Anket

En beğendiğiniz Sertab Erener albümü hangisi?

Sakin Ol! - 1992
2 (8.3%)
Lâ'l - 1994
2 (8.3%)
Sertab Gibi - 1997
9 (37.5%)
Sertab Erener - 1999
4 (16.7%)
Sertab - 2000
2 (8.3%)
Turuncu - 2001
1 (4.2%)
No Boundaries - 2004
0 (0%)
Aşk Ölmez - 2005
1 (4.2%)
The Best of Sertab Erener - En İyiler - 2007
1 (4.2%)
Sertab goes to the club - 2007
0 (0%)
Sertab Erener Otobiyografi: 15. Sanat Yılı Konseri - 2008
0 (0%)
Painted on Water - 2009
0 (0%)
Rengarenk 2010
2 (8.3%)

Toplam Oy Verenler: 24

Gönderen Konu: Sertab Erener  (Okunma sayısı 41444 defa)

Ynt: Sertab Erener
« Yanıtla #225 : 13 Haziran 2007 - 00:31:29 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
sertab aslında lal albumundeki kadın belki de hala...naif ve sıradanlığı seven biri ..

illaki vardır o tarz kılık kıyafet düzenlemeleri hadi ben sahneye çıkıyorum diyerek olmaz elbette :)) ben aslında senin sıradanlığı seven birisi olarak görmene şaşırdım o yüzden bunca yazı

▌▐

Özlem Tekin

« Yanıtla #225 : 13 Haziran 2007 - 00:31:29 »

« Yanıtla #226 : 13 Haziran 2007 - 00:35:14 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
yıllardır kendisi ve çevresindekilerin zevklerinden memnun olacakki
hep aynı devam etti bu durumu.. kendisine bunu yakıştırıyor olabilir.
buda kişisel tarzı olabilir. fakat benim şahsım adınada müzik kalitesi ile
kıyafetin bağdaşmadığıını düşünüyorum. yine son yıllarda daha iyi.
önceki senelerde daha kötüydü.
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #227 : 13 Haziran 2007 - 00:47:20 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
sıradanlıktan kastım yanlış anlasıldı sanırım..sıradan derken çok zorlama imajlar değil,rahat ve kendi gibi görünmekten hoşlandığını söylemeye çalışmıstım..
mesela :

bence bunlar sertab değil,yani sertabın bu imajlar içinde kendini bulduğunu sanmıyorum..show dünyasının kurallarına göre oynamaya çalıştığından bu kılıklara giriyo..

ama bu;

bu bence gerçek sertab ve en kendi gibi olan sertab..

neyse canım uzamasın daha da,ben sadece fikrimi söyledim..sıradandan kastim buydu yani..içinde rahat olmak,naif olmak falan filan :D

« Yanıtla #228 : 13 Haziran 2007 - 20:33:30 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
bencede sertab'ın gerçek sertap olduğu hali son fotoğraf... önemli olan giyinmek değil o imajı  tam anlamıyla taşımak...
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #229 : 13 Haziran 2007 - 21:50:42 »

Çevrimdışı zburnu31

• Bizden Biri
  • adamı deli etmeyin
siyah elbiseyle dehşat çıkmış

« Yanıtla #230 : 28 Haziran 2007 - 01:55:15 »

Çevrimdışı sertabci_mirac

• Yepyeni Üye
  • *
    • www.sertabfan.com

SERTAB ERENER

Sertab Erener İstanbul’da doğdu. Müziğe olan tutkusuyla ve soprano olarak gördüğü ilgiyle Sertab ın farklılığı henüz İstanbul Devlet Konservatuarında okurken göze çarptı. Bu güne kadar albümleri 4 milyonun üzerinde sattı ve çıkardığı her albüm altın ve platin plak ödülü kazandı.

1990’ların başında, Sezen Aksu gibi bir çok ünlü sanatçıyla aynı sahneyi paylaştı. 1992’de yine Sezen Aksu’nun desteğiyle ilk albümü “Sakin Ol”u çıkardı. Bu albümün tirajı 1 milyonu aşmasıyla beraber Türkiye’nin en iyi satan çıkış albümü oldu. Sertab Erener’in ikinci albümü ‘Lal’, 1994’de yayınlandı. Ardından 1997’de ‘Sertab gibi’ ve 2001’de ‘Turuncu’ isimli albümleri çıktı.

