Gönderen Konu: Şişmanlığı önleyen oyun!  (Okunma sayısı 1182 defa)

Şişmanlığı önleyen oyun!
« : 20 Nisan 2007 - 17:14:15 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
Obezite küresel bir hastalık olabilir ancak bugünlerde asıl "Obeez Şehri" adında bir DVD oyunu tüm dünyayı etkisi altına almış gibi görünüyor.

"Vücut Mekaniği: Obeez Şehri'nden Kaçış" adındaki bu oyun küçüklere ve gençlere nasıl ideal kiloda kalacaklarını öğretiyor. Oyunun kuralları çok basit; oyunda Kol Esterol adındaki kötü karaktere karşı olan süper kahramanlara katılıp savaşıyorsunuz.

Bu savaş Jack Decayd adlı bir adamın vücudunun içinde geçiyor. Eğer Kol Esterol karşısında iyi savaşamazsanız Jack ölüyor. Oyunun çeşitli etaplarında kahramanlar Kol Esterol'e karşı güçsüz duruma düşerlerse bir ses "Jack çok yakında ölecek" diye uyarıyor.

Oyunun başlangıcında Jack'ın ağzından kısa bir açıklama duyuyorsunuz: "Nasıl başladı hatırlıyorum. Şuradan birkaç cips buradan bir kola derken bu hale geldim. Ve farkına bile varmadan zararlı yiyecekler ve hastalıklar beni tehdit etmeye başlamıştı,hikayemin sonunu ancak siz değiştirebilirsiniz " diyerek nasıl obez olduğunu anlatıyor.

"Vücut Mekaniği", son zamanlarda piyasaya sürülen çocuklara ve gençlere daha fazla egzersiz yapmalarını ve daha sağlıklı beslenmelerini öğreten oyunlar zincirinin en son halkası. Her ne kadar çocuklar bu oyunu oynarken hareket halinde olmasalar da sağlıklı ve zinde bir vücuda nasıl sahip olacaklarını öğrenmiş oluyorlar.

Oyun geçtiğimiz Salı günü Amerika'nın çeşitli dükkânlarında satışa sunuldu.

Video ve bilgisayar oyunları sadece Amerika'da 12,5 milyar dolarlık bir pazara sahip ve geçtiğimiz yıllarda Amerikan hükümeti çocukların yüzde 17'sinin obez olduğu ve milyonlarca insanın fazla kilolardan sağlık problemi çektiği açıkladı.

Yetkililer bu gibi bilinçlendirici oyunlarla çocukların sağlıklarına ve yeme alışkanlıklarına daha fazla dikkat etmelerini sağlayacaklarından umutlu.
Tesadüflerle başlar her şey.

Özlem Tekin

Şişmanlığı önleyen oyun!
« : 20 Nisan 2007 - 17:14:15 »

Ynt: Şişmanlığı önleyen oyun!
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2007 - 17:37:50 »

ARGo77

• Ziyaretçi
puhahah packman oynasınlar...yada amerikadaki her obezin,üzerine dana pirzola yerleştirecen..arkasından,3 tane doberman 2 tane pitbul cinsi köpek salacan..koşturabildiği yere kadar artık..yakalandığı zaman köpeklere müdahale edecen..bir ay aynı şekilde,bu işlevi deneklerin üzerinde gerçekleştirecen..başka bir alternatif sunarsak aynı şekilde deneğin üzerine dana pirzola,aqua park şeklinde v.b. tür havuza 2 tane köpek balığı bulundurucan,deneği havuza attığın zaman..artık canını kurtarma iç güdüsünde,yüze bildiği yere kadar...:))şerefsizim 200 kgluk bir insan 1 ayda 45 kg olmazsaaa..puhahaha oyun filan hikaye...:)

« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2007 - 18:34:57 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
 :D ne kadar  salakça .. şişkolar maalesef kendileriyle barışık yaşamak zorundalar. ..

Pacman fikrine acaip güldüm yaa  :şok:  hyr oyuna fazla kaptırırlarsa şişkolaraın son hlini merak ediyorm  :dill

« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2007 - 19:31:57 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
form korumanın tek yolu spor ve egzersiz..pc başında oyun oynamak totolarını büyütmekten başka bişeye yaramaz bence :D
bi yolu daha var kilo vermenin ama sööölemem :D :D (60 kg olan bi kişi oldugumu hatırlatayım )
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2007 - 19:32:39 Gönderen: pyroxevil »

« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2007 - 20:05:05 »

ARGo77

• Ziyaretçi
form korumanın tek yolu spor ve egzersiz..pc başında oyun oynamak totolarını büyütmekten başka bişeye yaramaz bence :D
bi yolu daha var kilo vermenin ama sööölemem :D :D (60 kg olan bi kişi oldugumu hatırlatayım )
abi, sen poyrazda filan fazla dışarlarda takılma..rüzgar alır neim götürürr seni merkeze..puhahaha neyse,bu konuda takıntım yok kilom boyumla doğru orantılı..:D

« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2007 - 20:12:33 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
abi, sen poyrazda filan fazla dışarlarda takılma..rüzgar alır neim götürürr seni merkeze..puhahaha

hehe hehe hehe
allah davul etsin lan seni argo  kahveyi kustum monitöre  hehe hehe hehe poyraz he  hehe

pyro  boşver bilader en iisi zayıflık   ( seninki biraz aşırı ama  :D ) falla hayatımda 78 den yukarı çıkmış deilim  bi çıksam zaten koç kescem anasını satiiim :D

ya buarada ben konunun ilk msjını hala okumadım kanatsız koymuş  ama baktım ikinci kelimede küresel   var dedim kalsın  :D :D
küresel mod kanatsız melek  : :dill :D
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2007 - 20:18:10 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
ya benle uğraşmasan olmuyo dimi mahir abi hehe hehe hehe

bak korkma sadece küresel bir hastalık yazıyor tamam mı....
sakin olup bakabilirsin ilk mesaja....
ben de oynicam bu oyunu kolesterol'ü pataklicam...:D :D
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2007 - 20:20:58 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
:D :D ne poyraz ne lodoslar gördük biz
marifet kiloda değil yere sağlam basmakta ,
valla ugrasıyoum gerci ama olmuyo,hiperaktifim ya ondan ,metabolizma yaşım 16 çıktı,allahtan zeka yaşımı ölçmediler salonda :D :D
bu oyunu benden uzak tutunnnn :D :D
yada oynayıp yapılmaması gerekenleri yapayım ben :D

« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2007 - 20:25:08 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
ya benle uğraşmasan olmuyo dimi mahir abi hehe hehe hehe

bak korkma sadece küresel bir hastalık yazıyor tamam mı....
sakin olup bakabilirsin ilk mesaja....
ben de oynicam bu oyunu kolesterol'ü pataklicam...:D :D

pis kolestrollüler siziii  :dill hehe...
boşverin oyunu falan yaa, günde üç saatten fazla uyumayın, enaz ikibuçuk paket sigara için  tek öün yemek yiiin ... iki ay sora ideal kilonuza kavuşursunuz :D
pyro doru der, oyun oynamaktan,  poponuzu taşımakta yardımcı olucak hamal tutmak zorunda kalırsınız sora hehe hehe

tuvalete gitcen mesla....(abi be  tuvalete gidicemde  zahmet olmazsa bi el atsan bnmkine taşıyıverelim  hehe )
not: atılan ele dikkat!!!! hehe hehe hehe
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2007 - 20:34:30 »

Çevrimdışı frantic

• Daimi Üye
aslinda oyun obezlerden cok benim gibi zayiflar icin iyi butun gun oyun oynasam yerimden kalkmadan enerji harcamadan ohhh istedigim 10 kiloyu rahatlikla alirim  hehe
 oyun ters tepki yaratacak herkesde
Uyandigimda yer gok SIYAH
Uyandigimda duvarlar KAN
Ruhumda agir bir GUNAH
Vahset dolu yuzler yine BERBAT bir sabah

« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2007 - 20:43:50 »

ARGo77

• Ziyaretçi
valla kilom bir senedir 75-80 arası malum boyda 1.82 olunca..çok normal kalıyor hatta bi 5 kilo daha alsam..bodygurd diye kapıyla birlikte koyarlar bana..yoq yaw kapıya koyarlar olacaktı..puhahah..neyse şişman olan veya cılız olan düşünsün...:D :D beni ırgalamaz...vücutun maşallahı var hemen yakıyor...) TSE damgalı Türk erkeği..puhahahahahahahaha

« Yanıtla #11 : 13 Mayıs 2007 - 00:15:26 »

Çevrimdışı zburnu31

• Bizden Biri
  • adamı deli etmeyin
valla ben kendimi bildim bileli 70 yukarı çıkamadım kilo
aldıracak formül yokmu onuda bir zahmet söyleyin :holey: :holey: :alkıs:

« Yanıtla #12 : 13 Mayıs 2007 - 01:12:59 »

Çevrimdışı frantic

• Daimi Üye
valla ben kendimi bildim bileli 70 yukarı çıkamadım kilo
aldıracak formül yokmu onuda bir zahmet söyleyin :holey: :holey: :alkıs:
aynen ya banada sismanlatan oyun lazim hehe
Uyandigimda yer gok SIYAH
Uyandigimda duvarlar KAN
Ruhumda agir bir GUNAH
Vahset dolu yuzler yine BERBAT bir sabah

« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2007 - 15:58:14 »

Çevrimdışı seboist_cevat

• Üye
  • **
    • hayko cepkin fan sitesi
walla oyun zayıflatırmı bilmem ama pc absında sımanlıyoruz yakında amerkan süpyabları gıbı sısmanlıycaz walla :(:(

« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2007 - 16:16:01 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü
ne yamuk site ya burası bi tane şişmanı yok bütün dünya çatlamak üzereyken

pardon iki , birincisi ben