Gönderen Konu: Dikkat! Özel mesajlarınız okunuyor!  (Okunma sayısı 1151 defa)

Dikkat! Özel mesajlarınız okunuyor!
« : 17 Temmuz 2012 - 01:29:50 »

Çevrimdışı munxur

• Üye
  • **

Facebook'un güvenlik şefi Joe Sullivan, yaptığı açıklamada kullanıcıların yazışmalarını okuduğunu; ancak okumaktaki amaçlarının pedofilleri tespit etmek olduğunu söyledi.

Facebook, yeni teknolojileri kullanarak pedofilleri engellemeye çalışan çok sayıdaki firmadan biri. Bu tür çalışmalar genellikle, uygunsuz dil ve kişisel veri paylaşımının otomatik olarak taranmasıyla başlıyor. Mahküm edilmiş pedofillerin internet sohbetleri yazılıma yüklenerek uygunsuz konuşmaların tespit edilmesi sağlanıyor.

Reuters haber ajansında yer alan bir habere göre, Facebook'un güvenlik şefi Joe Sullivan, söz konusu sohbetlerin sadece program alarm verdiğinde okunduğunu söylüyor. Sullivan, sosyal paylaşım sitesinin suçsuz kullanıcıları mağdur etmek istemediğini de sözlerine ekliyor. Ancak bu durum bir başka konuyu da gündeme getiriyor: Facebook böylece resmi ağızdan sohbetleri okuduğuna da teyit etmiş oluyor.

Kaynak
http://dunya.milliyet.com.tr/dikkat-ozel-mesajlariniz-okunuyor-/dunya/dunyadetay/16.07.2012/1567729/default.htm

Özlem Tekin

Dikkat! Özel mesajlarınız okunuyor!
« : 17 Temmuz 2012 - 01:29:50 »

Ynt: Dikkat! Özel mesajlarınız okunuyor!
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2012 - 02:20:55 »

Çevrimdışı serpil

• Özcü
    • http://www.facebook.com/pages/%C3%96ZLEM-TEK%C4%B0N/167872739935249
Yok artık özel hayat diye bişi kalmadı !
Magazin malı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye!

« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2012 - 02:22:36 »

« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2012 - 02:41:08 »

Çevrimdışı serpil

• Özcü
    • http://www.facebook.com/pages/%C3%96ZLEM-TEK%C4%B0N/167872739935249
Özel mesajın varsa mektup at.

oldu :D hangi devirde yasıyoruz mektup göndermek mi kaldı artık
Magazin malı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye!

« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2012 - 02:55:58 »

« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2012 - 11:19:54 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
sitede de okunabiliyo mu? yönetici mod falan filan takımları..
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2012 - 12:39:23 »

Çevrimdışı munxur

• Üye
  • **
sitede de okunabiliyo mu? yönetici mod falan filan takımları..
bildiğim kadar okunamaz

« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2012 - 18:35:56 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
bildiğim kadar okunamaz

Hayır okunuyor. Yönetici panelinden rahatlıkla okunabilir. SMF formatlı forumların ana özelliklerinden biri ama bir app olarak, yönetici bunu iptal etme gibi bir lükse de sahip.

Ayrıca, facebook gibi bir şirket küçük çocuk mantığı ile yaramazlık yapmak için okumuyordur elbette özel mesajları. Belirli sebepler var. Pedofili dünyadaki ülkelerin %90'ınında suç sayılıyor ve bu suçların hemen hemen %100 sanal ortamda işleniyor. Sadece facebook değil, çoğu sosyal ağ bu durumu önlemek için ayrı bir departman oluşturduğunu biliyorum.

Aptalca bir şey yapmadığınız sürece "aaa özel hayat kalmadı, mesajlarımı okuyorlar" diye kaygılanmanıza gerek yok zannımca.

« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2012 - 18:55:50 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
evet furkii de okunduğunu söylemişti eskiden bana..hatta o ara kanatsız gizem ve burçinle aram çok kötüydü sürekli beni tahrik edip atılmamı sağlamaya calışıyolardı furkii de dikkat et özel msjlarına demişti..
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #9 : 17 Temmuz 2012 - 20:03:27 »