Gönderen Konu: ABD, Robot Savaşçılar Yetiştiriyor  (Okunma sayısı 1599 defa)

ABD, Robot Savaşçılar Yetiştiriyor
« : 24 Nisan 2008 - 19:03:02 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me

Irak ve Afganistan'da şu an kullanılmakta olan robotları üreten robot üreticisi iRobot, Amerikan ordusuyla 6 milyon $'lık bir anlaşma imzaladı.

Bu robotlar, normalde girilmesi mümkün olmayan bölgelere riski en aza indirerek ulaşma konusunda işe yarıyorlar ve böylece savaş esnasında düşmanlardan belli bir mesafe uzak durarak askerler güvenliğini sağlamış oluyorlar.

Small Unmanned Ground Vehicle (SUGV) robotları tarafından ulaşılan ham bilgi ve görüntüler anlamlı bir ifadeye dönüştürülerek Future Combat Systems ağı üzerinden Amerikan askerlerine ulaştırılacak.

CHIP Online'ın Yorumu: Gelecekte savaşlarda robotların çok yoğun bir şekilde kullanıcılacağını tüm dünya biliyor. ABD de, bu konuda adımlarını daha da sık atmaya başlamış gibi görünüyor. Zaten ABD, Irak ve Afganistan'da uzun süredir robotlardan faydalanıyordu. iRobot gibi robot üreticisi bir firmayla yapılan milyon dolarlık anlaşma da bunun en açık kanıtı niteliğinde.

Kaynak: Chip Online
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

ABD, Robot Savaşçılar Yetiştiriyor
« : 24 Nisan 2008 - 19:03:02 »

Ynt: ABD, Robot Savaşçılar Yetiştiriyor
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2008 - 13:17:13 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Kötü olmuş :s
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2008 - 14:23:04 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
belki robotumuz olmayacak , ama o robotları saf dışı bırakacak yazılımlarımız , etki alanlarına girdiğinde hepsinin bir bir saf dışı kalaacağı makinalarımız , belkide tam tersi yönde robotlarını onlara karşı kullanacağımız HACKER larımız , Yazılımcılarımız TÜRKİYEmizde mevcut...!!
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2008 - 19:28:03 »

Çevrimdışı _meLankOLiA_

• Aktif Üye
  • _haLimiz duMan_
evet hepsi Türkiye'mizde mevcut.. ama bu gidişle amerikanın kölesi olup bizimde o robotlarda bi katkımız olur gibi gelio.. neyse konumuz siyaset deil robotlar.. afferin, tebrikler (!) amerikan kardeşlerimize akılları fikirleri savaş ... biraz deiştirerek Duman ın bi şarkısını eklemek istiyorum :)

''özgürlüğün ülkesi, adaletin temsilcisii.. robotlarınla teröristlerdern kurtar bizi '' :) :)
Gel asirlardan uzanda tut ellerimi simsicak
Yoksa bendeki çocukta böyle çaresiz kalacak...

« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2008 - 12:07:23 »

Çevrimdışı hiperaktif

• Deneyimli Üye
  • nasihat kesmez bizi,bize tecrübe gerek!
ya aslında bu süper bi haber.hep terminatör filminin gerçek olmasını istemiştim. belki robotlar çok ileriki çağlarda insanlığı bile ele geçirebilir
Beni Yakan Aşkın kurşun mu?
Denizde Yediğim vurgun mu?
Ben Aşık Olmazdım Ama Senin Aşkın Bir Başka...

« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2008 - 13:10:26 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Gidişat hiç iyi değil..Ben bir palyaçolardan bir de robotlardan korkarım hep
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2008 - 14:43:39 »

Çevrimdışı engin ilter

• Yepyeni Üye
  • *
  • Yazacak çok şey var buraya yetmez
dünyayı kötü günler bekliyor  ) bindik bi alamete gidiyoz kıyamete (
_METALLICA_

« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2008 - 11:34:43 »

Çevrimdışı hiperaktif

• Deneyimli Üye
  • nasihat kesmez bizi,bize tecrübe gerek!
ya herkes buraya kötü şeyler yazmış ama bence durum o kadar da kötü diil.ne güzel teknoloji gelişiyor işte.yakında insanların askere gitmesine gerek kalmicak.insanların askere gidip ölmesi yerine robot savaşçılar gidicek. bu bence yeni bi çağ
Beni Yakan Aşkın kurşun mu?
Denizde Yediğim vurgun mu?
Ben Aşık Olmazdım Ama Senin Aşkın Bir Başka...

« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2008 - 12:32:05 »

furkiii

• Ziyaretçi
ya herkes buraya kötü şeyler yazmış ama bence durum o kadar da kötü diil.ne güzel teknoloji gelişiyor işte.yakında insanların askere gitmesine gerek kalmicak.insanların askere gidip ölmesi yerine robot savaşçılar gidicek. bu bence yeni bi çağ

yalnız burada şöyle bir şey de var,bu durum kimi devletlerde teknolojinin ilerlemesi ve bundan silah üretiminde oldukça yararlanılması,hatta silah üretimi kimi devletler tarafından teknolojinin ilerlemesi için temel sebep olarak kabul edilirken,özellikle ikinci dünya savaşı ve sonrasında dünyada bazı ülkeler silah üretimi,geliştirilmesi ve satılmasında bu denli gelişmişken pek hoş değil..bunu yapabilecek teknolojiye sahip ülkeler kıyımlarına devam etmekle birlikte geliştirdikleri bu robot ordularını satarak zaten fazlasıyla gelir elde ettikleri silah satımı mevzusunda gelirlerine gelir ekleyebilirler..

dünya bir tarafı daha zenginleştirirken,kalan tarafı da fakirleştirme yolunda hızla ilerliyor,uçurumlar daha keskinleşiyor maalesef..

« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2008 - 12:48:15 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
yapsın abdliler abicim insan nasolsa her varlıktan üstündür
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2008 - 17:20:21 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
ABD ordusu geleceğin savaşçılarını yapıyor. Robot savaşçılar halihazırda Irak'ta kullanılmaya başlandı. 2015'e kadar ABD ordusunun üçte biri robot olacak.

Robot savaşçıları halihazırda Irak’ta az da olsa kullanılıyor. ABD Ordusu 2015’e kadar silah donanımlı araçlar ve silahlarının üçte birini robotlarla donatmak planını yapıyor.

Habere göre robot ölüm makineleri bir gün yapay bilinç ile donatılacak.

ABD ordusunun yeni robot askerleri 1 metre boyunda, çöle uyumlu kamuflaşlı ve M249 silahlarıyla donanımlı.

Beş kamera gözlü bu robot askerler paletler üzerinde hareket edebiliyor ve hatta gece karanlığında bile görebiliyor.

İnsanlar tarafından fark edilmesi zor olan ve şimdilik üç adet olan korkusuz robot savaşçıları Haziran ayından beri Irak'ta kullanılıyor.

Uzaktan kumandayla robot savaşçılar hedeflerine kilitlenip silahlarıyla ateş ediyorlar.

Haber, bu tarz bir savaş şeklini geleceğin savaşı olarak tanımlıyor.

Robotların yapımcısı olan mühendis Charles Dean , savaşlar tarihinde ilk defa silah donanımlı robotların kullanıldığını söyledi.

Dean ve 70 kişilik ekibi robotların etki kuvvetini geliştirmeye çalışıyor.
‘Kılıçlar’ adını verdikleri üç robotun şu ana kadar Irak’taki kullanımlarında ‘öldürme’ olayını gerçekleştirdikleri henüz bilinmiyor.

« Yanıtla #11 : 11 Mayıs 2008 - 23:52:21 »

Çevrimdışı _meLankOLiA_

• Aktif Üye
  • _haLimiz duMan_
yapsın abdliler abicim insan nasolsa her varlıktan üstündür

öyledir ama insanlar bunu kullanamaıolar... bu durum söyle işlio.. güçlü olan insan zayıf olanı ezio.. üstünlüğümüz yine insanlara...

insanın üretiği bişey insanı yok edemez belki ama o güclü insanlar artık işini robotlara teslim ederek ezecek zayıfları...

durum cok vahimm.. teknolojiyi bilimi nasıl kullanıyoruzz.. yazıkk !!
Gel asirlardan uzanda tut ellerimi simsicak
Yoksa bendeki çocukta böyle çaresiz kalacak...

« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2008 - 21:45:34 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
bu forumda yeni şeyler öğrenmeye devam ediorum valla çok saol bu arada yorumum negatif yani kötüü abd kabus gibi dünyanın üstüne çökecek

« Yanıtla #13 : 01 Eylül 2008 - 01:22:47 »

ARGo77

• Ziyaretçi
insanlarda nasıl biyolojik virüs varsa..robotlara da siber virüsler yaparlar..bu gün çok enteresandır, NASA' da çalışan astronotlardan veya görevlilerden bir kaçı, uzaydaki uydulardan birisine virüs bulaştırmayı becermişler helal olsun, ve bu virüsün tüm sistemi çökertecek zarar verici bir yanı olsaydı, uydu sistemlerini çökertip dünyayı iletişimden mahrum bırakacaklardı..gerçi ben mech tarzı robotları seviyorum içine binipte tank sürürmüş gibi kullanabileceğin dev robotlar...   

« Yanıtla #14 : 02 Ocak 2011 - 21:26:43 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Robot Askerler Geliyor

Hayatın pek çok alanına kolaylık getiren robotlar askerlik mesleğine de el atıyor. Gelecek bilimcilere göre, 21. yüzyılın ikinci on yılı 'mekanik ordunun' yükselişine tanık olacak.

California'daki düşünce kuruluşu Gelecek Enstitüsü'nün başkanı ve fütirst Marina Gorbis, robotların savaşlardan çalışma yaşamına hatta mutfağımızın düzenlenmesine kadar her şeye egemen olacağını söylüyor. ABD ordusu, "BigDogs" adı verilen, 4 ayaklı mekanik yük taşıyan bir robotun geliştirilmesine destek veriyor. Kendi sensörlerinin yol gösterdiği bu robotlar, tehlikeli arazide 150 kiloluk yükü taşıyabilecek güce sahip. Havada ise robot sondalar, Afganistan'da hedefleri gözetliyor, uzaktan kumandalı helikopterler malzeme taşıyor. ABD'nin Maryland eyaletinde Pentagon için çalışan bir teknoloji şirketinin ürettiği ve çevrede gördüğü organik her türlü materyali 'midesine indirerek' kendi yakıtını üretebilen robotlar gündeme gelmişti. İnsan ve hayvan cesedi yiyerek yakıt üreten ve ikmale gerek olmadan aylarca yürüyebilen robotların savaş alanlarında vazgeçilmez olacağı düşünülüyor. Robotlar kısa süre sonra inşaat işine de el atabilecek. Güney Carolina Üniversitesi, bilgisayarların rehberliğindeki robotların inşaat yaptığı "Contour Crafting" adı verilen bir sisteme imza attı. Söz konusu sistemin, inşaat zamanı ve maliyetini yüzde 75 azaltabileceği belirtiliyor.

İşsizlik daha da artacak

Hayatımızın her alanına robotların el atması işsizlik tehlikesini de gündeme getiriyor. Gorbis, bu gidişatın gelişmiş ülkelerin büyük bölümünde gelecek yıllarda işsizliğin yüzde 10 civarında seyretmesi anlamına geleceğini söylüyor. Gorbis'e göre, robotlar işçilerin yerini aldıkça, göçmen işçiler konusundaki tartışmada olduğuna eş, bir siyasi fırtına ortaya çıkabilir. Bununla birlikte Gorbis, "Bir geçiş dönemindeyiz. Bu, tarımda makineleşmeye geçtiğimiz döneme benziyor. O zamanlar insanlar yeni işlere yöneldiklerinde bir yüksek işsizlik dönemi geçirilmişti." dedi.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1072410&title=robot-askerler-geliyor