Gönderen Konu: Bilgisayar Oyunları ...  (Okunma sayısı 17743 defa)

Ynt: Bilgisayar Oyunları ...
« Yanıtla #15 : 01 Eylül 2006 - 17:36:06 »

ARGo77

• Ziyaretçi
Lerry diye bi oyun varr eskilerden ama ben bir türlü bu oyunu bulamadım yaaa MS-DOS zamanından kalma bir klasik valla elinde olan bir vatandaşımız varsa yaa ben o oyunun linkini filan bir internet sitesini filan göndersin..ama lütfennn... :cry1: :cry1: :ühüh :ühüh :ühüh :ühüh :ühüh :ühüh :ühüh

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 01 Eylül 2006 - 17:36:06 »

« Yanıtla #16 : 01 Eylül 2006 - 21:35:00 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
ilk oynadıım oyun tetrıstır...
daa sonradan gelısen kara kutu dehası benı bıtırmıstır..
ozellıklede o ucak ou-yununun basından saatlerce kalkmadıımı bılırım...

en son ıse prınce of persıa 2 oynuyorum
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #17 : 02 Eylül 2006 - 04:59:51 »

m_akin_e

• Ziyaretçi
Lerry diye bi oyun varr eskilerden ama ben bir türlü bu oyunu bulamadım yaaa MS-DOS zamanından kalma bir klasik valla elinde olan bir vatandaşımız varsa yaa ben o oyunun linkini filan bir internet sitesini filan göndersin..ama lütfennn... :cry1: :cry1: :ühüh :ühüh :ühüh :ühüh :ühüh :ühüh :ühüh
lerry mi çakal seni,, o oyunda iyiyimdir,, sen eskilerden bahsetmişsin,, ben sadece yenilerinden oynadım,, geçen yıl lerry 8 i oynuyordum,, harika bi oyun,,anladın sen  :wink:

« Yanıtla #18 : 02 Eylül 2006 - 10:23:46 »

erkan8

• Ziyaretçi
dünyanın en iyi oyunu ,, the monstersgame  wampreeee:

http://tr2.monstersgame.net/?ac=vid&vid=34003436

hımm gercekten cokk degısık bır oyunn..ama dıkkat et sakın zehırlenme..tıklayalım bakalım.. :dill :dill :dill :şok:

« Yanıtla #19 : 03 Eylül 2006 - 19:54:18 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri

en son quake 4 ü bitirdim ;        ve tavsiye ederim mükemmel ötesi bir oyundur. siteden gökmen göndermişti çok sağolasın tekrar

nedemek kardeşim , :) sen bitirdikten sonra bende   bitirdim Quake4'ü , seni bekliomuşum :)) güzel oyun tavsiye ederim bende ...
sonnada bütün oyunları kaldırdım pc'mden...
şu an bi hastanedeki pc'me mario  yükledim onu oynuom boş vakitlerimde :))

« Yanıtla #20 : 15 Eylül 2006 - 15:19:23 »

Çevrimdışı faso19

• Aktif Üye
  • YaLNıZıM YaPaYaLNıZ...
    • olmaz mıııı....?????
ilk oynadığım bilgisayar oyunu mario'ydu ama en çok fifa oynuyorum... bi zamanlar caunteroynardık çocukken 12 yaşımdayken...ama en sevdiğim oyun needforspeed serisi bayılıyorum araba sürmeye...
İLAHİ AZRAİL SEN ADAMI ÖLDÜRÜRSÜN....

« Yanıtla #21 : 02 Ekim 2006 - 11:24:22 »

Çevrimdışı hard rock

• Üye
  • **
gta vıce sıte
country strike
kı_nayt

« Yanıtla #22 : 04 Ekim 2006 - 17:41:08 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
bu aralar nfs2under'a takıldım..biliyorum eski bi oyun ama ben yeni basladım..
nfs7nin under 1 ini çok seememistim onun için ikinciye de ilgi gostermemistim...
ama bir iki oynayım dedim canım sıkıldı, baktım ki çok zevkli oluyo para kazanıp kendi arabanı oluşturup millete kafa tutmak...