Türkiye’de benzeri olmayan müzik kariyerinde bu güne kadar 5 milyona yakın albüm sattı ve sayısız ödül aldı. Opera’dan pop’a kadar bir çok müzik türünü kapsayan ses yeteneği sayesinde Jose Carreras ve Ricky Martin gibi dünyaca ünlü sanatçılarla düet yapma imkanı buldu. Türkiye’nin en iyi satan bayan pop sanatçısı olarak Sertab’ın bir sonraki hedefi Avrupa’daki dinleyicilerin beğenisini kazanmak oldu.

Avrupa’ya açılmanın ilk adımı, Ricky Martin ile yaptığı ‘Private Emotion’ adlı single düetiydi. Bu düet, Latin Amerika’lı sanatçının 1999’da yayınlanan İngilzce albümünün Türkiye ve Ortadoğu baskısında yer aldı.

Aynı yıl, Sertab’ın ilk dönem kayıtlarından bir olan ‘Lal’, Sony Müziğin çıkarttığı ‘Soundtrack for a Century’ compilation set’ine seçildi. 500’den fazla parçanın yer aldığı ve Sony Music tarafından ‘son 100 yılın en etkili müzikleri’ olarak tarif edilen bu 26 CD’lik compilation set’te yer alan tek Türk sanatçı Sertab Erener oldu.

Sertab Erener, Şubat 2000’de, Avrupa için hazırlanmiş ve kendi ismini taşıyan ilk albümünü yayınladı. Bu albümde, en büyük hitlerinin yanısıra yeni parçalar da yer aldı. Albümün Avrupa medyasına ve müzik basınına tanıtımı, Brüksel’de muhteşem bir show ile gerçekleşti.

En son 2001 yılında ‘Turuncu’ adlı Türkçe albümü piyasaya çıkan Sertab Erener’in, 24 Mayıs 2003’de, Letonya’nın başkenti Riga’da elde ettiği Eurovision başarısının ardından ‘Every Way That I Can’ single’ı piyasaya çıktı. Single tüm Avrupa müzik marketlerde satışa sunuldu ve haftalarca Avrupa müzik market satış listelerinde bir numara olarak kalmayı başardı. Every Way That I Can , MTV ve VH1 Europe tarafından olağanüstü bir destek gördü ve Avrupa radyolarından Top 30 yayın desteği aldı. Bunun yanısıra, Almanya ve İsviçre’de top 10; İspanya, Avusturya, Belçika ve Hollanda’da top 5’e çıktı. İsveç ve Yunanistan’da 4 hafta boyunca 1 numarada kalmayı başardı. Elde ettiği yüksek satış rakamı nedeniyle Sertab Erener’e Yunanistan’da Platin Plak ödülü verildi. ‘Every Way That I Can’, İsrail, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’da hit oldu ve İngiltere’de top 75’den listelere girmeyi başardı.

Eurovision başarısının ardından 2004 yılının Ocak ayında Sertab Erener, ‘No Boundaries’ adlı ilk İngilizce albümünü çıkardı. ‘No Boundaries’, başta Almanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde müzik marketlerde yer aldı. Almanya’nın Berlin şehrinde büyük bir albüm tanıtım partisi düzenlendi. Albümde Anggun, Galleon grubundan Gilles Luka ve Philippe Laurent, Britney Spears’ın da pek çok albümünde prodüktörlük yapan Peter Kvint gibi çok sayıda uluslararası söz yazarı, besteci ve prodüktör yer aldı. ‘No Boundaries’in yapım aşamasında, aralarında Sertab Erener’in seslendirdiği ‘One More Cup of Coffee’ adlı şarkının da yer aldığı Bob Dylan albümü piyasaya çıktı. Penelope Cruz, Jessica Lange, Johny Goodman ve Jeff Bridges’ın baş rollerini paylaştığı ‘Masked and Anonymous’ adlı Hollywood yapımı filmde ‘One More Cup of Coffee’ şarkısı Sertab Erener’in yorumuyla soundtrack olarak seçildi. ‘No Boundaries’, Haziran 2004’de Japonya’da da piyasaya sürüldü. Albümün çıkış şarkısı olan ‘Here I Am’, “A Tale of Two Sisters” adlı Japon-Kore ortak yapımı filmin tanıtım müziği olarak kullanıldı ve filmin soundtrack albümünde yer aldı.

Eurovision başarısının ardından kariyerinde yurt dışı kapısını açan ‘No Boundaries’ ile tüm Avrupa ve Uzak Doğu’da büyük ilgi gören Sertab Erener, 4 yıl aradan sonra uzun zaman beklenen Türkçe albümü ‘Aşk Ölmez’i piyasaya çıkardı.

