnem Ferah'ı seven, yıllardır dinleyen biri olarak inanmak istememem, daha farklı kanıtlar aramam hayli normal senin de söylediğin üzere.

Şebnem'in böyle şeyler yapmayacağını söylemiyorum. Yaptığına inanmamın zor olduğunu söylüyorum. Farklı şeyler. Ben her iki tarafı da umursuyorum. Ancak sınırlarım var. Bu da dediğin gibi "kişisel algı ve yorumlama" meselesi. Neticede Şebnem'le de Özlem'le de herhangi bir hukukum yok. Sadece müziklerini ve medyada gördüğüm kadarını biliyorum. Daha önce de belirttiğim gibi müzik piyasasının içerisinde biri de değilim.

Şunu da merak ediyorum doğrusu tek taraflılıktan bahsetmişsin. Oturup Şebnem'le de bu mevzuyu konuşmuşluğun var mı acaba ?

Ne kadar konuşursak konuşalım gördüklerimiz, yaşadıklarımız, bildiklerimiz farklı. Aksini savunacak olsan da ikimizin de ortak noktası, Şebnem veyahut Özlem konularında objektifliğimizi -bir anlığına da olsa- yitirdiğimiz zamanlar olabiliyor. Kaldı ki "inanmak"tan bahsettik. Başlı başına subjektif...

« Yanıtla #59 : 31 Mart 2013 - 18:14:58 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
benim oturup Özlemle çok konusmuslugum var...ve sadece tek birşey söyleyecegim-ilk kez ..
Özlem Şebnemden ölesiye nefret ediyor...durduk yere kimse kimseden nefret etmez!!ve bunun da karsılıklı oldugunu düşünüyorum..
« Son Düzenleme: 31 Mart 2013 - 18:15:43 Gönderen: PyRoX »