Gönderen Konu: Milliyet Cumartesi (Resimli) - Asi Rock'çı Kız Rollerini Reddediyorum  (Okunma sayısı 1658 defa)

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
"Asi rock'çı kız rollerini reddediyorum"

Yeni albümü yakında çıkacak olan Özlem Tekin bu aralar oyunculuğa yoğunlaşmış durumda. Bir müzikalde rol alıyor. Önümüzdeki günlerde de "Sil Baştan" isimli diziyle karşımızda olacak. Tekin "Rock'çı kız rolleri geliyor, reddediyorum. Dizide de müzikalde de bana çok uç karakterleri canlandırıyorum" diyor

Amerika'ya gitmişti. Bir baktık ki gazete sayfalarında; dönmüş, bir müzikalde rol alacakmış. Şener Şen'le karşılıklı oynayacakmış. İsmi de "Mucizeler Komedisi"ymiş. Sonra "Neredesin Firuze"de dinledik ve gördük onu. Fuat Saka'nın türküsünü çoğu kişiye göre harikulade seslendiriyordu. Geçtiğimiz günlerde de Kanal D'de yayınlanacak olan "Sil Baştan" isimli dizi ile gündemdeydi.
    Ve tabii bir de albüm var. Her sefer farklı bir sound'la karşımıza çıktığı için merakla beklenen albümü de yetişirse mayıs ayında çıkıyor. Kısacası provadan çekime, çekimden stüdyoya koşuyor. "Yakında da Özlemce diye bir dergi çıkaracağım" diyor, basıyor kahkahayı.
    Özlem Tekin'le yaptığımız röportaj sırasında bir ara asilik meselesine girsek de çok uzatmıyoruz. Ne de olsa başka şarkıcılar bile kendi röportajlarında biraz isyankar, asi, rock'çı olduklarını belirtmek için hemen Özlem Tekin'e benzetiliyor. "Lafla kapanmayacak bu konu. Yaptığım işlerle yavaş yavaş durumu anlayacaklar. O kadar gıcık, soğuk, isyankar bir insan olmadığımı görecekler" diyor.
    Bu arada da gittikçe gençleşiyor galiba. Üzerindeki sarı hırkası, kahkahaları, pürüzsüz cildi ve belli ki sporun çok yaradığı vücudu ile gözümüze bir güzel görünüyor.

Müzikalden ve diziden bahseder misiniz?
    "Mucizeler Komedisi" eylülde sahnede. Oyun bir televizyon kanalında geçiyor. Bu kanalda çaycı bir kız var, şarkıcı olmak istiyor. Meltem Cumbul'la birlikte dönüşümlü olarak oynayacağız bu rolü. Dizi ise bu müzikal sayesinde oldu diyebilirim. Oradaki performansımdan dolayı dizideki rol geldi.

Müzisyenler oyuncu mu oluyor artık?
    Daha önce ufak tefek figürasyonlarım oldu,
    "O Şimdi Asker", "Karaoğlan" dizisi... Ama bu yeni iki rol de çok ciddi oyunculuk gerektiriyor. Hele bu müzikaldeki karakterin alakası yok benimle. Şiveli falan konuşuyor. Dizideki de öyle aslında. Bir varoş, anne... Ciddi bir erkek düşmanı. Ben ise bayılırım erkeklere. Bana çok uç roller bunlar. Aslında çok teklif geliyor: Meşhur olmaya çalışan rock'çı kız, asi kız. Zaten insanlar beni öyle tanıyorlar-tam olarak öyle olmadığım halde. Onlarda ne rol kabiliyeti göstereceğim ki? O teklifleri reddediyorum.

Albüme geçeceğim ama önce şu değişim meselesini konuşalım. Rock, techno, pop... "Biz onu rock'çı diye koynumuza aldık" diyenler var.
    Hemen koyunlarından çıkarabilir rahatsız olanlar. Böyle tepki gösterenlerin hepsi son albümü almışlar ve dinliyorlar. Satıyor, çalıyor, beğeniliyor, klip dönüyor. Daha ne? O dönem bir kız arkadaşı varmış; onu, kendi gençliğini, en çılgın zamanlarını hatırlıyor ilk albümle. Onu arıyor hâlâ. Olmaz ki!

Bu albüm nasıl?
    Tatlı sert. Mayısta çıkacak. Sözleri çok eğlenceli, nüktedan. Enerjik, dinamik, heyecanlı. Zıplamazsanız geri alacağız albümü.

Siz aslında Amerika'ya gitmiştiniz. Ne oldu, geri mi döndünüz?
    Aniden gittim, yerleştim falan. Sonra Rock'n Dark turnesi için döndüm. Bu işler çıktı, kaldım.

Niye gitmiştiniz Amerika'ya?
    Biraz da orada yaşadım, ne var! Amerikan vatandaşlığımı değerlendirdim.