« Yanıtla #23 : 04 Ekim 2006 - 17:51:02 »

Çevrimdışı CarteR

• Deneyimli Üye
    • http://www.turkclans.com

en son quake 4 ü bitirdim ;        ve tavsiye ederim mükemmel ötesi bir oyundur. siteden gökmen göndermişti çok sağolasın tekrar

Benimkide Bitmekh üzere cok ugrastım :D zeka işi tamamen Devamlı Oynadıgım Oyunlar Cs(CounterStrike) Css (CounterStrikeSource) GL HF
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2006 - 17:53:09 Gönderen: CarteR »
bANA hAvA atMk içN kéNdini kAsMa damaRındaKi kaNıN biLe bAnA hAStA..;)

« Yanıtla #24 : 04 Ekim 2006 - 18:01:39 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
valla bil.i yeniledim ve epey önce yarım kalmıs bi oyunum vardı farcry...
net kafede yarım kalmıs bitirememistim...
bil de zaten oynakmıyodu bu oyunu dooru dürüst..
simdi elimde hem farcry, hem nfs2under, hemde prince of persia 2 bitirilmeyi bekliyor...
zamanım yok..sadece haftasonlarındada olmuyo...
ilerleyen zamanlharda half-life 2yi bide halo 'yu ele almayı düsünüyorum...

« Yanıtla #25 : 14 Şubat 2007 - 17:44:31 »

ARGo77

• Ziyaretçi
                                              **************** DIABLO ********************

Diablo (İspanyolcada Şeytan) PC ve Macintosh için Blizzard tarafından 1996'nın sonunda piyasaya sürülmüş, karanlık bir ortama sahip bir aksiyon-rol yapma oyunudur.

Çıktığı zamandaki bilgisayar oyunlarına kıyasla, elle çizilmiş bitmap grafikleri, kolay kavranan oyun yapısı ve yüksek oynanabilirliği ile firmaya ve oyun türüne büyük popülerlik kazandırmıştır. Öyle ki bilgisayar oyunları tarihinde az görünür bir şekilde başka bir firma Diablo ya ek görev paketi (Hellfire, Sierra On-Line Entertainment Inc.) çıkarmıştır.

Oyunun takipçisi Diablo 2 hikayeyi kaldığı yerden devam ettirmektedir

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diablo 2, Blizzard'ın Hack And Slash türünde yaptığı bilgisayar oyunudur.

Oyuna karakter seçilerek başlanır. Sorcerer (büyücü), Paladin (kutsal şövalye), Barbarian (Barbar), Necromancer(Ölüm büyücüsü), Amazon, eğer eklenti paketiniz Lord of Destruction de varsa Assasin (Suikastçi) veya Druid (Doğa büyücüsü) seçebileceğiniz karakter çeşitlerini meydana getiriyor.

Oyunun konusu, birinci oyunda öldürdüğümüz Diablo(Lord of Terror)'nun, birinci oyundaki kahramanımızın bedenini ele geçirdikten sonra, daha da güçlenerek dünya üzerinde terör estirmesiyle başlıyor. Oyun boyunca kahramanımızla Diablo'yu ve diğer kardeşlerini (Mephisto(Lord of Hatred), Baal(Lord of Destruction)) dünyadan kovmaya çalışıyoruz.

Oyunu Normal zorluk seviyesinde bitirince kahramanımız "Slayer" ön adını, Nightmare zorluk derecesinde bitirince "Champion", hell sevisesinde bitince "patriach" adı geliyor.

oyundaki zorluk seviyeleri:
normal: normal oyun
nightmare: yaratıklar +20 level bonus kazanıyor, kahramanınızın resistance'ları -20 düşüyor, daha kaliteli eşyalar düşmeye başlıyor.
hell: yaratıklar +50 level bonus kazanıyor, kahramanınızın resistance'ları -30 düşüyor (toplam -50), çok daha kaliteli eşyalar düşüyor.

v1.11 yaması  [değiştir]Oyuna en son yama ile (v1.11), sadece Battle.Net'te oynanabilen bir Uber-Quest eklenmiştir. Bu quest'te önce çeşitli boss'lardan anahtarlar toplanıyor, toplanan anahtarların bir paladin tarafından birleştirilmesiyle Uber-Quest kapısı açılıyor. İçeride, önce mini-uberler kesiliyor, ardından Uber-Diablo, Uber-Mephisto ve Uber-Baal aynı anda kesilmeye çalışılıyor. Eğer başarılı olunursa, sadece oraya özgü "torch" adı verilen charmlar (karakterinize çeşitli bonuslar veren eşyalar) düşüyor.

