Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219963 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #3135 : 09 Mayıs 2013 - 20:18:56 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Klip Yalnız'ı anımsattı bana. Tipik Şebnem klibi, ne iyi ne kötü. Metin ve Buket'ten nefret ediyorum bir kez daha anladım. Görmek bile sinirlerimi hoplatıyor. Girdikleri tripler çok komik. Şebnem hoş olmuş valla ben beğendim bu saçları falan, dövmesini göstermemesine de şaşırdım doğrusu. Şarkı şu ana kadar çıkış yaptığı şarkılar arasında piyasaya oynamayan tek parça muhtemelen. Albümü dinlemedim daha ama bana umut verdi şimdilik. Ayrıca parçanın solosu dünyanın en bayık solosu muhtemelen :D
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

Özlem Tekin

« Yanıtla #3135 : 09 Mayıs 2013 - 20:18:56 »

« Yanıtla #3136 : 09 Mayıs 2013 - 20:36:50 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Şarkı ve klipte iş yok.. 'birileri var' , 'birileri var' diye papağan gibi ötmüş.. başka söze de rastlamadım.. şarkının tamamını dinleyip belki kazara içinde güzel ibareler geçer diye umut ettim ama o da yalan oldu.. klipte de nereden bulduysa bulmuş bir tane sümüklü velet.. sanki yetimhaneden kız kaçırmış ta evlatlık edinecek.. tel örgülerin ardına tıkmış çocuğu 'birileri var' , 'birileri var' deyip velete masal okur, ninni söyler gibi kafasını ütülemiş diyeyim.. Eski albümleri ve kliplerindeki gibi bir Şebnem Ferah göremedim. muhtemelen dinleyici kitlesi de göremeyecektir.. şayet görürlerse bunlara bakar kör derim ben şahsım adıma :)) yalnız saç modeline bittim hiç bir b*ka benzememiş :)))

« Yanıtla #3137 : 09 Mayıs 2013 - 20:45:32 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Demoları dinledim;Od ve Ya Hep Ya Hiç fena değil ancak yıllardır verdiği ara sonrası böyle bir albüm beklemiyordum açıkçası.
Pek beğeneni olmasa da "Benim Adım Orman" her türlü daha iyi bir albüm.

« Yanıtla #3138 : 09 Mayıs 2013 - 21:15:40 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Dinledim albümü, "Benim Adım Orman" a bok atanlar bu albüme ne diyecek çok merak ediyorum. Sözler anlamında Şebnem hep kassa da güzel şeyler çıkarırdı ortaya ama bu albümün parçalarının sözleri çoğu zaman ortalamanın altında. Çıkış parçası albümün cidden iyilerindenmiş, iyi yapmış onunla çıkmakla. Çok Yorgunum güzel olmuş ama ben Okan2ın programında söylediği halini tercih ederim. Bu ikisi dışında albümün tek güzel parçası Od hatta Şebnem'in en iyi parçalarından biri belki de. Tek kusuru nakarattaki çığlık çığlığa vokali. Belki zamanla değişir fikirlerimiz ama umut vermedi ilk dinleyiş maalesef.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #3139 : 09 Mayıs 2013 - 21:26:10 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Kliple ilgili yorum yapacak pek bir şey bulamadım. Şebnem o saçlarla çok ama çok çirkin olmuş. Şarkıdaki sözlerde "uçtuğunu" düşünenlereyse "Şaka yapıyorlar sanırım!" demek istiyorum. Müzik de, sözler de berbat. Vurucu bir şeyler beekliyordum ben. Bu ne böyle? Bu şarkıyla da hâlâ dinleniyorsa olayın şu anda yapılan işle değil, ilk beş albümde elde edilen sermayeyle ilgili olduğunu düşüneceğim. Şarkıyla ilgili olumlu yorum yazabilenlere gerçekten hayretle bakıyorum.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #3140 : 09 Mayıs 2013 - 21:26:51 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Albümü tekrar gün içinde dinledim. Önceden dinlediğimdeki analizimde haklıyım gibi geldi. Benim Adım Orman albümünün daha sert hali, üstelik sözler açısından daha kötü. Çıkış şarkısı kötünün iyisi, sözleri iyi gerçekten.

