Gönderen Konu: En Son Hangi Kitabı Okudun?  (Okunma sayısı 79208 defa)

Ynt: En Son Hangi Kitabı Okudun?
« Yanıtla #645 : 10 Aralık 2008 - 19:29:29 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
lenin..devrimci maceracılık

Özlem Tekin

« Yanıtla #645 : 10 Aralık 2008 - 19:29:29 »

« Yanıtla #646 : 10 Aralık 2008 - 21:52:42 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
orta asyada saatli bomba
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2008 - 11:50:40 Gönderen: furkiii »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #647 : 12 Aralık 2008 - 00:06:21 »

Çevrimdışı kime-ne

• Üye
  • **
  • MDD&PDA
mehmet bedri gültekin: sultan galiyev eleştirisi
Gewre boze rindike.. Çavreşe çav beleke.. Kewe çima dilezini..Benda kesi namini.. Roniya roje derewe.. Şeven li vir pir tari ne.. Li çiya zinar ezmanan xinim.. Axa jindari ji hilweşinim.. Ger be wargehbim eze neminim.. Liber bayezemanan.. Beridayi germiyananan.. Ka wer neçe le dine.. Çileyi germa havini.. Gellek mina te çübun.. Mirin ne tu mizgini ...........

« Yanıtla #648 : 13 Aralık 2008 - 22:10:33 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
 Adam Fawer _ Olasılıksız

geç oldu.

« Yanıtla #649 : 14 Aralık 2008 - 19:34:37 »

Çevrimdışı Burchu

• Yepyeni Üye
  • *
  • Sonuna Kadar Rock....
Hayvan Mezarlığı- Stephen King =ohbe=
RocKN RoLL BaBY :P

« Yanıtla #650 : 15 Aralık 2008 - 08:26:11 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Chuck Palahniuk- Tıkanma

bu adam bambaşka biri yahu
okuduğum en ilginç kitaplardan birisiydi
diğer çevrilmiş kitaplarınıda okumak farz oldu artık
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #651 : 16 Aralık 2008 - 14:30:42 »

furkiii

• Ziyaretçi
fernand braudel-maddi uygarlık,ekonomi ve kapitalizm..

nihayet daha önceden de okumak istediğim fernand braudel'in ikinci kitabını gün itibariyle tamamladım..=) ilkine göre çok daha geniş ölçekli bir analize sahip ikinci kitabı..analizlerine pek çok kişi gibi 18-19.yüzyıldan itibaren değil de ticaretin yavaş yavaş gelişmeye başladığı 15. yüzyıldan başlatması bu kapsamı iyi gösteren bir durum aslında..kendisi ilk kitabında her ne kadar akdeniz dünyası üzerinde dursa da bu kitabındaki analizleri iskoçya'ya kadar uzanmakta..

fikir bazında da pek bir farklılık olmadığını belirtmekle birlikte her ne kadar çok daha büyük bir coğrafyayı konu edinse de zamansal ve mekansal analizleri de aynı temel üzerine oturmuş durumda aslında..yalnızca bu kitabında konjonktürler üzerinde fazlasıyla durmuş,ilkinde yapıya verdiği ağırlık daha fazlaydı, bunun nedeni de ilkinde daha kısıtlı bir zamanı incelemesi..yine ilk kitabıyla benzer bir yan olarak kapalı ekonomileri incelemesini örnek gösterebilirim..

kitapla ilgili en önemli problem ise; dikkat çeken önemli redaksiyon hatalarını içermesi..

braudel, hakkında fikir edinmek istediğim birisiydi; bir konu hakkında fikir sahibi iken karşıt görüşleri de dinlemeyi ve okumayı severim,işte bu noktada ne kadar başarılı analizciler olarak gösterilirlerse gösterilsinler adam smith de fernand braudel de görüşleriyle karşıt görüşlerden birer örnek olarak kitaplarım arasında yer alacaklar..

« Yanıtla #652 : 23 Aralık 2008 - 21:14:15 »

Çevrimdışı Franz

• Aktif Üye
Michel Foucault -Kelimeler ve şeyler

Nihayet bitirebildim. Ardından ''cinselliğin tarihi'' ve sonra da ''deliliğin tarihi'' adlı kitaplarına başlayacağım.

