Gönderen Konu: t.a.t.u  (Okunma sayısı 8179 defa)

t.a.t.u
« : 18 Ocak 2006 - 15:32:34 »

cansu

• Ziyaretçi
    Dünyanın dört bir yanında gencecik kızlar, saflıklarını vurgulayan okul önlükleri ile birbirlerini kucaklayıp öpüyor. Ama öpücük pek de saf olmuyor. Diller kullanılıyor, gözler kapatılıyor, eller erotizmi coşturan bir hareketlilik içine giriyor.
    'Lolitalar ordusu' Avrupa'dan Asya'ya ve Amerika'ya yayılıyor. Lezbiyenliğin sınır tanımaz ihtirası, sahnelerden televizyon ekranlarına sıçrayarak en tutucu ailelerin bile ahlâki prensiplerine meydan okuyor.
    t.A.T.u. fırtınasının geçtiği yerlerde tabular sallanıyor, müziğin notaları cinsel tercihlerle harmanlanıyor, popülarite ve karşı tepki dalga dalga yayılıyor.
    Birçok ülkede liste başı olan şarkıları, medyayı işgal eden özel hayatları ve üç yılda kendilerine milyonlarca dolar kazandıran konser ve klipleriyle bütün bu fırtınanın kaynağında iki çelimsiz kız yer alıyor.

'Akıllı bir proje'
    t.A.T.u. grubunun yaratıcısı İvan Şapovalov, eski bir çocuk psikiatrı. Sonradan işadamları ve politikacılarla reklam ve halkla ilişkiler alanlarında çalışmış ve piyasanın ne istediğini çabuk kavrayan sezgisi ile başarılı olmuş.
    Dört yıl önce 'parlak buluşu'nu hayata geçirmek için 500 küçük kız arasında yarışma düzenleyip 15 ve 14 yaşlarındaki Yuliya Volkova ve Yelena Katina'yı seçmiş.
    Kızlar prodüktörlerinin isteği doğrultusunda 'imaj üretimi' için gece gündüz ter dökmüş. 2000 Eylül'ünde I've Lost My Mind/Çıldırdım, 2001 Mayıs'ında They're Not Gonna Get Us / Bizi Yakalayamazlar şarkılarıyla proje gerçek anlamda hayata geçmiş.
    Okullu kızların birbirleriyle sevişmesi ve sahnede mastürbasyon yapması sayesinde, t.A.T.u.'nun şarkıları ve klipleri kısa sürede Rusya'yı, Doğu Avrupa'yı, ardından da ABD'den Japonya'ya kadar dünyayı fethetmiş.

'Yoksa lezzo değil misiniz?'
    Muhafazakâr Ruslar, t.A.T.u.'nun televizyonlarda gösterilmesine karşı bayrak açtılar. Grubun gittiği ülkelerde protestolar yapıldı. İngiltere'de ailelerin tepkisi sonucu konser iptal edildi.
    Tabularla ilgili lehte ve aleyhte görüşlerin dile getirilmesi sırasında bir başka duygu sessizce öne çıkıyordu: Merak! Acaba bu kızlar gerçekten lezbiyen mi? Moskova'da aynı evde oturuyorlarmış! Biri vaktiyle yaşıtlarının ahlakını bozduğu gerekçesiyle okuldan ceza almış! Ötekinin hamile kaldığı söyleniyor!
    Bu kuşku, grubun Türkiye ve Japonya'daki konserlerine ilginin azalmasına yol açıyordu. Kızların konser öncesinde erkeklerle samimi ortamlarda görünmesi bile seyircide düş kırıklığı yaratmaya yetiyordu.
    Peki bu kızlar gerçekten lezbiyen mi? Ne fark eder? Grubun ticari başarısında gerçeğin ne olduğu pek önemli değil artık.
    Bu ülke dünyanın en büyük müzisyenlerinen Çaykovski'yi bağrına basarken, onun eşcinsel olmasıyla ilgilenmemişti. Ama şimdi devir değişti. Şimdi popüleritenin yolu, aşk skandallarından ve cinsel tercihlerden geçen imajların üzerinde uzanıyor.
    Eğer gerçekten lezbiyen değillerse zavallı Yuliya ve Yelena hayatları boyunca bu ticari imajı korumaya çalışırken neler çekecek, kim bilir...

öyle yada böyle ben bu kzların....bazı şarkılarını seviyorum...30minut es ve sters şarkıları süper bnece ce de dinlemeye değer.....

