Anket

Sizce en iyi virüs programı hangisi?

Nod32
9 (33.3%)
Kaspersky
4 (14.8%)
Avg
1 (3.7%)
Avast
5 (18.5%)
Anti-vir
4 (14.8%)
McAfee
0 (0%)
Panda
0 (0%)
Norton
1 (3.7%)
Diğer
2 (7.4%)
Avira
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 26

Gönderen Konu: Sizce en iyi virüs programı hangisi?  (Okunma sayısı 3703 defa)

Ynt: Sizce en iyi virüs programı hangisi?
« Yanıtla #15 : 17 Mayıs 2009 - 02:12:03 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Kesinlikle NOD32. Asla bilgisayarı kasmaz bile.
Oppss!

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 17 Mayıs 2009 - 02:12:03 »

« Yanıtla #16 : 18 Haziran 2009 - 00:19:03 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
kasperskı oldugu soylenıyo cevremde anlayanlarca ama bendekı avastı kaldırıp ta onu kurmaya üşeniyorum.. :ı-ı:
bugün üşenmeden yaptığımmm iştir...
avast çok kötü farkedilmiştir...
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #17 : 18 Haziran 2009 - 00:20:35 »

Çevrimdışı drown

• Cool
nod32 diye tercihimi yapıyorum fazla iyi (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #18 : 07 Eylül 2009 - 00:22:56 »

Çevrimdışı kenny

• Deneyimli Üye
    • twitter
avast nefretim . nod32 bence güzel (Y)
tekinizM

« Yanıtla #19 : 26 Eylül 2009 - 16:52:12 »

Çevrimdışı hmd23

• Deneyimli Üye
Avast'ı çok uzun süre denedim.. Çok başarısız. NOD32 yetiyor bana
Her zaman doğruyu söyle. Böylece ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın.

« Yanıtla #20 : 26 Eylül 2009 - 18:20:43 »

furkiii

• Ziyaretçi
Açıkçası tavsiyeler üzerine vistayı bırakıp xp yükledikten sonra bilgisayarıma NOD32 kurdum,evet özellikle de hızlı çalışma ve kasmama bakımından gayet başarılı,genelde bu programlar bilgisayarları yavaşlatırlar;ama NOD32'de bu yok..Yine de bir eksik yan olarak şunu gördüğümü söyleyebilirim ki; arşivi için sürekli güncelleme yapmama rağmen özellikle de belleklerden gelebilecek bazı virüslere karşı yeterli değil (Bu tür virüslerin çok tipi var)..Zira aynı belleği önce masa üstüne,sonra laptopa taktığımda laptoptaki McAfee birkaç virüs yakaladı,böylece bilgisayarıma virüs girdiğini anlamış oldum,maalesef NOD32 hiç sesini çıkarmadı..=) Tabii bu tür bir virüse karşı Kaspersky de yeterli olur,çünkü Kaspersky'nin tanıdığı virüs sayısı gerek McAfee'den gerekse diğerlerinden daha fazla ki zamanında bilgisayarımın için çok değerli belgeler varken yine bir bellekten bulaşan virüs nedeniyle c ve d sürücülerine erişememiş ve McAfee,Avast ve birkaç virüs programı daha yüklemiştim,hiçbiri de virüsü bulamamıştı,yalnızca Kaspersky bu virüsü tanıyıp bulup yok ederek bilgisayarımı kurtarmıştı..=) Yani elbette ki her birinin daha ön plana çıktığı alanlar var ve seçim kişinin önceliklerine göre de değişir,mesela Kaspersky açık bir şekilde bilgisayarda bir yavaşlamaya neden oluyordu;ama şimdiki yeni versiyonlarında bu durum büyük ölçüde giderildi..Dolayısıyla ilk amacın güvenlik olduğu bir durumda en iyisi Kaspersky'dir,zaten işlemci hızının fazla olduğu bir bilgisayarı fazla da kasması mümkün değil,güvenilirdir ve tavsiye edilir..
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2009 - 18:21:16 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #21 : 26 Eylül 2009 - 19:17:44 »