Orjinal oyunlar, battle.net üzerinden online oynanabiliyor.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diablo 3, evet evet tahmin ettiğiniz gibi oldukça geniş dünyalı, Wow'u aratmayacak bir MMORPG (Multi-massive online role playing game) olacakmış. Konu da kısaca,Cehennemin cenneti istilasından sonra olacaklar. Ee Diablo'ya da böyle bir konu yakışır zaten. Tabi kalıplaşmış Diablo mantığıyla,sadık oyuncularına bu işi tamamen online olarak sunmak nasıl
sonuçlar doğurur bilemem. Gerçi guild house'lar ve birçok yardımcı özelliklerle dünyanın zenginleştirildiğinden, ve oldukça geniş olduğundan bahsediliyor.

ewet gençler(erkekler için geçerlidir)..:) 14 Şubat sizin üzerinizde büyük bir mutsuzluk yaratıyormu..ewt diyen arkadaşlar Diablo Oyununun serisini halen daha oynamadıysanız bir yerden bulun ve pcnize kurup oynayın..oda sarmadı War Craft 3'ü oynayabilirsiniz... ....:)))

« Yanıtla #26 : 14 Şubat 2007 - 17:57:48 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
p.o.p. (prınce of persıa) Warrıor Within'e dondum yenıden...
TTT'yi bitirdikten sonra yenıden nostalji yapmak ıstedım...yenısı cıkana kadar kı umarım kı cıkacaktır...
(bıraz zor oldugu konusulsada.. ) ww'den sonrada yenıoden ends of tıme... :D bitiyorum bu oyuna, super akrobarsınız burda yaa...

« Yanıtla #27 : 14 Şubat 2007 - 18:10:01 »

ARGo77

• Ziyaretçi
Command & Conquer: Red Alert 2

Command & Conquer: Red Alert 2, bir 2D Gerçek zaman strateji bilgisayar oyunu. Westwood stüdyoları tarafından Command & Conquer serisi devamı olarak 2000 yılında piyasaya sürüldü. Oyunun bu serisinde Müttefikler (Allieds) ve Sovyetler (Soviets) eski serilere oranla daha yeni ünitelerle karşımıza çıktığını gördük. Red Alert hikayesinin devamı olan oyunda multiplayer özellikleri de artırılmış olarak karşımıza çıkarılmış.
Command & Conquer: Red Alert 2 için birçok yama çıkarılmıştır (Örn: CYBX MOD, DeeZire vs...). Oyunun hala müdavimleri mevcuttur ve oynanabirliği ile en çok tutulan oyunlardan biridir. Günümüzde Red Alert 3 'ün teorik çıkış haberleri hayranlarını heyecanlandırmaktadır..

Karakterler 

Müttefikler (Allies)  

Michael Dugan - Amerika Birleşik Devletleri Başkanı. Oynayan Ray Wise.
General Carville - Yüksek derecede saygın Teksas Eyaleti Ordu Komutanı. Amerikan Ordusu Komutanı. Oynayan Barry Corbin.
Özel Ajan ve Komando Tanya - Özel harekat komandosudur. normal askerleri kısa sürede alt edip hedef ünitelere c4 koyarak yoketme becerisine sahiptir. Oynayan Kari Wuhrer.
Prof. Albert Einstein - Müttefikler (Allieds) için çalışan bir bilim adamıdır. Chronosphere adındaki zaman makinesini keşfetmiştir. Ve bu makine ile Adolf Hitler'i tarihten silmiştir. Oynayan Larry Gelman.
Lt. Eva Lee - Müttefiklerin oyununda oyuncuya rehberlik eder. Tüm görevler boyunca brifing verir. Athena Massey
General Lyon - Fransız orduları komutanı. Hikayede görüldüğü yer Avrupa'yı tehdit eden Sovyet Füzelerinin imhasının konuşulduğu 4'lü müttefikler toplantısı. Oynayan Frank Bruynbroek.

