Gönderen Konu: Windows Açılış penceresini kaldırma(hız)  (Okunma sayısı 1220 defa)

Windows Açılış penceresini kaldırma(hız)
« : 03 Nisan 2006 - 22:40:00 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
Windows XP’de orijinal ayarlarda sistem açılışı sırasında açılış penceresi oldukça uzun bir zaman beklemektedir. Bu işlemi daha kısa bir süreye almanız veya tamamıyla kapatmanız mümkündür.

*Bilgisayarım’a sağ tıklayarak,açılan menüden Özellikleri seçin.
*Açılan bölümde yer alan Gelişmişi tıklayın.
*Açılan menüden en altta 3. seçenek olan Başlangıç ve Kurtarmanın karşısında yer alan Ayarlar düğmesini açın.
*Açılan menüde Time to display list of operating systems ve onun hemen altındaki Time to display recovery options when seçeneklerinin karşısındaki zaman ayarlarının değerlerini 0 (Sıfır)’a getirin. Veya seçili olan kutucuklardaki onay işaretlerini kaldırın.

Bu işlemleri yaptığınızda bilgisayarınız başlatılırken çıkan "Hoşgeldiniz" yazısı çok kısa süre ekranda kalacak ve Windows XP direk olarak açılacaktır. Bu durumda sistem açılışı sırasında 10-30 saniye arasında bir zaman kazancı sağlıyacaktır.

kolay gelsin...
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

Özlem Tekin

Windows Açılış penceresini kaldırma(hız)
« : 03 Nisan 2006 - 22:40:00 »

Ynt: Windows Açılış penceresini kaldırma(hız)
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2006 - 22:48:28 »

mehhmet

• Ziyaretçi
bilgi paylastikca bilgidir usta sende bunu biliyosun ve bizle paylasiyosun saol

« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2006 - 01:54:12 »

m_akin_e

• Ziyaretçi
antepli_haxan kardeşim ben ayarladım da şimdi,, ya bunun bi yan etkisi filan yok dımı,, bana o süreler boşu boşuna oraya koyulmuş gibi gelmiyo,, bi açıklama yapabilirmisin bu konuyla ilgili,, şimdiden teşekkrler,,

« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2006 - 13:39:09 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
işyerindeki  bu şekilde  ayarlıymışş  zaten :D evdekini ayarliim  bendee akşam  :D :D
yinede bu olayı  öğrenmiş  olduk  nası  yapıldığını , sağolasınn ...
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2006 - 13:42:34 Gönderen: GÖKmen »

« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2006 - 13:47:25 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
windowsun kenisi ile olan bir ayar. yani kendince bir kaç listeye bakıp logonun reklamını yapıcak ...
her neyse o reklamıda yapma hakları ya...

ama açıkcası ben reklam istemiyorum kardeşim makinam hemencik açılsın bir sürü işim var diyorsanızzz (ki ben öyle diyorum);

buyurun tercih sizin elinizde...
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2006 - 15:41:17 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Benim makina yakalaşık bi 2-3 dakka beklediği için pek bişey değişmiyo adam düşünüyo sanki ( adam dedim alınganlık göstermese bari şimdi :D ) makina hoşgeldiniz desem mi demesem mi diye ben ona tav oluyorum :D :D

Yinede saol antepli_haxan kardeşim
      ▌▐

« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2006 - 15:59:19 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
zaten 15-20 saniyede açılıyo yaa benimkisi.. ama daa da hızlanmasında zarar olmaz...tsk.ler kardesim..
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2006 - 17:14:33 »

m_akin_e

• Ziyaretçi
Benim makina yakalaşık bi 2-3 dakka beklediği için pek bişey değişmiyo adam düşünüyo sanki ( adam dedim alınganlık göstermese bari şimdi :D ) makina hoşgeldiniz desem mi demesem mi diye ben ona tav oluyorum :D :D

Yinede saol antepli_haxan kardeşim

hoşbulduk doomsday ama bunu yanlış yere yazmışsın,, tanışma bölümü olacaktı,, :P