Anket

5 yıl aradan sonra bu albüm beklentinizi karşıladı mı?

Evet,çok beğendim
23 (41.8%)
Hayır,beğenmedim
3 (5.5%)
Daha iyi bir albüm bekliyordum
29 (52.7%)

Toplam Oy Verenler: 54

Gönderen Konu: Albüm Beklentinizi Karşıladı mı ?  (Okunma sayısı 8417 defa)

Ynt: Albüm Beklentinizi Karşıladı mı ?
« Yanıtla #15 : 15 Mayıs 2010 - 13:15:52 »

Çevrimdışı fb_girl

• Yepyeni Üye
  • *
genelde her müzisyenin diskografisinde olur böyle albümler, umarım özlem tekin içinde tek olur bu albüm(:

+1
Ancak her 2/3 yılda 1 albüm çıkaran bir müzisyen olsaydı, bu albüm tolere edilebilirdi

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 15 Mayıs 2010 - 13:15:52 »

« Yanıtla #16 : 15 Mayıs 2010 - 13:44:10 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Açıkçası albümü iyice dinlemeden yorum yapmaktan kaçındım hep; ama hayır beklediğim albüm böyle bir şey değildi. Özlem Tekin daha geçen gece gündüzde söyledi cover bir parçayla çıkış yapılan albümlere sıcak bakmadığını. Genel olarak albümde sound başarılı.
Ama budur dediğim şarkılar az malesef.

1)Bana bişey olmaz
2)Kimse Bilmez ve Kimse Bilmez akustik
3)Sen anla

Maalesef diğer şarkıları çok da beklentimi karşılamadı. Ah bir de Aslan Yarim konserlerde hoş bir ısınma parçası olabilir. Ama yeri albüm değil. Özlem'den yeni şarkılar duymayı daha çok isterdik.. Bunlar konserde falan söylenebilirdi.
Yüzde seksenin falan girişi seni bana kim gönderdi , annem bana  hep söylerdi, kısmetin ağına gelir kendini yorma derdi .. itici, sözleri bağıntısız pop parçası gibi..

Sil baştan zaten bildiğimiz bir parça. Bazı arkadaşların dediği gibi bonus track şeklinde verilebilirdi.

Belki de bir 109876543210 beklediğim için beğenemedim albümü. Bilemiyorum...

« Yanıtla #17 : 15 Mayıs 2010 - 13:46:56 »

« Yanıtla #18 : 15 Mayıs 2010 - 18:15:54 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
%100 oraninda karsilamasa bile 85lerde seyrediyor.Ozlem in sozleri,ruhu daha hakim olmaliydi albume,isinamamamin tek sebebi bu.Yatagim bosu bir cok kisi olumsuz elestirdi fakat bana gore albumun 'en' sarkilarindan biri olmus.Yuzde sekseni keske soylemeseymis diyorum.Albumde kanimin isinmadigi tek sarki.Eglenceli tamam ama ozleme olmamis bence. Sounda gelirsek; bi ton ovguye layik bir sound olmus.Albumler icinde en iyi sounda bu album sahip.Kulagima carpan diger sey ozlemin vokal seklini degistirmesi,onceden inisli-cikisli uzun vokaller kullanirdi.Bu albumde onu kenara birakmis daha duz,net ve biraz daha icli soyluyor.Bu Degisikligi sevdim fakat o onceki tarzi daha bir begenirdim ben.
Album kritigimi ozet gecersem eger, 'En iyi ozlem Tekin albumu' olamaz.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #19 : 17 Mayıs 2010 - 01:23:03 »

Çevrimdışı badgirl

• Aktif Üye
  • ÖZLAND
KESİNLİKLE BEĞENMEDİM,İÇİME SİNMEDİ! 5 YIL BOŞA BEKLEMİŞİZ! POP HEMDE ÇOK SAĞLAM BİR POP ALBÜMÜ,SÖZLER PİYASAya göre yazılmış...ÖZLEMİN TARZI DEĞİL BÖYLE SÖZLER...
FOREVER

« Yanıtla #20 : 17 Mayıs 2010 - 08:38:54 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
KESİNLİKLE BEĞENMEDİM,İÇİME SİNMEDİ! 5 YIL BOŞA BEKLEMİŞİZ! POP HEMDE ÇOK SAĞLAM BİR POP ALBÜMÜ,SÖZLER PİYASAya göre yazılmış...ÖZLEMİN TARZI DEĞİL BÖYLE SÖZLER...

Albümü dinlemediğin çok belli oluyor, birkaç piyasa şarkısı var albümde kabül ama genelleme yapmak çok yanlış... Hele ki böyle bir albüme sağlam bir POP albümü demek büyük yanlış bence.

Sana önerim;

Şikayetim Var
Sen Anla
Bana Bi'şey Olmaz
Erkekliğime Ver

Bu şarkıları dinle önce, dinlediysen bir kez daha dinle farkı anlayacaksın  :D
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2010 - 08:40:28 Gönderen: tekin ali »

« Yanıtla #21 : 17 Mayıs 2010 - 09:48:06 »

Çevrimdışı bianzoubianchang

• Yepyeni Üye
  • *
    • http://
yahu herkes beğenmek zorunda değil albümü. abartmıyo musunuz? evet albümüben de beğenmedim. ama kabul edelims en beğendin die herkes beğenmek zorunda değil ki arkadaşım!!!
gydnx

« Yanıtla #22 : 17 Mayıs 2010 - 10:26:30 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
yahu herkes beğenmek zorunda değil albümü. abartmıyo musunuz? evet albümüben de beğenmedim. ama kabul edelims en beğendin die herkes beğenmek zorunda değil ki arkadaşım!!!