Haziran 2005 ayında, Türkiye ve birçok Avrupa ülkesinde gösterime giren Fatih Akın belgeseli ‘Crossing the Bridge – Sound of İstanbul’ için, Madonna’nın ‘Music’ parçasını yeniden yorumladı.

Sertab Erener, 22 Ekim 2005’de, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da gerçekleşen muhteşem Eurovizyon 50. Yıl kutlaması ‘Congratulations’ galasında, ‘Everyway that I can’ şarkısıyla Türkiye’yi yeniden başarıyla temsil etti. 50 yıl içerisinde yarışmış olan 1000 parçanın arasından 9’uncu olmayı başaran Sertab Erener, yeniden uluslararası platformda boy gösterdi.

“Sertab Digital feat. Murat Uncuoğlu & Aytekin Kurt” ile bu seneye damgasını vuran sanatçı, 2006’nın sonunda bu show konseptini albüme çevirmeye hazırlanmaktadır. Sertab Erener, 2007 senesinde bir konser DVD’sinin yanısıra, Türkiye ve Avrupa’da büyük ilgi ve beğeni kazanacak bir projeye imza atmak için çalışmalarını yoğun bir tempoda devam etmektedir.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2007 - 01:59:19 Gönderen: sertabci_mirac »
myspace.com/sertabci_mirac

« Yanıtla #231 : 28 Haziran 2007 - 02:02:10 »

Çevrimdışı sertabci_mirac

• Yepyeni Üye
  • *
    • www.sertabfan.com
Sertab’tan 15’inci yıla özel

Müzikte 15’inci yılını kutlayacak olan Erener’e Açıkhava'daki konserinde, Senfoni Orkestrası ve birçok ünlü sanatçı da eşlik edecek

AÇIKHAVA, 11 Eylül Salı gecesi, Sertab Erener’i ağırlayacak. Müzikte 15’inci yılını kutlayacak olan Erener’e bu özel konserde, Senfoni Orkestrası eşliğinde Sezen Aksu, Levent Yüksel, Demir Demirkan, Nil Karaibrahimgil, Fahir Atakoğlu ve Sabri Tuluğ Tırpan gibi ünlü sanatçılar da eşlik edecek.
myspace.com/sertabci_mirac

« Yanıtla #232 : 29 Haziran 2007 - 23:34:46 »

Çevrimdışı LittleHercules

• Daimi Üye
Ekşi'den bir başlık: Sertab goes to the club to listen to Hande  :şeytan:

Gayet güzel bir espri  :)  Club (ya da elektronik) tarzda sanki Hande daha iyi gibi ama Sertab'dan...
Yarın senin tek hazinen dolayısıyle git kuralını koy KENDİNE oyna!!!

« Yanıtla #233 : 05 Temmuz 2007 - 21:45:06 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
http://www.youtube.com/watch?v=NwKrVLEVoPo

klip çok hoş olmuş di mi? :D

« Yanıtla #234 : 05 Temmuz 2007 - 21:54:21 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
ehe ehe özlemiştim bu şarkıyı... video eğlenceli olmuşta şarkının ilk versiyonu daha hoştu
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #235 : 05 Temmuz 2007 - 22:01:59 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
eee,herşeyin ilki özel ve güzeldir..napcaz idare edicez artık :D

« Yanıtla #236 : 05 Temmuz 2007 - 22:39:50 »

Çevrimdışı LittleHercules

• Daimi Üye
Klip güzel olmuş. Sağol Pyro :) Haberim olmayacaktı valla göndermesen link.
Yarın senin tek hazinen dolayısıyle git kuralını koy KENDİNE oyna!!!

« Yanıtla #237 : 05 Temmuz 2007 - 22:41:20 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
ee biz ne diye yaşıyoruz burda..medyadaki gözünüz :D

« Yanıtla #238 : 05 Temmuz 2007 - 23:50:00 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
yeni klibini bugun tv de ızledım
gercekten cok hoş olmus
şarkıda güzel aslında,ama ilk halini tercih ederim
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #239 : 12 Temmuz 2007 - 15:22:56 »

Çevrimdışı Lost-AnqeL

• Aktif Üye
Kendini yenileyen haliyle sevmişimdir....
Sertab Erener,Türkiye'deki en iyi bayan vokallerdendir...
Besteci yönünüde severim...
Elektronik müzik ona yakışmış gerçekten...
Sanki Medyadan elini eteğini çekti pek televizyonlarda görünmüyor..
Onun İçin ÜzüLdüm..
Belki Birgün O)Da Sever..