Anket

En beğendiğiniz Nil Karaibrahimgil albümü hangisi?

Nil Dünyası
5 (33.3%)
Nil FM
6 (40%)
Tek Taşımı Kendim Aldım
1 (6.7%)
Nil Kıyısında
3 (20%)

Toplam Oy Verenler: 14

Gönderen Konu: Nil Karaibrahimgil  (Okunma sayısı 44773 defa)

Ynt: Nil Karaibrahimgil
« Yanıtla #390 : 06 Haziran 2009 - 12:55:00 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Maden suyu reklamındaki şarkı!

Özlem Tekin

« Yanıtla #390 : 06 Haziran 2009 - 12:55:00 »

« Yanıtla #391 : 06 Haziran 2009 - 12:57:20 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..

çok güzel o şarkı ya :D gerçekten öyle ama..
schhh..

« Yanıtla #392 : 06 Haziran 2009 - 17:38:12 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1040386461545&oid=110379678078    .hmm.   

yok ya penti reklamındaki şarkı (ruhum hep desen desen) daha iyiydi sanki bunun başı güzel ama genelde dandik olmuş gibi geldi bana ...  :p
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #393 : 27 Haziran 2009 - 12:33:41 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
konserine michael jackson tişörtüyle çıkacakmış.. derkeeeen sitesinde gördüğüm haberde yakasına 'jackson4' yazılı bir şey takıp da çıkacağını görmüş bulunmaktayım..

[{( galiba bugün zaman gazetesinde röportajı varmış..)}]
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2009 - 12:34:49 Gönderen: rock_ö.tekin »
schhh..

« Yanıtla #394 : 26 Temmuz 2009 - 13:06:06 »

furkiii

• Ziyaretçi
benim için yerli poptaki daima tek alternatif olmuştur kendisi..kim ne değişimi geçirirse geçirsin,ne kadar zaman geçerse geçsin bu kulvarda yer alan isimlerden şarkılarını ezbere bildiğim tek isim olup gördüğümde içimde hemen geçme isteği yaratmayan ve hatta severek dinlediğim bir isimdir nil eskilerden beri..=) belki lise yıllarımdaki nil'i daha çok sevmiştim ve benimsemiştim;ancak yine de bu tür altında kabul edilen diğerlerine 2-3 dakika bile katlanamadığımı düşündüğümde önemli biri de benim için hâlâ ve her zaman..=)

hem ilk,hem sonmuş gibi..
en güzeli oymuş gibi..
bunca yıl beklemiş gibi..
beklediğime değmiş gibi..
ben ona resmen aşığım..

.oley.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2009 - 13:18:58 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #395 : 14 Ağustos 2009 - 21:47:08 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

NİL KARAİBRAHİMGİL'DEN NEŞAT ERTAŞ'A MEKTUP

Nil Karaibrahimgil, Neşat Ertaş ile ilgili talihsiz sözlerini telafi edebilmek için bir mektup yazdı.

Önce "Neşet Ertaş'ı tanımıyorum" dediği, sonrasında da "Neşet Ertaş benim sayemde tanındı" dediği iddia edilen pop müziğin sevilen sanatçısı Nil Karaibrahimgil, usta sanatçı Neşet Ertaş'a yazdığı duygusal mektupla özür diledi.

"Özgür Kız" lakaplı Nil Karaibrahimgil'in "Neşet Ertaş'ı tanımıyorum" dediğinin iddia edilmesiyle başlayan, ardından iddiaların "Neşet Ertaş benim sayemde tanındı" şeklinde sürdüğü polemik, genç şarkıcının büyük ustaya yazdığı mektupla son buldu. Bir radyo programında Neşet Ertaş'ın şarkılarını pek bilmediğini söylemesiyle böyle bir polemiğin başladığını belirten Nil Karaibrahimgil, yazdığı duygusal mektubuyla da Ertaş'tan özür dilemesini bildi.

İşte o mektup:   

"Çok Saygıdeğer Neşet Ertaş, Bugün, yüzümü solgun gören babam sordu: “Neyin var kızım...” “Sorma baba” dedim, “Neşet Ertaş’ı üzmüş olabilirim. Sözlerim yanlış anlaşıldı, o gerçek sanabilir. Kelimeleri sevmiyorum, çok kayganlar...” Babam, “Neşet Ertaş’ı babaannen çok dinlerdi. Çok severdi. Evde bir dolu plakları vardı” dedi.

Son zamanlarda, kendi kendime söylediğim şeyleri herkese aktaramaz oldum. Bu halime şaşırıyorum. Çünkü demek istediğini söyleyebilen biri sanırdım kendimi. En iyisi yazmak yine dedim.