Dediğin gibi herkesin beğenmeme hakkı var ancak bu albüm için sağlam bir POP albümü demek çok mantıksız. Dikkat edersen diğer arkadaşın albümü neden beğenmediği değil pop albüm demesi eleştirilmiştir.

« Yanıtla #23 : 18 Mayıs 2010 - 18:08:25 »

Çevrimdışı subasi

• Üye
  • **
  • Ben üzülmem... Sen ağla...
özlemin röportajında da geciyoo rock arabeske dogru kayıyor. belki onun içindir sert bi albümle geri dönmedi ama tam anlamıyla karşıladı diyemem inşallah bi daha ki albüme kadar beni idare eder
Sevgi...Merhamet... Sadakat...

« Yanıtla #24 : 18 Mayıs 2010 - 21:08:28 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #25 : 21 Mayıs 2010 - 21:36:58 »

Çevrimdışı semabyzt

• Üye
  • **
aslında insan leştime ihtiyacı duyduğunda bunu dile getirmeye daha meyillidir. Beğenenler zaten pek yazmıyor ne kadar çok beğendiğini, çünkü beğenmiş zaten, ne yazsın ki. :) Dışarıdaki beğenen kitle tahmin ettiğinizden veya buraya yansıyandan çok farklı. Bunu ben çevremden de gözlemliyorum açııkça, TV ve radyo programlarındaki tepkilerden de. Beğenmeyenler beğenenlerle karşılaştırıldığında beğenenler çok çok daha fazla. Bence herşey mükemmel. Beğenmeyenler çok gibi görünse de beğenmeyen eleştiri yazar,beğenen zaten sesini çıkarmıyor. Ayrıca zaten tabii ki herkes beğenmek zorunda değil, eleştiri de normal ama gerçekten genele bakıldığında beğenmeyenler azınlıkta. Bakmayın siz burda forumda beğenmeyen çokmuş gibi görünüğüne. ;)   

« Yanıtla #26 : 21 Mayıs 2010 - 23:18:12 »

Çevrimdışı e.R.E.n.

• Yepyeni Üye
  • *
Albümü ilk defa alıp,baştan sona da bi' güzel kulak kabartarak dinlediğimde şu sonuca vardım: "Özlem Tekin evlenmiş,eşine aşık ve anlaşılan gerçekten mutlu!"
Çünkü bence bir albüm ancak bu kadar saydam şekilde bu hissiyatı vebilirdi;en azından bana verdiği ilk mesaj buydu...Özz adına mutlu da oldum tabii,ne güzel şıkır şıkır olmuş içi,mutlu dedim..
Ama sanki kızgın olmak daha çok yakışıyordu Özlem'e..Sinirlendiğinde herkesten daha güzel lanet okuyabiliyordu isyan ettiğine;aşklarını da daha "keyfin bilir" çığlıklarıyla var ediyordu...Bu albümdeyse  çok "seviyorum,n'olur bitmesin;biterse  ölürüm" havası sezdim...Ama en çok aradığım şey kesinlike,en azından bir kaç Özlem Tekin çığlığıydı..Ne yazık ki Özlem çok mutlu;çığlık atmak gelmemiş içinden..Dediğim gibi onun mulu olmasına mutluyum,albümün bu kadar çok mutlu olmasına üzgünüm....Velhasıl kelam;bir-iki parçayı dışarıda tutarsak,gereğinden fazla 'iyimser havası olan çığlıksız bir aşk albümü' gibi geldi bana..5 sene gibi bir sürede daha iyisi olabirdi diye düşünüyorum;daha önce yapmıştı da ondan biliyorum 8-) {bknz:109876543210,Öz} Yine de Özlem  boş cd çıkartsa...gider alırım;o başka:D
İçip içip..abartmayalım!!!

« Yanıtla #27 : 21 Mayıs 2010 - 23:27:19 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Özlem'in bu albümle kitlesini biraz daha genişlettiği düşüncesindeyim, ki Özlem'le uzaktan yakından ilgisi olmayanların gelip Özlem Tekin yeni albüm çıkarmış şarkıları dinledin mi demesi şaşırttı beni :D

« Yanıtla #28 : 21 Mayıs 2010 - 23:31:40 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Kitlesini genişlettiği aşikar..
Her albümün bir özelliği,bir numarası var,bu albümün numarası da bu olsa gerek,önceki albüm tekinistlere ve sıkı bir rock kitlesine hitap ederken,bu albümde bi'kaç müzisyen gibi bu alternatifi denemiş,e bu farklılık işte.Fark istemiyor mu herkes zaten,tamam işte,Özlem,şaşırtmadı,gene değişik bir çalışma yaptı.

2 parça dışında hepsini sevrek dinliyorum,diğerlerine de ısınma çabalarındayım
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #29 : 21 Mayıs 2010 - 23:35:47 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Evet albümü beğendim ama neden sadece işin içinde Özlemin olması diğer albümleri ilk dinleyişte nasıl sevdiğimi vurulduğumu hatırlıyorum ama maalesef bu albümde bu tarz bişey olmadı.Herneyse 5 sene sonunda hayalkırıklığı yaşadım mı hayır yaşamadım aslında ben Özlem ne yapsa sevenlerdenim sanırım :) Objektif bi gözle bakacak olursam da bu albüm Özlemin en iyi ilk 3üne bile giremeyecek bi albüm.Albümün önceden tutarsızlıklar barındırdığını düşünüyodum ki o da Özlemin röportajları ile ortadan kalktı üstüne Özleme olan sevgim 1000 kat arttı:) O yüzden bu albüm Özleme olan hislerimi tazelediği için ayrı bi yerde:)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.