Sovyetler (Soviets)

Alexander Romanov - Sovyetler Birliği Başkanı. Son Rus Çarının soyundan gelmektedir. Bolşevikler tarafına geçmiştir. Sovyetler Birliği yerine Dünya Sosyalistler Birliğini kurmak için harekete geçmiştir. Bu amacı doğrultusunda Amerika Birleşik Devletleri'ne savaş ilan etmiştir. Oynayan Nicholas Worth.
Yuri - Alexander Romanov'un savaştaki yardımcısıdır. Sovyetlerin düşmanı ele geçirmesinde ruhsal teknolojiden sorumludur. Yuri'nin Romanov'a sadakati şüphelidir. General Vladimir'de Yuri'nin sadakatinden oldukça şüphelidir. Yuri düşman birimlerin ruhsal kontrolünü ele geçirerek kendisi için o kişiyi yönetebilir. Oynayan Udo Kier.
General Vladimir - Sovyetler Birliği'nin sadık generali. Florida Keys ve civarındaki fetihlerde yol gösterendir. Yuri den oldukça şüphelenmektedir. Oynayan Adam Greggor
Lt. Zofia - Sovyet görevlerinin brifingini verir oyuncuya klavuzluk yapmaktadır. Oynayan Aleksandra Kaniak

Ülkeler

Red Alert 2 de çıkan dünya savaşı sonucu dünya iki ayrı kutupta yoğunlaşmıştır. Müttefikler (Allies) ve Sovyetler (Soviets).

Müttefikler (Allies) 

Avrupa Devletleri (Birleşik Krallık, Fransa, Almanya) çıkan savaşta Müttefikler safındadır. Hikayenin önceki bölümlerinde büyük yıkıma uğrayan Yunanistan ise Amerika Birleşik Devletleri'ne katılmıştır. Müttefiklerin tarafındaki bir diğer devlet ise uzak doğudaki Kore Cumhuriyeti'dir.

Sovyet Hava Kuvvetleri Müttefik Devletlerin Kendilerine özel üniteleri:

Amerika - Paratroopers (Paraşütçüler)
Fransa - Grand Cannon (Büyük Top)
Almanya - Tank Destroyer (Tank Yokedici)
Büyük Britanya - Snipers (Keskin Nişancılar)
Kore - Black Eagle Jets (Kara Kartal Jetler)

Sovyetler (Soviets)

Sovyetlere bağlı devletler tam olarak açıklanmamaktadır. Sovyetlerin Soğuk Savaş Döneminde denizaltı teknolojisi oldukça gelişmiştir. Bu dönemde Ortadoğu da Irak, Kuzey Afrika da Libya ve yine bu dönemde oldukça güçlenen ayrıca Sovyetlere en büyük yardımı yapan Küba'da bu safta yeralmıştır.

YuriSovyet yandaşı Devletlerin Kendilerine özel üniteleri:

Rusya - Tesla Tanks (Tesla Tanklar)
Küba - Terrorists (Teröristler)
Irak - Desolators (Radyasyon yayan askerler)
Libya - Demolition Trucks (Yokedici Kamyonlar)

Hikaye’nin Gidişi

Serinin önceki oyunu Red Alert'in olaylarından sonra Müttefikler kazanmış kabul edilir. Red Alert 2'de ise Stalin yok edilmiş yerine zulmi ve kötülüğü sürdürmek için Müttefikler tarafından Alexander Romanov kukla olarak başa geçirilmiştir. Bu komünist parti üyesi asilzade, barışın avukatı olduğunu beyan etmektedir. Fakat Romanov'un başka planları vardır. Meksika’da çıkan iç savaşı bastırmak bahanesiyle Sovyet Kuvvetlerini ve Yuri’nin savaş birimlerini, General Vladimir Komutasında bu ülkeye yollar. Meksika’da büyük bir işgal kuvveti oluşturulur ve Amerika Birleşik Devletleri’ne sürpriz bir saldırı ile taarruz başlar. Amerika Birleşik Devletleri Güneyden beklemediği bir saldırıya maruz kalmıştır. Aynı anda tüm Sovyet Kuvvetleri Atlas Okyanus’u ve Büyük Okyanus’tan da saldırıya geçmiştir. Bu saldırıya karşı Amerikan yönetimi Sovyetlere karşı nükleer füzeleri ateşleme emrini verir. Fakat Yuri ruhsal teknolojisini kullanarak bu nükleer misillemeyi sabote etmiştir. Bunun üzerine ABD Başkanı Dugan ordusuna savunma ve aynı zamanda Müttefik kuvvetler ile bir araya gelme emrini vermiştir..

