Gönderen Konu: ADSL de İndirim Müjdesi...  (Okunma sayısı 1123 defa)

ADSL de İndirim Müjdesi...
« : 08 Mart 2007 - 10:12:59 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Türk Telekomünikasyon A.Ş Genel Müdürü Paul Doany, 1 Nisan 2007 tarihinden geçerli olmak üzere genişbant internet (ADSL) kurulum ücretlerinde yüzde 51, erişim ücretlerinde ise yüzde 6 ile yüzde 55 arasında değişen oranlarda indirime gideceklerini açıkladı.

Doany, Radison SAS Otelinde sektörü izleyen gazetecilerle gerçekleştirdiği yemekli toplantıda, ADSL indirimleri hakkında bilgi verdi.

Doany, ADSL talebini karşılamak için bu alanda büyük yatırım yapacaklarını, sabit hatların yüzde 80'inin ADSL hizmeti verebilme kapasitesine erişeceğini kaydetti. Yıl sonu itibariyle kurulu ADSL kapasitesini 6.9 milyon aboneye
ulaşacağını belirten Doany, ADSL pazarını büyütmeyi hedeflediklerini ifade etti.

ADSL ücretlerinde internet servis sağlayıcılarına yönelik yapacakları indirimin önemli bir destek olacağını dile getiren Doany, ADSL kurulum ücretlerini yüzde 51 oranında indireceklerini belirtti.

Paul Doany'nin verdiği bilgiye göre, veri akış erişiminde 2024 kbps hızda yüzde 55, 1024 kbps hızda yüzde 38, 512 kbps hızda yüzde 16 ve 256 kbps hızda yüzde 6 oranında indirim yapılacak.
Kotalı ADSL erişim ücretlerinde ise, 1024 kbps hızda 9 GB limitli erişim ücretinde yüzde 35, 6 GB limitlide yüzde 25 indirime gidilecek, 3 GB limitli ise 4 GB limite yükseltilecek.

Kotasız erişimde de 2048 kbps hızda yüzde 44, 1024 kbps hızda yüzde 32, 512 kbps hızda yüzde 14 ve 256 kbps hızda yüzde 3 oranında indirime gidilecek.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=72377
      ▌▐

Özlem Tekin

ADSL de İndirim Müjdesi...
« : 08 Mart 2007 - 10:12:59 »

Ynt: ADSL de İndirim Müjdesi...
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2007 - 10:22:17 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
icraat olarak bu anlatılanlar gerçekleştiğinde lke olarak kullandığımız
en pahalı internetten kurtulmuş olacağız. 
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #2 : 08 Mart 2007 - 11:23:32 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
icraat olarak bu anlatılanlar gerçekleştiğinde lke olarak kullandığımız
en pahalı internetten kurtulmuş olacağız. 

Bu indirime rağmen hala en en pahalı interneti kullanıyo olucaz...

Dikkat edin 256 bağlantıya (kotasızda) %3 indirim var bu demek oluyoki 49 deil artık 47 vericez süper bi olay inanamıyo insan..
      ▌▐

« Yanıtla #3 : 08 Mart 2007 - 11:40:59 »

Çevrimdışı Memocan

• Deneyimli Üye
  • Kır zincirleri utansın cümle alem
Bu indirime rağmen hala en en pahalı interneti kullanıyo olucaz...

Dikkat edin 256 bağlantıya (kotasızda) %3 indirim var bu demek oluyoki 49 deil artık 47 vericez süper bi olay inanamıyo insan..

zuha :D bence de... ama olsun bu da bi adım..:P
Hiç bi kere hayat bayram olmadı ya da
Her nefes alışımız bayramdı....

« Yanıtla #4 : 08 Mart 2007 - 11:49:14 »

Çevrimdışı ahmetguven

• Aktif Üye
  • FORUM DELİSİ
    • Black Mamba
bu olay yine yüksek hızlı kullanıcıların işine yarıyacak, adamın zaten parası varki almış en yüksek bağlantıyı, %55 indirim yapıyolar onlara, zar zor 3 gb sınırlı kullanıcılara indirim bile yok, sadece kota 4 gb a çıkıyor.  :s
bu durumda
6 gb kotalı 1024 bağlantı = 36,75 ytl
4 gb kotalı 1024 bağlantı = 29 ytl

herkesin bu hesabı yapıp 6 gb a geçmesinimi amaçlıyo bunlar ne ya :ehmm:
« Son Düzenleme: 08 Mart 2007 - 11:55:10 Gönderen: ahmetguven »
EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER!...