ARGo_

• Ziyaretçi
evet, nod32 fazla sisteme yüklenmiyor..virüs veritabanlarını güncelleştirdiğin zaman mükemmel bir performans sağlayabiliyor da bazı virüsleri gördüğü takdirde silemiyor..ve hatta sistem dosyalarına bulaşmış olan virüsleride temizlemekten ziyade sistem dosyasını direk sildiğini bizzat şahit oldum..pc açılmadı..:)neyse, kaspersky 9 ve 10 olarak şu anda piyasada çoğu virüsü tanıyor ve de temizliye biliyor olması çok iyi de...işlemciyi, belleği çok yoruyor..yani bu virüs programını pcde aktif olarak bulundurmayacaksın, ihtiyaç anında full tarama yapabilirsin..troje nlere karşı etkili diyebilirim..bence en iyi virüs programı diye bir şey yok hepsi kendinden bağımsız, birbirinden farklı virüsleri tanıyor yani birinin gördüğü virüsü diğeri göremiyor veya temizleyemiyor...:)veya virüs yazan kişiler bu programlara göre yazıyor...bazıları kişisel zevk diyelim, bazıları da ticaret amaçla yazılıyor..

« Yanıtla #22 : 31 Ekim 2009 - 23:35:57 »

furkiii

• Ziyaretçi
evet, nod32 fazla sisteme yüklenmiyor..virüs veritabanlarını güncelleştirdiğin zaman mükemmel bir performans sağlayabiliyor da bazı virüsleri gördüğü takdirde silemiyor..

evet evet aynen yaşadım ben de bunu artık..:D sağolsun virüsü buldu,ismini bile söyledi ama silemedi,nasıl olur da 98 yapımı parite.b virüsüne karşı böyle bir zaafı olur aklım almıyor..virüs exe dosyalarını çalışmaz hâle getirdiği için kaspersky'i kurup çalıştıramadım,kurulum gerektirmeyen nice virüs programıyla da iflah olmadı..çareyi yine kaspersky'de buldum,online taramasının yönlendirmesiyle kurtuldum..bu beni ikinci kurtarışı oldu,her iki deneyimimde de bu listedekiler derdime derman olmadı..gözümde kaspersky'nin yarısı bile etmez artık hepsinin toplamı,çok yaşa kaspersky..:p
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2009 - 23:36:31 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #23 : 01 Nisan 2010 - 02:01:18 »

ARGo_

• Ziyaretçi
son noktayı koyuyorum en iyi virus programı Norton Anti Virus kendimi bildim bileli Norton amcam piyasada:) aynı anda en kallavili virus yazanda odur:) genelde diğer antiviruslerin silemediği veya göremediği viruslere norton zıplıyor:)

« Yanıtla #24 : 01 Nisan 2010 - 02:33:05 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
bi çok kişi benim gibi nod32 kullandığını görüyorum,bende 3 yıldır kullanıyorum gayet memnunum...
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #25 : 19 Temmuz 2012 - 02:07:37 »

Çevrimdışı serpil

• Özcü
    • http://www.facebook.com/pages/%C3%96ZLEM-TEK%C4%B0N/167872739935249
Bence Nod32 en iyisi birçok virüs programının bulamadığı virüsleri bu program buluyor,Kaspersky kullanacaklara da  söyliyeyim pc'yi zamanla çok kasıyor ve de gittikçe yavaşlatıyor.Bir de Norton'u da iyi olduğunu duydum kullanmadım ama iyidir bence.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2012 - 02:11:39 Gönderen: serpil »
Magazin malı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye!

« Yanıtla #26 : 19 Temmuz 2012 - 13:19:23 »

Çevrimdışı munxur

• Üye
  • **
eskiden nod32 kullandım gerçekden çok iyi bir virüs proğramı ama birçok virüs'ü bulamıyor ve bulsada sılmıyor .sagolsun ruslar ve hındıstanlı hackerlara yetişmek zor paso virüs ortaya attıyorlar
2 yıldır microsoft security esanties kullanıyorum çok mennum kaldım herkezede tavsiye ederim

« Yanıtla #27 : 19 Temmuz 2012 - 13:58:35 »

ARGo_

• Ziyaretçi
PC Tools diyebilirim şu sıralar...

« Yanıtla #28 : 19 Temmuz 2012 - 17:13:37 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
En iyi virüs programı.... Sallayın virüs programlarını hepsi makineyi kasıyo...
En iyi antivirüs programı kullanıcının kendisinden başkası olamaz...
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...