Anket

Bilgisayar zararlı mı yararlı mı?

evet çok yararlı
5 (16.1%)
evet
0 (0%)
hayır çok zaralı
2 (6.5%)
hayır
0 (0%)
hem yararlı hem zararlı
24 (77.4%)

Toplam Oy Verenler: 25

Gönderen Konu: Teknoloji zararlı mı yararlı mı?  (Okunma sayısı 3679 defa)

Teknoloji zararlı mı yararlı mı?
« : 24 Mart 2006 - 22:23:48 »

Çevrimdışı sevimli

• Yepyeni Üye
  • *
sonuçları merak ediyorum.......!!!sizde merak ediyorsanız özelden mesaj gönderin beraber bakalım :holey:
mesajlarını ve sonuçları bekliyorum başarılar.....!!!
« Son Düzenleme: 25 Mart 2006 - 14:36:03 Gönderen: gigaoz »

Özlem Tekin

Teknoloji zararlı mı yararlı mı?
« : 24 Mart 2006 - 22:23:48 »

Ynt: Teknolojini zararlı mı yararlı mı?
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2006 - 22:37:53 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
doğru kullanılırsa yararlı ...

« Yanıtla #2 : 24 Mart 2006 - 22:45:34 »

Çevrimdışı sevimli

• Yepyeni Üye
  • *
 :holey: :holey:okiş senin fikrin öle ...!!!!! yinede saol.....!!!

« Yanıtla #3 : 24 Mart 2006 - 22:55:18 »

m_akin_e

• Ziyaretçi
bilgisayar dogru kullanılmazsa zararlı :s :s ben ne diyorum yawf daha yeni uyandım,, arkadaşlar cebimden paramı aldılar bişey sölediler ama ,, anlayamadım,, telefonla konuşmuşum,, ne dedim bilmiyorum,,

benim sözüm gizli no dan çagrı atanlara ,, ya abi ben bilmiyorum bunun mantıgını,, teknolojiyi bu şekilde kanemicilerin eline verenler utanmalı,,

sonuç olarak ,, her nimetin bir külfeti var diyoruz biz buna,, bir nevi imgelemik izdüşümün yitik süregi olayı,, yani usumsal düşlevlerin türevsel ve kuramsal baglaçları,,  :s :s :s :s

« Yanıtla #4 : 25 Mart 2006 - 00:35:48 »

Çevrimdışı LittleHercules

• Daimi Üye
teknoloji -genelde- çok yararlı bence.. örneğin bir tıp teknolojisi bu kadar gelişmiş olmasaydı hayat çok daha zor olabilirdi. keza ev aletleri ve günlük kullandığımız aletler.. ama savaşlar da artık teknolojiyi kullanıyor. bu da demek oluyor ki yararları kadar zararları da var...
Yarın senin tek hazinen dolayısıyle git kuralını koy KENDİNE oyna!!!

« Yanıtla #5 : 25 Mart 2006 - 08:35:59 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
hem  zararlı   hemde   yararlı ,

« Yanıtla #6 : 25 Mart 2006 - 11:24:48 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
zararlarıda çok yaralarıda ama benim için en büyük yararı da siz sevgili tekinistlerle burada birarada olmak...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #7 : 25 Mart 2006 - 11:33:35 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
artık öle bi hale geldiki ....
engellemez...    şu anda 30 yıl sonrasının teknolojisi yakalnmış durumda... ama işin içine ekeonomik boyut girdiği için bunu yavaş yavaş piyasalara sürüyolar...

tabi onlara göre yavaş bizlere göre çok hızlı....

teknolojiden kaçış yok.. artık savaşlar bile sanal ortamdan yapılıyor...

yaşamda nasıl iyi kötü insanlar varsa , teknolijide de iyi kötü durumlar var....

hem büyükannemin dediği gibi allah iyilerden karşılaştırsın....!! :hı:
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #8 : 25 Mart 2006 - 12:54:52 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Teknoloji spper bişi yaaa sefiyorum kendisini beğenerek izliyoruz   :dill :D :D :D Geçekten iyi olduğunu düşünenlerdenim... Şöyle başlıyım insanları en basit şekliyle ikiye ayırdığımızı kabul edersek iyi insan ve kötü insan işte eğer bu iki farlı insan türü için teknoloji ortak hizmet veriyorsa iyi insanın kullandığı teknoloji iyi olacaktır  :laylaylay: Kötü insanın tarifini yapmak bile istemiyorum  :dill

Şimdi bana göre teknoloji bazen iyi bazen kötü nihahahaha    :hı:  :şeytan:
      ▌▐

« Yanıtla #9 : 25 Mart 2006 - 13:15:06 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
Yararından Çok Zararı Var
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #10 : 25 Mart 2006 - 13:32:06 »

m_akin_e

• Ziyaretçi
şimdi dünyayı kurtaran adam filminde beyinle kılıç vardı ,, izleyen bilir,, orada şu cümle dikkat çekiciydi,,

bu teknoloji kötü insanların eline geçmemeli,,

sonra beyinle kılıç eritilip,, testere şeklinde bi kılıç yapmışlardı,, kılıç kesmiyodu ama teknoloji işte,,

işin ciddiyett boyutuna gelirsek ,, tıp alanında teknolojinin faydası kuşkusuz,, ama işte insana baglı ,, atomun çekirdegi kırıldıgında,, bununla yüzbinlerce insanı öldürmek hedeflenmiyordu,,