Özlem Tekin

t.a.t.u
« : 18 Ocak 2006 - 15:32:34 »

Ynt: t.a.t.u
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2006 - 16:42:30 »

Çevrimdışı vojberk

• Deneyimli Üye
not ganna get us dinlemeye deger parçalarından biri
SABRETMEK BEKLEMEK DEGILDIR MÜCADELE ETMEKTIR

« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2006 - 17:05:35 »

Çevrimdışı shafuck

• Aktif Üye
  • görünüş3 aldanma!!!
hatunlar güzel böyle gruplara da ihtiyaç var
benzerlerindeki 1chok müziğe göre daha kaliteli  :wink:
TH3 FRAG!L3 ART OF 3X!ST3NC3...               
'n3fr3t3 s3vg!d3n daha fazla güv3n!yorum' DED! Ş3YTAN 'çünkü onun saht3s! olmuyor'
'!nsan k3nd!n! kayb3tm3d3n tanrıyı
tanrıyı kayb3tm3d3n k3nd!n! bulamaz'

« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2006 - 05:38:24 »

Çevrimdışı girlinterrupted

• Deneyimli Üye
  • delusional
bncede önemli olan müzik.. kimin ne olduu ilgimi çekmio.. 30 minutes dehşet ötesi şarkı..

« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2006 - 09:23:21 »

Çevrimdışı hande06

• Aktif Üye
  • My nAMe İs CAdı------
bazı şarkıları güsel
..güzel vücutlar boş suratlar benimse yenmiş tırnaklarım titrek ellerim var..hem kırıcı hem kırılgan yordun beni gönülçelen..
kill me,love me,feel me,tell me,live me
http://tr2.monstersgame.net/?ac=vid&vid=34006421 SATANİST YiYEN SADİST KEDİ  (yana tıkla gör)

« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2006 - 17:46:25 »

Çevrimdışı igves

• Daimi Üye
  • Ay karardı Tam da günah işlemenin zamanı...
cansu çok güzell bi yazıydıı saoll.......
kimsenin cinsel tercihineee diecek bişim y.o.k fakatttt bu kızlar gerçekten lezbiyenn falan değill amaç tamamen ticariii ki yaratıcısı İvan Şapovalov unn bununla ilgili bi yazısınıı okumuştun istediklerii popülariteydii ki onu daa başardılarr insanlar müziklerinden çok bununla ilgilendilerr amann bunlar lezbiyenmişşş acepp napıyolar sanedee die sahnelerini izledilerr  işteee böyle olduğundan dolayıdır kii çokda umrumda olan bi grup değillll.. 

yani bu olaylaa bi yandan popülaritelerinii sürdürüp aman bi yandann da müzik yapalımm düşüncesiyleee olmaz bu işlerrrr ki ben kendi adımaa müzik dinlemek istiorummm 30 minutes parçasınıı da doğruu güzel bi parça gerisi yalann
naptıkları çokda ilgimii çekmiyorrr amaa onlarındaa bu durumu gözümüze sokmalarına ne hacett :ıslık:

"Gel sevişelim gitsin Sonumuz zindan"
https://twitter.com/SevgiGozaydin

« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2006 - 02:21:31 »

Çevrimdışı ameno_87

• Üye
  • **
  • kendine inanmayı bırak artık
eeiş te fırsat buldukca kafam estikce dinlerim bunları bagırıp cagırıyorlar işte :D

« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2006 - 14:01:58 »

« Yanıtla #8 : 21 Ocak 2006 - 15:02:25 »

Çevrimdışı zy'ndan

• Bizden Biri
  • Akıllı Ol Çarşı Burda!
lezbiyen olmaları beni hiç ilgilendirmiyo, ( ki sadece dikkat cekmek amacıyla yapılmış bişi zaten çok da ii başardılar) sahnede hiç izlemedim kendilerini ama ses süper gerçekten, şarkıları da bi okadar ii dinlerim ben
..:: OZ^Y ::..

« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2006 - 15:05:46 »

Çevrimdışı vojberk

• Deneyimli Üye
all the thing she said

« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2006 - 15:16:12 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
30 minutes  tek geçiyorum
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2006 - 15:31:27 »

Çevrimdışı vojberk

• Deneyimli Üye
b3nc3 oda süp3r b3n onu unutmuştum:wink:

« Yanıtla #12 : 04 Şubat 2006 - 19:31:49 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
benım lıse 3 zamanıma denk gelmıştı o çok ses getiren ilk albumleri...
ve ben deli gibi sevmiştim onları...
kliplerini defalarca islemiştim ard arda bil.de....
hala izliyorum arasıra...
hem muzıklerı çok hoş hemde kendileri...
ben çok begenıyom vallaaa...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #13 : 04 Şubat 2006 - 19:39:24 »

Çevrimdışı akreep

• Deneyimli Üye
  • AYKIRI YAKLAŞMA KoMaNDo

hem muzıklerı çok hoş hemde kendileri...
ben çok begenıyom vallaaa...
bende begeniyorumm neden yalan söyleyelim
Bazen sessizlik en büyük haykırıştır...

« Yanıtla #14 : 05 Şubat 2006 - 18:26:20 »

Çevrimdışı zy'ndan

• Bizden Biri
  • Akıllı Ol Çarşı Burda!
all about us........tek geçerem :dill
..:: OZ^Y ::..