Size sesleniyorum: Her şeyden önce şunu bilmenizi isterim ki, ben, Nil Karaibrahimgil, sizin binlerce gönülle, kuşaklar boyu kurmuş olduğunuz o dostluk bağını, kendi adına kurmaya çalışan bir besteciden fazlası değilim. Hayat yolunda, bir nevi yan yana yürüyen bu iki insanı karşı karşıya getirmeyi üç beş başlık beceremez. Ben, sizin gibi büyük bir âşığın türküleriyle henüz tanışmamış olsam da, o mirasın bir küçük taşıyıcısıyım. Size saygıda kusur etmem söz konusu olamaz. Sizinle ilk karşılaşmam, bir radyo programında oldu. O programın kaydını bugün dinleme fırsatım oldu. Ününüzü tabii ki duyduğumu, fakat türkülerinizi henüz dinleme fırsatım olmadığını söylemişim. Bunun üzerine, “Dinleyelim mi o halde tanışmış olursun” denilince, “Evet çok isterim dinlemeyi” demişim. Kucak açmaktan başka, öğrenmeyi istemekten başka bir şey yapmamışım. Sonra her şey nasıl bu hale geldi bilmiyorum.

İnsan bazen, kelimlere basıp yuvarlanabilir. O “sayemde” kelimesini de, “Vesile olabildiysem ne mutlu”yla değiştirmek isterim.Babaannem Saliha Anıl’ı, ne yazık ki, hiç tanımadım. Şairdi. Şimdi bütün bu olayları, onun bana bir selamı olarak görüyorum. Belki de babaannem, Neşet Ertaş türküleriyle gönlüne girip bakmamı istedi çok uzaklardan. Ne güzel köprüler bunlar, gözleri dolduran. Eminim siz bunlardan pek çoğunu inşa ettiniz. Darısı başıma. Bir kusurum olduysa affola.

Nil"

HAM MEVYE KURUSUNA BAKMAM

Neşet Ertaş'ın, Nil Karaibrahimgil'in söylediği iddia edilen sözlerin ardından, “Olmadan oldum sanan birinin çocukça lafları. Nil ham meyve, kusuruna bakmam” dediği öğrenildi.

« Yanıtla #396 : 15 Ağustos 2009 - 18:21:52 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Gazeteci sandı hiç bakmadı!

Ortaköy'de bir davete katılan Nil Karaibrahimgil, çıkışta kendisini bekleyen medya ordusunun arasından sıyrılıp, aracına bindi. O sırada penceresini 'tık'latan Sertab Erener'i de gazeteci sanan Nil, "Yorum yok!" şeklinde el hareketi yaptı.

Nil tuhaflaştı bugünlerde :D

« Yanıtla #397 : 15 Ağustos 2009 - 18:39:28 »

« Yanıtla #398 : 15 Ağustos 2009 - 19:46:08 »

Çevrimdışı popkek

• Üye
  • **
  • ah sen ihanet sebebisin
biraz içimiştir .lol.  değil nil ben bile görsem yolda sertap ereneri tanımam kliplerdeki gibi göründüğünü hiç sanmıyorum
baktık ki olmuyor iki adım geri gideriz

« Yanıtla #399 : 15 Ağustos 2009 - 21:05:09 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
bugün haberde gördüm, mektup yazmamış radyo'da özür dilemiş, neşet ertaş da bağlanmış affetmiş falan filan :D bi de 1 hafta boyunca kendi sitesinde neşet ertaş şarkılarına yer verecekmiş bence o siteyi hiç ellemesin konu da kapansın gitsin :D bu arada sertab'a da yazık olmuş bozulmuştur orda öyle kalınca.. :D
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2009 - 21:06:09 Gönderen: O®haN »
schhh..

« Yanıtla #400 : 21 Ağustos 2009 - 20:05:10 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Sitesinde Ertaş türküsü

“Neşet Ertaş’ı tanımıyorum. Ertaş, benim sayemde tanındı” dediği öne sürülen Nil Karaibrahimgil, usta türkücüden duygusal bir mektupla özür dilemişti. Ünlü popçu şimdi de internet sitesine Ertaş’ın türkülerini yükledi.

Nil karaibrahimgil.com sitesinin açılışında, usta sanatçının seslendirdiği türküler birbiri ardına çalınıyor.

İnanmadım baktım gerçekten Neşet Ertaş türküleri çalıyor sitede :D

http://www.nilkaraibrahimgil.com/     

« Yanıtla #401 : 21 Ağustos 2009 - 22:27:23 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!

Sitesinde Ertaş türküsü

“Neşet Ertaş’ı tanımıyorum. Ertaş, benim sayemde tanındı” dediği öne sürülen Nil Karaibrahimgil, usta türkücüden duygusal bir mektupla özür dilemişti. Ünlü popçu şimdi de internet sitesine Ertaş’ın türkülerini yükledi.

Nil karaibrahimgil.com sitesinin açılışında, usta sanatçının seslendirdiği türküler birbiri ardına çalınıyor.

İnanmadım baktım gerçekten Neşet Ertaş türküleri çalıyor sitede :D

http://www.nilkaraibrahimgil.com/     

Şaşırdım !!  .woot.

Bi açtım "Gönül Dağı" çalıyo filan siteyle hiç bi alakası yok ...  :p
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #402 : 22 Ağustos 2009 - 11:39:40 »

Çevrimdışı popkek

• Üye
  • **
  • ah sen ihanet sebebisin
buda kayışı kopardı artık toplayamaz
baktık ki olmuyor iki adım geri gideriz

« Yanıtla #403 : 22 Ağustos 2009 - 13:03:30 »

Çevrimdışı ßurçin