Genel olarak böyle bir albüm gelmesine çok sevindim. Çünkü Benim Adım Orman albümüne göre bile vasat, ki o albüm de iyi tepkiler almadı fazla. :D Artık üretimde alternatifliği sıfırlanan biri olarak görüyorum. Var bir tarzım, üstüne gidiyorum albümü olmuş. Tamam hadi müziklerin, düzenlemelerin aynı, bari vokal tarzını değiştir. Ağlak şarkılarda ağlar gibi içli söylemiş, hareketlilerde de asla canlı performansta "ekosuz" yapamayacağı çığlıkları dayamış nakaratlarda. Formül aşina.

Hayırlısı. Demiştim, Şebnem fanlarını memnun eder yine de. Temcit pilavını severler genelde.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2013 - 21:29:19 Gönderen: SeRoX.v2 »

« Yanıtla #3141 : 09 Mayıs 2013 - 21:31:02 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
Acaip hoşlanmadım şarkıdan..sözler melodi bi rahatsız etti beni ki sözleri sağlamdır normalde şebnemin ama bu şarkı neredeyse günaydın sevgilim kadar antipatik geldi bana sözler açısından..ayrıca BİRİ VAR ı özlem yapmıştı zaten daa önce..
bu arada bu ikisinin de şarkı isimleri açısından iyice artmaya başladı durum.SİL BAŞTAN-AY-DÜNYA  derken BİRİ-BİRİLERİ VAR da eklendi bak şimdi :D

« Yanıtla #3142 : 09 Mayıs 2013 - 21:33:39 »

Çevrimdışı hüma

• Bizden Biri
  • öz üm
müziğe göre şebnemin sesi alcak kalıyor sanki daha gür çıkmalıymış ,giyimini makyajını beğendim
Şikayetim VAR!!!........

https://twitter.com/huma_oz

https://instagram/huma_ozz

NORVEÇ❤❤❤

ANT🔴⚪GS💛❤🌟🌟🌟🌟

« Yanıtla #3143 : 09 Mayıs 2013 - 21:38:27 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Yerini Emre Aydın'a bırakmasının vakti çoktan gelmiş bu hatunun.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #3144 : 09 Mayıs 2013 - 21:41:21 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
evet yaaa bende tekrar tekrar dinledim cidden bu albüm çok iyi değil??? 11.14 beğendin mi yoksa..olum diğer albümlerinden geride bu beeee
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #3145 : 09 Mayıs 2013 - 21:46:41 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Keşke kendi sözümü kendim yazarım takıntısı olmasaydı da bir tanede olsa cover albüm çıkarabilseydi.
Ünzile,Değirmenler,Erkekler Ağlamaz çok başarılı işlerdi mesela...

« Yanıtla #3146 : 09 Mayıs 2013 - 22:44:38 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Çok çirkin olmuş yahu tipi, kıyafeti. Şarkının sözleri iyi değil demek ayıp olur ama öyle abartılacak bi tarafı yok. Biraz sertleşmiş sound sanırım. Klip için bi şey söylemeye değmez ama ya Şebnem eleştiriyi hiç takmıyor ya da şimdiye kadar çevresinde kliplerinin kötü olduğunu ve en azından biraz değişmesi gerektiğini söyleyen olmamış.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #3147 : 09 Mayıs 2013 - 23:55:29 »

Çevrimdışı soner16

• Daimi Üye
  • cesedine tukursem mi?
bu kadinin cover albumu cikarmasi lazim cok ama cok yakisiiiir ...

« Yanıtla #3148 : 10 Mayıs 2013 - 00:07:44 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Can Kırıkları (Şebnem Ferah)
http://www.youtube.com/watch?v=STDW28Wbf4c

Başyapıtmış bu şarkı haberimiz yokmuş. =)

« Yanıtla #3149 : 10 Mayıs 2013 - 00:09:46 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
şebnemin vasat albüm yapması çok sexsi oldu da gel gelelim bizim albümde güme gitti..bari 2. klip dönse
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)