Bu aralar çok yoğunsunuz. İlişkilere, arkadaşlara vakit kalıyor mu?
    Kalıyor. Sevgilim de var ve hakikaten de çok güzel gidiyor.

O nasıl biri?
    İkizim gibi. Sahne sanatları, müzik falan hepsi benziyor. İkimizin de ailesi akademisyen ebeveynler, rock geçmişi... Aynı barlarda çalışmışlığımız... Çevremiz de ortak. Yıllardır da tanıdığım birisi.

İlişkide nasılsınız? Kıskanç, uyumlu, dominant...
    İlişki konusunda tutucuyum ben. Yani bunda bir asilik yok. Dominant taraf da benimdir.

Ev haliniz nasıldır?
    Kedicik.

Ev işi yapar mısınız?
    Bana kadın falan gelmez temizliğe, ben hallederim. Her yemeği de yaparım.

"Özlemciler ve Şebnemciler, FB-GS gibi"
        H2000'de sizi sevmediğini söyleyen bir çocuğa "Şebnem Ferahçı, Şebnem Ferahçı" diye bağırdığınız anlatılıyor. Doğru mu bu?
    Öyle bir şey hatırlamıyorum ama demiş de olabilirim. Şaka yapmışımdır dediysem de.

Ama aranızda öyle bir şey var. Yani hayranlarınız ikiye ayrılmış durumda.
    Var öyle bir şey. Gelip bana anlatıyor mesela liseli gençler. "Biz 10 A sınıfı Özlemciyiz, 10 B sınıfı Şebnemci" diye. Takım gibi. Fenerbahçe-Galatasaray... İnternette kavga edip birbirlerine giriyorlar. Çok şirin.

Hayranlar da farklı mı?
    Evet, hemen gözünden anlarsın hangisi Özlemci.

Şebnem Ferah'la hâlâ görüşüyor musunuz?
    Hayır.

"Kikboksta ringde 1 kilo veriyorum"
    Kikboks yapıyorsunuz, şimdi herkes istiyor, işe yarıyor mu?
    Şu aralar yapamadım ama çalışmalar bir düzene girsin devam edeceğim. Yapmadan olmaz zaten, formumu koruyamam. Sigara içiyorum, içki içiyorum. Sahnede acayip performans gösteriyoruz, onun için antrenmanlı olmak lazım. Ben dövüşçülerin yaptığı antrenmanı yapıyorum. İki saat sürüyor. Ringde bir kilo verip iniyorsun.

Yaşınız 33 ama hâlâ size çıtır diyorlar. Formunuza dikkat eder misiniz?
    Ederim. Bakımıma önem veririm. Ama en önemlisi ruh sağlığı. Hep canımın istediği şeyleri yaptım. Buna da bağlıyorum formumu.

« Son Düzenleme: 16 Aralık 2006 - 20:46:51 Gönderen: antepli_haxan »
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

Özlem Tekin

Çevrimdışı igves

• Daimi Üye
  • Ay karardı Tam da günah işlemenin zamanı...
teşekkürler sez yazı için.... 2004 de yayınlanan bi yazıı ama olsunn yinede çok saolll :çiçeeK:
"Gel sevişelim gitsin Sonumuz zindan"
https://twitter.com/SevgiGozaydin

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
tşk yazı için
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

Çevrimdışı tetraoz

• Aktif Üye
  • teTRaoz Türkiye'yi Taşıyor
Hakkaten Yazı Güzel... Bence Asi Kız Demelerii Acaipime Gitti Çok sevimli Ve Çok Canayakın Görünüyo eminimki Asi Rockcı Kız Dienler Hata Edio... 
.......... Ne Desem ..... Ne Desem

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
bu yazı benım elımdede mevcutttu ama siteye eklemeyi unutmuşum... yazı için tşk hakkatende...
hey gidi günler… göz yaşım sel

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
daha önceden sitede de vardı, yeni üyeler ya da görmemiş olanlar için tekrar ekledim.. rica ederim..
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
çok tatlı yaaa öözzzleemmm özzzleeemm :duyuru: :duyuru:
Tesadüflerle başlar her şey.

Çevrimdışı umur

• Deneyimli Üye
bence guzel olmus özzmuzun agzından duymak istıyoruz herseyı
YALI

Çevrimdışı unforgiven

• Üye
  • **
bencede ensakın rock kızı :))))))))))))))))))
MEZAR__KABUL

Çevrimdışı elif9652

• Yepyeni Üye
  • *
şeboyla neden görüşmüyormuş acaba rekabet mi ama nedn??:(

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Şu röportaj başlıklarında yeni mesaj olduğunu gördükçe yeni bi röportaj yapıldı ve albümle ilgili genişçe bilgi alacaz diye heyecanlanıyorum ya :/
Kalbim pusula, sen kuzey!

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Moderator
bu rolleri redderek iyi yapmıs bence..
:)
Bugün Doğanın Dengesi Yok..