Gönderen Konu: Windows 8'in çıkış tarihi belli oldu  (Okunma sayısı 849 defa)

Windows 8'in çıkış tarihi belli oldu
« : 20 Temmuz 2012 - 13:07:30 »

Çevrimdışı munxur

• Üye
  • **
Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'in piyasaya çıkış tarihi belli oldu: 26 Ekim.

Şirketin yıllık satış toplantısında yapılan duyuruya göre, yeni sürümle birlikte Windows arabirimi son 10 yıldaki en büyük tasarım değişikliğine uğruyor.

Windows 8, hem Metro adlı dokunmatik bir arabirime sahip olacak, hem de daha geleneksel bir arabirimi koruyacak. Ayrıca Windows 8, önceki sürümlerden farklı olarak, hem Intel hem de ARM mimarisi ile işletilebilecek.

Microsoft'un önümüzdeki aylardaki en önemli hedefi, tablet bilgisayar pazarında rakiplerininin pazar payından parça kapabilmek olacak.

Apple şirketinin iPad ürünüyle, Amazon'un da Kindle Fire ile aslan payına sahip olduğu pazarda, Google da Nexus 7 ile iddialı.

Apple'ın Mac ve iPad ürünlerinin aksine Microsoft, hem masaüstü bilgisayarlarda hem de taşınabilir aygıtlarda çalışabilen tek bir sistem sunuyor.

Microsoft, Surface adlı tablet bilgisayarıyla Windows 8 işletim sistemini aynı anda piyasaya sürerek de rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

Bilgisayar almayı düşünen birçok kişinin, bu düşüncesini sonbahar sonuna kadar erteleyeceği tahmin ediliyor. Ancak büyük şirketlerin bilgi işlem servislerinin sistem güncellemelerinin aylar sürmesi nedeniyle, Windows 7 bir süre daha piyasadaki varlığını sürdürecek.

Microsoft'un 2007'de 6,3 milyar dolara satın aldığı çevrimiçi reklam servisi Aquantive'den verim alamadığını açıklamasına rağmen, Microsoft yeni ürünlerle umut dağıtıyor.

Finans şirketi BGC Partners'ın teknoloji analisti Colin Gillis, bunu şöyle açıklıyor: "Microsoft'un hisseleri Windows 8 beklentisi nedeniyle sene başından bu yana yüzde 17 arttı. Hâlâ dünya çapında neredeyse günde 1 milyon satıldığını görüyoruz; yani oldukça büyük bir pazar mevcut."

Kaynak
http://www.ntvmsnbc.com/id/25367817/

Özlem Tekin

Windows 8'in çıkış tarihi belli oldu
« : 20 Temmuz 2012 - 13:07:30 »

Ynt: Windows 8'in çıkış tarihi belli oldu
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2012 - 15:18:02 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Windows Xp'nin Servis Pack 4 ünün çıkmasından yanayım.. Madem zamanında Windows 2000'in SP4 ünü çıkardılar Xp'ninde çıkartsınlar. Hatta Win 3.1 Servis Pack 99 çıkarsınlar:)) Win 8'in 7 den farklı olacağını düşünmüyorum. Win 7'nin Servis Packi gibi bir şey olur.. Kaanatımca..

« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2012 - 23:04:28 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Ben kullanmaya başladım. Üstelik kendi sitesinden 29 tl'ye orijinal yüklemesini yaparak. Windows tarihinde bir ilkti sanırım bu kadar ucuza işletim sistemini satmak.

Lakin indirim kodu olanlara 29 tl, diğer herkese 45 tl olması lazım sanırım. Yine de 45 tl bile çok ucuz ve bana kalırsa günümüz ihtiyaçlarını gideren harika bir işletim sistemi. Oldukça pratik ve kolay. Son zamanlarda dokunmatik telefon kullanmaya başlayanlar için bile güzel, çünkü arayüzü ve metro sistemi dokunmatik telefonlardan ilham alınarak hazırlanmış.

Bana göre tabi en iyi özelliği, ramden çok az yiyor, hele win7'ye göre daha iyi. Artık tüm uygulamalara ulaşmak daha pratik. Windows marketten bi dolu uygulama seçilebilir. Falan filan. Alın kullanın işte. Beğeneceksiniz.

« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2012 - 23:26:04 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Kuzenim yüklemiş geçen gün, kullandım gerçekten çok pratik ve estetik.Ancak program ve oyunlardaki verimi çok önemli benim için. Bu sebeple biraz daha bekleyip görmem lazım. :D