Gönderen Konu: İlginç Buluşlar  (Okunma sayısı 1069 defa)

İlginç Buluşlar
« : 14 Aralık 2009 - 23:48:19 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

İnternette bulduğumuz ya da kendi icadımız olan buluşları ekleyelim::::

Açılışı ben yapayım
:D

Bu görmüş olduğunuz radyonun yanındaki kolunu bir kaç kere çevirerek ona bir saatlik enerji saglamış oluyorsunuz.pile ihtiyaç kalmadan heryerde müzik keyfini yaşayabilirsiniz...

müzik denince aklımıza gelen ilk programlardan biridir winamp.bu mp3 çalar da winamp görünümüne sahip,winampta müzik dinlemek belki de daha zevkli olacak...

çikolata hesap makinesi...
değişik bir fikir daha,gayet güzel görünüyor...

Özlem Tekin

İlginç Buluşlar
« : 14 Aralık 2009 - 23:48:19 »

Ynt: İlginç Buluşlar
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2009 - 20:58:35 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Çok ilginçmiş :D Özellikle birincisi :D
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2009 - 17:02:34 »

ARGo_

• Ziyaretçi
İnternette bulduğumuz ya da kendi icadımız olan buluşları ekleyelim::::

Açılışı ben yapayım
:D

Bu görmüş olduğunuz radyonun yanındaki kolunu bir kaç kere çevirerek ona bir saatlik enerji saglamış oluyorsunuz.pile ihtiyaç kalmadan heryerde müzik keyfini yaşayabilirsiniz...

müzik denince aklımıza gelen ilk programlardan biridir winamp.bu mp3 çalar da winamp görünümüne sahip,winampta müzik dinlemek belki de daha zevkli olacak...

çikolata hesap makinesi...
değişik bir fikir daha,gayet güzel görünüyor...

güzelmiş:) özellikle winamp tasarımı olan çok hoşuma gitti, meraktanmıdır nedir radyoyu çalıştırdığımız ilk anda winampın demosu çalıyormu acaba..hani koyun sesi entegreli lama..güya lama daha çok kurbanlık zamanında kesilecek koyun gibi ses çıkartıyor..:)

« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2009 - 17:39:13 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Winamp olayı çok hoş olmuş ya.. :D

Şu an Media Player'dan müzik dinliyorum ve Winamp'ı özlediğimi hissettim.. ayol !.. :D
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2009 - 14:50:44 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Japonlar istediğiniz kişiye benzeyen robotlar geliştirdi...

Alıntı

Kokoro firmasının ürettiği robot, silikondan yapılıyor, boyu ve yüzü istenilen şekilde tasarlanıyor. Hatta istenen kişinin sesiyle de konuşabiliyor. Fiyatı ise 225 bin dolar.

Capon erkekleri sonunda zıvanadan çıktı..Kedi köpek yetmiyormuş gibi birde robot hatun yapmışlar yüzyılın en iyi buluşu bu olsa gerek kıpraşım özelliği varmı sesli mesaj neim bırakabiliyorsa çok güzel derim..:)evet sonunda caponyaya taşınmak için bir sebep, robot hatunlar değil tabiki onlar capon erkeklerini meşgul ede dursunlar..:D :D :D bozulur bunlar bizim Türklerin elinde kısa devre neyim olur chip setine rakı filan kaçar..puhahahahahahahahahahhaha
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2009 - 14:51:39 Gönderen: ARGo_ »

« Yanıtla #5 : 07 Mart 2010 - 21:20:15 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Kurşun kalemle yazan yazıcı geliştirildi

Toner kullanma derdine son veren kurşun kalemli printer geliştirildi

Japon uzmanlar geçen hafta milyonlarca ağacın kurtulmasını sağlayacak bir yazıcı ürettiklerini açıkladı. PrePeat adı verilen yazıcı, kağıtta daha önce bazılı olan yeniden silerek, aynı kağıda 1000 kez baskı yapma olanağı tanıyordu. Bu buluşun ardından şimdi de printer teknolojisinde toner kullanma derdine son veren kurşun kalemli printer geliştirildi. Japon elektronik tasarımcısı Hoyoung Lee tarafından geliştirilen “Pencil Printer” (Kurşunkalem yazıcı) toner yerine kurşun kalem kullanıyor. Yazıcının üst bölümüne bildiğimiz kurşun kalem konuluyor. Cihaz ilk olarak bu kurşun kalem ucunu toz haline getiriyor ardından da kağıda yazdırıyor. Yazıcıdan çıkan kağıt istenildiğinde silgi ile silinerek yeniden kullanılma imkanı sağlıyor. Ayrıca printerda ele sığmadığı için atıl duruma düşen küçük kalemler de kullanım alanı buluyor.

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Kursun_kalemle_yazan_yazici_gelistirildi&tarih=09.02.2010&Newsid=286204&Categoryid=43

« Yanıtla #6 : 08 Mart 2010 - 10:09:42 »

ARGo_

• Ziyaretçi
kalem traşı varmı o zamazingonun..:)

« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2010 - 04:19:10 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
:D haha hesap makinesıne bittim...

« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2010 - 18:37:07 »

Çevrimdışı zeyna

• Aktif Üye
  • YAKIN OLMAK İÇİN UZAK DUR BENDEN..
o printerdan istiyorum peki renkli çıktı alabiliyomuzyuz kırmızı kalem koyarak  .lol.
...Beni sana çağıran her ne ise sustur....