Gönderen Konu: Öykü-Berk Gürman  (Okunma sayısı 1080 defa)

Öykü-Berk Gürman
« : 25 Aralık 2007 - 10:17:36 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
Flamenco bosforo müzik grubunun üyesi olan öykü gürman'ın kardeşi ve arkadaşlarıyla çektiği video şu sıralar youtube'da en çok görüntülenen videolar arasında. 

Albümlerinin 18 Aralıkta çıktığı belirten Öykü ve Berk Gürman kardeşler flamenco - türkü tarzı müzikleriyle oldukça ilginç ve bir okadar da güzel bir çalışmaya imza atmışlar...

Öykü ve Berk ilk kliplerinide, Kısmet Adlı Albümlerindeki evlerinin önü boyalı direk şarkısına çektiler.
burdan da videolarını izleyebilirsiniz ==>  http://www.youtube.com/watch?v=xJ8h45gXmic

benim çok hoşuma gitti çıkış çalışmaları. albümü aldım bugün, şimdi albümü keşfe çıktım.. :D   :alkıs: :yeehu

tavsiye ederim arkadaşlar.. buyrun burdan sizin yorumlarınızla devam edelim..
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2007 - 10:25:21 Gönderen: Q_ZEN »
hey gidi günler… göz yaşım sel

Özlem Tekin

Öykü-Berk Gürman
« : 25 Aralık 2007 - 10:17:36 »

Ynt: Öykü-Berk Gürman
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2008 - 16:02:25 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
Yılların 'Evlerinin önü boyalı direk' türküsünü, hiç 'ole ole!' sesleri eşliğinde dinlemiş miydiniz?
      Müzisyen ikiz kardeşler Öykü ile Berk'in 'Youtube'a sadece yakınları için koydukları tüm dünyadan iki milyon kişi izledi.
      Türk ezgileri, flamenko tınılarıyla buluştu, ortaya 'Kısmet' çıktı.
      İki kardeşin müzik tutkusu aileden geliyor. Evde flamenko sesleriyle büyüdüler. Öykü Gürman konservatuar mezunu. Berk Gürman, İspanya'da aldığı flamenko eğitimimin ardından Türkiye'ye dönüp ses mühendisliği okudu.
      Hem Neşet Ertaş dinliyorlar hem Ceza hem de Kibariye...
      Kapıları eleştiriye açık, enerjileri çok. Video için Tempo Dergisi'nin son sayısında yeralan söyleşide şöyle diyorlar:
      "Video albüm kayıtlarına başlamış olduğumuz bir dönemde çekildi. Biri bizi keşfetsin diye koymadık zaten albüme başlamıştık. Yakın çevremiz ne yaptığımız hakkında fikir sahibi olsun istedik."
 [alıntı milliyetten]

işte o 2 milyonu aşan video ==> http://www.youtube.com/watch?v=uVslhKq5B4k&feature=related

hemen orda (çok uzak ta değil.. ) ilk kliplerini de izleyebilirsiniz..
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2008 - 16:04:05 Gönderen: Q_ZEN »
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2009 - 16:19:40 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
bi şarkıdan sonra güüüümm ... :P :P
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2009 - 16:32:37 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
bi şarkıdan sonra güüüümm ... :P :P

e belliydi öyle olacağı, geçen bi yerlerde gördüm öykü evlenmiş mi ne, bide şu bi gerçek ki 'evlerinin önü boyalı direk' i onlar söyledi, ondan sonra söyleyen söyleyene..
schhh..

« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2009 - 03:53:01 »

Çevrimdışı hebelehobolo

• Deneyimli Üye
  • Öslem bir çiçek .....
    • www.
detone kardesler
Biz garbinkini hürmetle dinlediğimiz gibi, bizim musikimiz de bütün dünyada hürmetle dinlenecek bir halde olmalıdır.<br />Bir milletin yenileşmesinde ölçü, musikide değişikliği alabilmesi, kavrayabilmesidir.<br />Milletin, ince duygularını, düşüncelerini anlatan, yüksek deyişleri, söyleyişleri toplamak, onları bir an önce, genel son musiki kurallarına göre işlemek gerekir. Mustafa Kemal Ataturk

« Yanıtla #5 : 21 Ekim 2009 - 22:26:28 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Öykü&Berk’den “Geceler Düşman”

Öykü&Berk'in haftalarca müzik listelerinin üst sıralarında yer alan ikinci albümleri "İki Arada"nın yeni klibi "Geceler Düşman" şarkısına çekildi. Öykü'nün vokal performansı açısından ön planda olduğu, albümün en duygusal şarkılarından biri olan Geceler Düşman'ın söz ve bestesi Adnan Ergil'e ait. Klip, şarkının melankolik sözleri ile uyumlu olarak son derece sade ve performans görüntülerinden oluşan dramatik bir anlatıma sahip. Geceler Düşman klibi Evlerinin Önü, Aman Geze Geze, Leyla, Seni Ben Unutmak İstemedim ki kliplerinin yönetmenliğini yapan Cem Köksal tarafından çekildi.
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2009 - 22:35:53 »

furkiii

• Ziyaretçi
cem köksal,sevgilisinin bulunmasına rağmen böyle işlere karışmasa çok iyi olacak bence..

« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2009 - 23:06:23 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Hiç sevmedim (sevmeyeceğim) bu sevimsiz kardeşleri :D

Cem Köksal içinse ayrı bir şaşkınlık içerisindeyim...