Öte yandan eş zamanlı olarak bitirdiğim kitap;

Gabriel garcia marqueze ait kolera günlerinde aşk. Yazarın okuduğum yedinci kitabı,yaklaşık üç dört kitabı kaldı ve onları da  okumak için bir plan,program kurmalı;zaman ayırmalıyım.

« Yanıtla #653 : 23 Aralık 2008 - 21:14:44 »

Çevrimdışı kime-ne

• Üye
  • **
  • MDD&PDA
afgan direnişçileriyle.....aydınlık yayınları-gezi yazısı
Gewre boze rindike.. Çavreşe çav beleke.. Kewe çima dilezini..Benda kesi namini.. Roniya roje derewe.. Şeven li vir pir tari ne.. Li çiya zinar ezmanan xinim.. Axa jindari ji hilweşinim.. Ger be wargehbim eze neminim.. Liber bayezemanan.. Beridayi germiyananan.. Ka wer neçe le dine.. Çileyi germa havini.. Gellek mina te çübun.. Mirin ne tu mizgini ...........

« Yanıtla #654 : 30 Aralık 2008 - 01:21:54 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Zümrüdüanka Yoldaşlığı
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #655 : 08 Ocak 2009 - 00:00:52 »

furkiii

• Ziyaretçi
paul lafargue-tembellik hakkı..

ismi kadar da çekici bir kitap bence ama ismi kadar da eğlenceli değil..içeriği aslında bildiğimiz ve yaşamak zorunda kaldığımız veya daha yaşayacağımız olaylar,kesinlikle tavsiye ederim..

« Yanıtla #656 : 19 Ocak 2009 - 13:04:37 »

furkiii

• Ziyaretçi
robert owen-revolution in the mind and practice of the human race..

ütopik sosyalistlerden olan robert owen'ın kurguladığı hatta aslında iki defa kısa müddetle de olsa uygulamaya geçirdiği yeni düzene dair her şeyin bulunabileceği bir kitap,kendisi ingiltere'deki sosyalist hareketlerde öncü görevini üstlenmiş bir kişi aynı zamanda;yani yalnızca ekonomik aktörler üzerinden açıklama yapmaya çalışan pek çok diğerlerinden farklı..ne yazık ki kendisinin dilimize çevrilmiş kitabını bulamadım,muhtemelen yok da bilmiyorum..mutlaka okunması gereken bir isim olduğunu düşünüyorum..

charles fourier-geleceğin aşk dünyasından..

kitabı ismi içeriğiyle alakalı değil aslında,yani akla ilk gelen anlamla alakalı değil..=) fourier de ütopik sosyalistlerden ve bu kitabında da aslında tam manasıyla bahsetmese de kurgulamış olduğu yeni düzenine atıflarda bulunuyor..uyumun olacağı yeni sisteminin özelliklerini bu kitapta bulabilmek mümkün..yine de asıl falans ve falansfer kurgularını yaptığı kitabının dilimize çevrilmiş hâli yok,ingilizcesini de bulamadım..sanırım fransızcasını bulup okumam gerekecek..kendisiy le ilgili önemli bir bilgi de vereyim..fourier, feminizm kelimesine şu an sahip olduğu gerçek anlamı kazandıran ve feminizmi "feminizm" olarak niteleyen ilk düşünürdür,uyumun hâkim olduğu yeni düzeni savunduğu gibi aynı zamanda bir kadın hakları savunucusudur,fransız tarihinde ve devriminde çok önemli bir kişidir..

sanırım yüksek lisansımı ekonomi üzerine yapmalıyım,çok seviyorum okumasını da değerlendirmesini de..=)özellikle de fransız düşünce akımı sorgulanası..
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2009 - 13:06:54 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #657 : 21 Ocak 2009 - 22:54:54 »

« Yanıtla #658 : 22 Ocak 2009 - 13:12:26 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Kızıl Nehirler
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #659 : 22 Ocak 2009 - 16:14:11 »

Çevrimdışı volkanesh

• Üye
  • **
  • BeRTuĞCeMiL(iyiki varrsın)
Sokratesin SAvunması