« Yanıtla #5 : 16 Haziran 2007 - 20:07:14 »

Çevrimdışı LittleHercules

• Daimi Üye
Yeni abone olanlar %50 daha az öderken, biz eski aboneler neden daha fazla ödemek zorundayız? Ayrıca hiç kullanmadığım hâlde ev telefonuna her ay bir sürü sabit ücret ödüyorum. Neden? Çünkü adsl kullanmak istiyorsam telefon da bağlatmak zorundaymışım. Ne gereği var? Telefon faturamda da kullanım 0YTL yazıyor ama adamlar utanmadan sabit ücret adı altında fatura gönderiyor bana. Aslında adsl daha pahalı oluyor bu durumda. Acaba bu mudur (B)indirim müjdesi?
Yarın senin tek hazinen dolayısıyle git kuralını koy KENDİNE oyna!!!

« Yanıtla #6 : 16 Haziran 2007 - 20:57:36 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
bu en son yaptıkları yaz fırtınası muhabbetınekı bu ındırımden sadece yenı abonelerın faydalanabılecegı sartıyla ılgılı olarak tuketıcı derneklerı harekete gectı...

bunun bır haksızlık oldugu gayet aşikar bir konu. bu resmen eskı aboneleri cezalandırmak gibi bişii..

çok mantıksızca bi olayı reklamlarda bagıra cagıra hala "bu ındırımden sadece yenı abone yararlanacak" dıye yayınlayabılıyo t.t. ama ben tuketıcı derneklerının bu konuyla ılgılı olarak yaptıkları calısmaların olumlu sonuc verecegını dusunuyorum...

cunku gayet acık bı sekılde tuketıcı hakları ıhlalı var...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2007 - 23:14:11 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
böyle sistem böyle haksızlık olmaz... ben abone olcağım.. sen ise gelip yeni abonelere
yarı fiyatından vereceksin.böyle standartsızlık ve çifte haksızlık olmaz..
her insan aynı kefeye konmalıdır. bu resmen haksızlıktır..

SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2007 - 15:49:59 »

Çevrimdışı seboist_cevat

• Üye
  • **
    • hayko cepkin fan sitesi
walla öle dıyolar gene fazla gelıyo gene kamlubaga hızında dunyanın en pahalısı anlasılmıyo türk telekom ben smly adlsdeyım kardayım :):)

« Yanıtla #9 : 19 Eylül 2007 - 07:22:11 »

Çevrimdışı caglar

• Deneyimli Üye
internet hızlndı gibi görünüyor ama ben bir şey farkedemedim daha sanki hızı hiç değişmedi

« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2007 - 00:03:50 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
55 Lira ödüyorum bu ay:/ Coştum biraz(:

İndirim falan hikaye... Muhabbetten çakmıyoruz diye bize çakıyorlar(:

« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2007 - 00:19:49 »

Çevrimdışı cash

• Üye
  • **
  • herkes şanslı dogmuyor...
hızlanma konusunda fark olduguna bende inanmıyorum..
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0.................. ................... ..........

« Yanıtla #12 : 27 Eylül 2007 - 02:39:49 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Yo hayır.. Ben limitsiz en düşüğünü kullanıyordum... eğer netten bişi indiriyorsam fix 25-26kb ile indiroyrdu geceleri bezen 30-35kb... ama artık fix 100kb ile 120kb arası inditorum.. hızın artıp artmadığını öyle anlayabilirsiniz...
Oppss!

« Yanıtla #13 : 24 Nisan 2008 - 14:36:50 »

furkiii

• Ziyaretçi
şu sıralar yeni bir kampanyası daha var sanırım telekom'un,yeni aboneler limitli tarifede ayda 29 ytl ödeyeceklerine,üç ay boyunca 19 ytl ödeyecekler ve modem de hediye olarak verilecek..

tüm kampanyalara rağmen ne yazık ki limitli tarife kesinlikle bir avantaj değil,limit 3 gb'dan 4'e çıkarılmasına rağmen hâlâ bu miktarın az olduğunu düşünüyorum,en azından 6 gb olmalı bence..ben de limitli kullanıyorum ama en yakın zamanda değiştirmek istiyorum..limitsiz tarife de her ne kadar "limitsiz" olsa da diğer ülkeler incelendiğinde yine internetin en pahalı olduğu ülkelerden biri konumunda olduğumuzu görüyoruz..yine de tabii ki internetin özellikle 2005 yılından sonra biraz daha ucuzladığını düşünürsek eskiye kıyasla günümüzdeki şu kötünün iyisi durumuna bir parça da olsa seviniyorum,en azından internet kullanıcılarının sayısı belirgin bir şekilde arttı..=)

tabii bütün bu kampanyaların yol açtığı bir sorun var..:bundan bir-iki sene önce yeni üye olup da hem bağlantı ücretini,hem de indirimsiz olarak aylık ücretini ödeyen ve modemini kendi alan abonelere şu günün şartlarında dahi haksızlık yapıldığı apaçık ortada..
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2008 - 14:40:33 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #14 : 11 Eylül 2008 - 15:43:00 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
İndirimi bırak daha çok para alıyorlar.Ben kotasız kullanıyorum 49 ytl olması gerekiyor ama her ay en az 52 ytl fatura geliyor çaktırmadan 3-4 ytl yi cebe atıyorlar galiba  hı: