Gönderen Konu: Tik Tak  (Okunma sayısı 995 defa)

Tik Tak
« : 05 Haziran 2006 - 03:23:22 »

Çevrimdışı MarMan

• Deneyimli Üye
  • !!! AzgıN ŞeytaN & GelGit Tanrısı !!!
TİKTAK...TİKTAK...OLUR MU HİÇ DOKUNMAMAK?

Rock gruplarının önü açıldı ya, artık her gün bir yenisi çıkıyor karşımıza. Ama bundan sonrası onlar için daha zor. Bu kadar çok grubun arasından sıyrılıp öne çıkmaları gerekiyor her birinin. Yoksa onların da her gün mantar gibi yerden biten popçularla aynı akıbeti paylaşmaları kaçınılmaz. Gelelim bu haftaki grubumuz tikTak'a. Grup 1997 yılında kurulmuş olmasına rağmen 'Şimdiyi Şimdi Geçiyor' adını verdikleri ilk albümlerini daha yeni yayınlayabiliyor. Bu albümde de yer alan 'Transfer' adlı parçaları 2001 yılında çıkan bir rock toplamasında yer almış sadece. Grubun kurucusu Erkin Peprek gitarda ve vokalde yer alıyor. Diğer elemanlar ise gitar ve midi klavyede Deniz Ilgar, bas gitarda Erman Seven ve davulda Evren Arasıl. Grubun sound'u çok 'yenilikçi' değil, oldukça tanıdık geliyor ilk kez dinlediğinizde bile. Bu 'tanıdıklık' gruba alışmak, sevmek için bir artı puan sayılır ama. Benim en çok, Erkin Peprek'in yaptığı ilk ve bu nedenle de grubun adı olan 'Tiktak' ile reggae ritimli 'Bazen'i sevdim. Nasıl derler 'Önleri açık, biz onları tutmayalım' ama onlar da önlerine baka baka yürüsünler ki düşmesinler boşluklara...

*alıntıdır...

Albüm :
1-  Dost
2-  Oyun
3-  Yalnız Şehir
4-  Bazen
5-  Transfer
6-  Masal
7-  Uzun Anlatmaya
8-  Öz Anlar
9-  Duki
10-Tik Tak
11-Alıştık Artık
12-Flu

--------------0000000000------------

gerçekten çok eğlenceli şarkıları var dinlemediyseniz bi dinleyin derim ben  :wink:
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2006 - 16:27:59 Gönderen: Q_ZEN »
:} Düş Ağrısı {:

Özlem Tekin

Tik Tak
« : 05 Haziran 2006 - 03:23:22 »

Ynt: TiK TaK
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2006 - 14:38:45 »

Çevrimdışı axak

• Yepyeni Üye
  • *
  • Çalıntı avatar.. (Sakaryaspor)
    • xscores
adana ve izmirde ki arkadaslardan tavsiyeler aldım gruba dair...
albüm 2005 yılında cıkmış..
hala dinleyemedim ama tavsiye eden şahıslara olan güvencim üzerinde yogunlaşmam için yeterli sebep...
flu isimli parçaları methedilmekte...
yakın zamanda daha geniş bilgi alır ve bulurum umarım..
sadece önce sakin dibine dek beyaz sonra...

Ynt: TiK TaK
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2006 - 14:20:52 »

Çevrimdışı köledoyuran

• Üye
  • **
  • acımız oldu,çok oldu..
    • yazılarım
ben hem albümü buldum sonunda hemde mp3lerini..(*not:albüme para veremedim,parasızlık :P )
çokta güzel bir çalışma olmuş..dost ve oyun isimli şarkıları dinlemeli hatta klipleri oldugu söylenmekte..
müzik,tütün ve çay : tüm dertlerden uzağım...

www.kesmeseker.org/pano

Ynt: Tik Tak
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2007 - 19:01:07 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
bunlar kim acaba ünlü şarkıları ne..........
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2007 - 19:06:43 »

furkiii

• Ziyaretçi

albümlerinin adı sanırım şimdiyi şimdi geçiyordu..dost isimli şarkılarına klip çekilmişti..yanılmıyosam sözleri de şöyleydi..:

dost ardından vurdu..
gün yağmurla doldu..
dün hatıra oldu..
yalanlar gerçekten..

bi ara dream'de çok çalınıyodu..

« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2008 - 10:07:47 »

furkiii

• Ziyaretçi
Alıntı
TikTak, 2005 yılında yayınlanan "Şimdiyi Şimdi Geçiyor" albümlerinin ardından bu yıl yeni albüm hazırlıklarına başladı. Sonbaharda yayınlamayı planladıkları ikinci albüm arifesinde 2 şarkı internet üzerinden herkesle paylaşıma açıldı. Grubun "Vazgeçme" ve "Kinler Bitti" isimli yeni şarkılarını www.myspace.com/tiktaktiktak herkes ücretsiz indirebilir.

http://www.dreamtv.com.tr/haberler/601