Gönderen Konu: Funda yavaş rock yapsın! (Sabah)  (Okunma sayısı 7076 defa)

Ynt: Funda yavaş rock yapsın! (Sabah)
« Yanıtla #75 : 24 Nisan 2013 - 00:19:49 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
http://www.youtube.com/watch?v=f5pPepvvo5U

Bir şekilde bu videoya denk geldim gezinirken. Başlığı olduğunu da hatırlayıp, buraya yazayım dedim.

Videoda komik olan şeyleri hemen sıralayım. Funda Arar bir kere rock müzik konusunda ahkam kesecek biri değil. Elbette düşünceleri olabilir ama yaptığı müzik bu felsefeyi anlaması neredeyse imkansız.

Videonun başında diyor ki, ve hak da veriyorum: Rock müzik Türkiye'de pop ve arabeskin üstüne ver gitarı, ver distortion mantığı ile yapılıyor diyor ve bunu rock olarak görmüyor. Bir yere kadar haklı, tamam diyelim. İşte sonraki cümlesinde resmen s*çıkıyor afedersin.

Bu tanımlamanın dışında rock müzik yapan ve aklına gelen tek isim Şebnem'miş. Orada bi konuk var, adını hatırlamadım şimdi, o da hemen "oo tabi tektir" diyor, salon da alkışlıyor tabi. :D Şimdi önceki cümleyi kurup ardına gerçekten rock yapan Şebnem'dir dersen millet sana bi tarafıyla güler. Kadın resmen rock müziğin Bergen'i. :D

Bakın Özlem'i de savunmuyorum. Özlem de bana göre bazı albümlerinde rock yapmadı, altyapısı rock olması pek bir şey değiştirmez. Ama felsefe olarak bahsediyorsak Funda Arar'ın dediği gibi kadın klasmanında Özlem tektir asıl.

Geçmiş defterleri açmak istemezdim ama siz de şakşakçılığa şahit olun istiyorum.

Özlem Tekin

« Yanıtla #75 : 24 Nisan 2013 - 00:19:49 »

« Yanıtla #76 : 24 Nisan 2013 - 01:05:13 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
http://www.youtube.com/watch?v=f5pPepvvo5U

Bir şekilde bu videoya denk geldim gezinirken. Başlığı olduğunu da hatırlayıp, buraya yazayım dedim.

Videoda komik olan şeyleri hemen sıralayım. Funda Arar bir kere rock müzik konusunda ahkam kesecek biri değil. Elbette düşünceleri olabilir ama yaptığı müzik bu felsefeyi anlaması neredeyse imkansız.

Videonun başında diyor ki, ve hak da veriyorum: Rock müzik Türkiye'de pop ve arabeskin üstüne ver gitarı, ver distortion mantığı ile yapılıyor diyor ve bunu rock olarak görmüyor. Bir yere kadar haklı, tamam diyelim. İşte sonraki cümlesinde resmen s*çıkıyor afedersin.

Bu tanımlamanın dışında rock müzik yapan ve aklına gelen tek isim Şebnem'miş. Orada bi konuk var, adını hatırlamadım şimdi, o da hemen "oo tabi tektir" diyor, salon da alkışlıyor tabi. :D Şimdi önceki cümleyi kurup ardına gerçekten rock yapan Şebnem'dir dersen millet sana bi tarafıyla güler. Kadın resmen rock müziğin Bergen'i. :D

Bakın Özlem'i de savunmuyorum. Özlem de bana göre bazı albümlerinde rock yapmadı, altyapısı rock olması pek bir şey değiştirmez. Ama felsefe olarak bahsediyorsak Funda Arar'ın dediği gibi kadın klasmanında Özlem tektir asıl.

Geçmiş defterleri açmak istemezdim ama siz de şakşakçılığa şahit olun istiyorum.
Saçma. Hatta zırva :D Kişisel beğeni falan filandır ama Funda Arar'ı basit pop şarkıcılarıyla karşılaştırman Funda Arar sevmeyen beni bile üzdü. Ona bakarsan Keremcem de deliler gibi metal müzik dinliyormuş fakat yaptığı müzik lay lay lom. Yani ters ortanı mevcut olabiliyor. Şebnem'de deli gibi rock yapıyo demiyo kadın,çok güzel kadın şarkıları yazıyo ve sound u da sert gibi o yüzden benim için o var diyo.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #77 : 24 Nisan 2013 - 01:12:01 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Dinlediğinizi ve okuduğunuzu anlamama?! gününde misiniz? Birinicisi nerede Funda Arar'ı birileriyle karşılaştırmışım? Funda Arar'ın düşünceleri eleştiriyorum.

İkincisi, videonun başında rock müzik şöyledir diyor, felsefesi vardır diyor, öyle arabesk müziğe distortion basmakla olmaz diyor, ki katlıyorum da, ardında da bunu yapmayan bana göre tek kişi Şebnem'dir diyor. Aklı olan insan böyle bir cümle kuramaz.

« Yanıtla #78 : 24 Nisan 2013 - 01:35:13 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Pardon ben ŞAKŞAKÇILIK muhabbetinden kusmak üzereyim de bu yüzden biraz fazla tepki vermişim.Forumda tam bu davayı kapattık derken hooopp yeni çıkarıyosun fırından.

*tekin ali sende zıplama hemen tamam özelden devam :D

« Yanıtla #79 : 24 Nisan 2013 - 01:37:39 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Evet, kaostan ve nefretten zevk alıyorum son günlerde.

« Yanıtla #80 : 24 Nisan 2013 - 01:45:08 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Evet, kaostan ve nefretten zevk alıyorum son günlerde.

Bilemem,aynı şeyi 400 defa yazmanın forumda ''fazlalık'' yarattığını düşünüyorum. Anladık Şebnem Ferah bir çete. Başlığa girdiğim zaman sanki yeni bir şey varmışcasına okuyorum adam sonunda Şebnem Ferah hede hödö diyor,çıldırmamak elde değil.

« Yanıtla #81 : 24 Nisan 2013 - 02:10:49 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Düşün tabi, özgür platform. Ben de böyle düşünüyorum. Canım istiyor, fitili ateşliyorum.