Prism Tank Müttefiklerin Ana savaş tankıdır.
Sovyetler ile ilerleme 
Amaç Müttefiklere karşı saldırıların zaferle bitmesidir. Sovyet fetihleri tüm dünyada sürerken gelişen olaylar zarfında, Yuri Sovyetler Birliğini eski yerine koymak için Romanov'u hasta göstererek hastaneye kapatmıştır. General Vladimir'i ise Beyaz Sarayda öldürtmüştür. Ve Sovyetler Birliği’nin idaresini ele geçirmiştir. Sonunda Bu olayların Yuri'nin yüzünden olduğu açığa çıkmıştır. Bütün bu olayların Yuri’nin yüzünden olduğu gerçeği tüm dikkatleri Moskova’ya Kremlin’e çevirmiştir. Sovyetler Birğinin ve etkisindeki dünyanın başındaki oyuncu Yuri’yi Moskova’ da devletin idaresini ele geçirdiği, Kremlin’de kuşattı. Sovyet Ordusu Kremlini Yuri ile birlikte Yoketmiştir. Böylece Sovyet egemenliği tüm dünyayayayılmıştır.Yuri daha sonra " yaşasın dünya halklarının kardeşliği" diye bağırmıştır.

Kirov Hava Gemisi Bir çeşit Bombardıman Zeplinidir.
Müttefikler ile ilerleme  Müttefik ilerlemesinde ise Sovyetlere karşı savaşılır. Dünyayı Sovyetlerden koruma mücadelesi verilir. Sovyet işgali etkisiz kalmaya başlar. Sovyetler saldırılarında hüsranla karşılaşır. Tüm dünyada Sovyet işgali durdurulur ve karşı atak başlar. Sovyetlerin yeterince güçsüz kaldığı durumda Moskova’ya düzenlenen bir operasyonla Alexander Romanov Kremlin’de Tanya tarafından tutuklanır ve devlet başkanlığından indirilir ve barış yeniden dünyaya hükmeder.

Fakat Yuri saldırılardan kurtulur ve kendi ordusunu kurarak ilerde yeniden tüm dünyada kaos başlatır. Bu hikayenin devamı Oyunun ek paketi Red Alert 2 Yuri’s Revenge de devam etmektedir

Bağımlı olduğum oyunlardan biri daha....:)

« Yanıtla #28 : 14 Şubat 2007 - 18:17:27 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
pop oynamadıysanız baslamayın bagımlılık yapıyo....

« Yanıtla #29 : 14 Şubat 2007 - 18:35:12 »

ARGo77

• Ziyaretçi
Mech Commander ve M.C.Gold var tabi..MechWarrior oyununun strateji oyunu versiyonu...Tabiki oynamayanlar varsa,oyundan birazcık bahsedeyim..Robotla rınız var sizin,tank,f-16 gibi savaş aracı olarak kullanıyorsunuz..Oyunda belirli görevler verilir, diğer strateji oyunlarında olduğu gibi ve görevleri yerine getirmeniz gerekir..Vede canavar gibi robotlar mevcut..oyunda,her biri sanat eseri değerinde,vede oyun esnasında,belirli tonlarda robotlarınız var,bunlar 25 tonlu 85 tonluk gibi,vede silahlar yakın,orta,uzak mesafe olarak üç dala ayrılır..her mesafe için çok ağır silahlar mevcut,vede hepsi birbirinden güzel silahlar..oyun esnasında veriliyor..yada satın alıyorsunuz..vede robotunuza monte ediyorsunuz..benim en sevdiğim robot shadowcat ve madcattir.......