Ynt: Teknoloji zararlı mı yararlı mı?
« Yanıtla #11 : 25 Mart 2006 - 15:26:31 »

Çevrimdışı zy'ndan

• Bizden Biri
  • Akıllı Ol Çarşı Burda!
bence bu başlık biras saçma teknoloji yararlı mı zararlı mı yerine teknolojinin yararları we zararları tartışılsa daha mantıklı olur...
çünkü her teknolojik ürün mü diyim artık her neyse onun adı mutlaka yararlı yönü de war ı zararlı da...

teknolojiyi sık kullandığımısda beynimizi kullanmaya fazla ihtiyac duymuyoruz,,, ama yaşamı kolaylaştırdıı da bi gercek,,,
örneğin hesap makinesi warken neden beynimi yorayım diosun we bi 10 yıl 20 yıl bunu yaptıını düşünürsen e işte sen hesap et gerisini...sıkıldım bu konudan anladınıs işte :dill
..:: OZ^Y ::..

« Yanıtla #12 : 27 Mart 2006 - 11:46:45 »

trt46

• Ziyaretçi
şu an benden emal arkadaşlara duyuru sakın açmayın çünkü virüsvar kimin yaptığını bilmiyorum ama biri dalmış adresime  kysyra bakmayın .. bu teknolojinin zararı işte :ehmm:

« Yanıtla #13 : 14 Nisan 2006 - 16:48:54 »

Çevrimdışı zy'ndan

• Bizden Biri
  • Akıllı Ol Çarşı Burda!
MP3, İpod ve Walkman ile gelen tehlike

Uzmanlar, teknolojiyi bilinçsiz kullanmanın sağlığa zarar verebileceğini belirterek, MP3, İpod ve walkman'lerin çok uzun süreli yüksek sesle dinlenmesinin işitme kaybına yol açtığını kaydetti.

Konuşma ve lisan patoloğu Burcu Ardaman, taşınabilir müzik çalarların doğru dinlenmemesi durumunda işitme kaybı yaşanabileceğini belirterek, çeşitli uyarılarda bulundu. Bu cihazların yanlış kullanımı sonucu işitme kaybının zaman içinde yavaş yavaş meydana geldiğini ve iş işten geçene kadar da fark edilemediğini ifade eden Ardaman, "İşitme kayıplarının hatırı sayılır bir bölümünü gürültüye bağlı kayıplar oluşturuyor ve yine uzmanların görüşüne göre bunun en büyük nedeni halkın bu konu hakkında yeterince bilgili olmayışı. 85 dB (desibel) üzerindeki yüksek ses kalıcı işitme kaybına neden olabilir. MP3, walkman, İpod gibi taşınabilir müzik çalarların 60-120 dB arasında ses üretme kapasiteleri bulunuyor. Bu durumda, ses düğmemiz dörtte bir açık ise 85 dB, tamamen açık ise 120 dB ses duyabiliriz" dedi.

Halkı bilinçlendirmek için çalıştıklarını belirten Ardaman, seslere maksimum ne kadar maruz kalınması konusunda da şunları söyledi:
"12 saat sürat teknesinin gürültüsü 85 desibel, 8 saat çim biçme makinesinin gürültüsü 90 desibel, 4 saat motosiklet gürültüsü 95 desibel, 2 saat jet ski gürültüsü 100 desibel, bir saat elektrikli testere gürültüsü 105 desibel, yarım saat Rock konseri 110 desibel."

İşitme kaybını ortadan kaldırmak için en basit önlemin ses düğmesini kısıkta tutmak ve taşınabilir aletlerle müzik dinlendiğinde zamanı kısıtlamak olduğunu kaydeden Burcu Ardaman, "Ayrıca kulağın içine yerleştirilen kulaklıklar yerine, sesi izole ederek kulağın etrafından dolaştıran kulaklıklar kullanmanın da faydası var. Bu tip gürültüye bağlı gelişen işitme kayıpları kulak çınlaması, uyku ve dikkat bozuklukları, yüksek tansiyon ve öğrenme güçlüğü gibi pek çok probleme de neden olabiliyor. Bu nedenle lütfen daha duyarlı olup hem kendimizi, hem çocuğumuzu hem de çevremizi bu tehlikeye karşı uyaralım ve bilgilendirelim. Unutmayın ki kalıcı işitme kaybının iletişimimiz üzerinde son derece olumsuz etkileri var" diye konuştu.

..:: OZ^Y ::..

« Yanıtla #14 : 18 Nisan 2006 - 22:28:36 »

Çevrimdışı nouma

• Üye
  • **
  • seni benim gibi kimse sewmedi sewmeeezz
kesinlikle yararli bence
SUAN AWRUPADAYIM AMA OZZ ICIN DEIL AWRUPADAN,COLUN ORTASINDA AC SUSUZ KALSAM OLUCEGIMI BILSEM KOSA KOSA GELIRIM,OZUM SENI COK SEWIYORUM.