Gönderen Konu: Çamur  (Okunma sayısı 3280 defa)

Çamur
« : 28 Mayıs 2006 - 16:55:04 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
Çamur, 1996 Haziran'inda Murat (vokal – gitar – baglama ) ve Çagatay (elektrik gitar) tarafindan Sakarya'da kuruldu. Kurulduktan hemen sonra Ankara'ya giden ikili, bir yil boyunca çesitli barlarda sahne aldi.

Ikili, bu bir yilin sonunda Sakarya'ya dönerek çalismalarini bir süre burada devam ettirdi ve ilk demo kayitlarini bu sirada gerçeklestirdi. Mayis 1997'de Izmit Eglence Fuari'nda sahne almaya baslayan grup, ayni sehirde müzik yasamlarini devam ettirdi. Nisan 1998'de bas gitar'a Ömür, davula Turgay (Trayan Dimitrov)'un geçmesi, Ozan'in da klavyesiyle katilmasi sonucu grup, uzun yillar birlikte çalacak olan kadroyu olusturmus oldu.Yaz aylarinda Izmit Fuari'nda, kis aylarinda ise Istanbul'da birçok barda sahne aldi.

2003 Eylül ayinda gruba yeni katilimlarla müzigini zenginlestiren grup, yeni çalismalariyla Mayis 2004'te Efes Dark sponsorlugunda düzenlenen 9. Roxy Müzik Günleri'nde final hakki kazandi. 10-13 Mayis tarihleri arasinda gerçeklestirilen performansla ikincilik ödülü aldi.
Turgay(Davul),Güney(Perküsyon),Jon Cullblad(Perküsyon),Emre Kocabas(Perküsyon)
Kadir Keskin(BasGitar),Ozan(Klavye),Ömür(Çaglama),Çagatay(ElektrikGitar),Murat(Vokal)
Çamur'un Roxy'de ki performansinda yer alan müzisyenlerdir.

Resmi Web Sitemiz: http://www.camur.org
Forum: http://www.camur.org/forum

http://http://camur.anatolianrock.com        demolarını burdan dinleyebilirsiniz,ama üye olarak.)

güzel çalışmaları ve parçaları var bence,yorumlarınız neler...?

Başlık Düzeltilmiştir...
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2006 - 23:15:21 Gönderen: DooMsDaY »
HaYAt AdLı BeLgEsElDe SüRüNgEn RoLünDeYim

Özlem Tekin

Çamur
« : 28 Mayıs 2006 - 16:55:04 »

çamur
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2006 - 21:58:25 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
Bi başka rock!"; Çamur
Sanatçı: Çamur
Albüm: Bu Aşkın Izdırabı
Firma: Kadıköy Müzik Yapım
Tür: Türkçe rock
Çıkış Tarihi: Ocak, 2006
Not: 8

"Lan oğlum ezdirmeyin kendinizi, canavar gibi grupsunuz lan!" Çamur'un ilk albümü bu muhabbetle başlıyor. Peki öyleler mi? Harbiden öyleler! Bu lafı aslında Çamur'dan arındırıp ısrarla albüm yapmak isteyen tüm genç veya yaşını almış gruplara etmek lazım; "Ezdirmeyin lan kendinizi, kafanızın dikine gidin işte!"

Dokuz kişilik kalabalık bir ekip olan Çamur'un hikâyesi 10 yıl önce Sakarya'da başlıyor. Murat Ak (vokal) ve Çağatay Kadı (gitar) tarafından kurulan grup ilk yıllarında Ankara barlarında ve İzmit Eğlence Fuarı'nda nefes tükettikten sonra demo kayıtları yapıyor. Gruba katılan eleman sayısı arttıkça takipçileri de çoğalıyor ve İstanbul'a kadar nam salıyorlar. Kış gecelerini İstanbul'da çeşitli mekânlarda müzik yaparak geçiren topluluk, 2004 yılında Roxy Müzik Günleri'ne katılarak finale kalıyor.

Anlaşılacağı gibi Çamur mazisi olan bir topluluk; demoları elden elde dolaşmış, şarkıları önce boş kasetlere ardından CD'lere çekilmiş ve mp3'leri yapılmış. Sabırla bekledikten sonra yayınladıkları "Bu Aşkın Izdırabı" adlı albümleri en çok sevilen şarkıları (ya da ah çektiren mi demek lazım), 'Hara' ile başlıyor. Hammondvari bir klavyenin can verdiği klasik ama harika ritimlerle karşılıyor bizi Çamur. Güzel ama zor bir şarkı 'Hara'; pişmanlık dolu, meyhaneye düşüren bir aşk hikâyesini anlatıyor. Geleneksel bir Ortadoğu ezgisi olan 'Halim Öyle' ise hayata ve aşka karşı bir ozanın dert yanması adeta. Çamur, müziğinde olduğu gibi sözlerinde de geleneğe sahip çıkıyor; Hayyam'a öykünüyor, o ifade tarzını yaşatmaya çalışıyor.

Albümü dinlemeye devam ediyoruz. Şimdi hep birlikte sarhoşuz ve 'Sergüzeşt'i söylüyoruz. Hem de Orhan Veli'yi hatırlayarak. Kendimizi tam bırakırken Ozan Yılmaz'ın hammond solosu bizi ayakta tutuyor. Yalnız Çamur'un melankolisinden kurtulmak o kadar kolay değil; 'Yok'la grup yine tüm yenilgilerimizi hatırlatıyor, kendine ve bize acımadan. Nihayet 'Serseri' başlıyor ve hayatla biraz dalga geçme fırsatı buluyoruz. Hemen ardından gelen 'Yara' da ismi gibi ağır bir hikâye anlatsa da keyfimizi kaçırmıyor. Sonrasında Çamur'la tanıştığımıza daha bir memnunuz. Çünkü buram buram rock'n roll ve blues kokan 'Aşkın Izdırabını' dinliyoruz. 'Damga'da gitarların sesi iyice yükseliyor, ortalık şenleniyor.

Murat Ak (vokal), Çağatay Kadı (gitar, klavye), Cihan Uca (bas gitar), Emre Kocabaş (perküsyon), Güney Yabar (perküsyon), Akın Togay (perküsyon), Alican Ecevit (klavye), Turgay Çetin (davul) ve Ömür Kılıçarslan (çağlama-grubun kendine özgü enstrümanı)'dan oluşan Çamur'un müziğinde çok şey var: Rock, blues, türkü, arabesk gibi farklı türler duymak mümkün. Ama ortaya çıkan belirgin bir havaları var ki, kendileri buna "bi' başka rock" diyor. Topluluk, ilk gençlik heyecanıyla, bunca yıldır edindiği tecrübeyi gayet iyi karmış birbirine. Fakat albümü belki de müziğinden daha değerli kılan bir şey var ki o da şarkı sözleri. Çamur ilk albümüyle yılladır aradığımız, içimizden gelerek eşlik etmek istediğimiz sözleri doluyor dilimize. Bu kadarı bile onları dinlemek için yetiyor aslında.

(alıntıdır) bence  çok güzel bi tanıtım biografisi ve albüm kritii olmuş... :wink:

ben ilk yara parçaları ile  tanıdım bu grubu  cidden manyak güzel bişarkı yara, ama albüm baştan sona  müthiş  bence, rock müzikle birlikte deişik enstrumanlarla  deişik müzik çeşitlerini bir arada dinlemek isteyenlere şiddetle tavsie ederim, özellikle şarkılarındaki  melodiler baımlılık yapıo resmen, valla ben yara ya fena taktım...
,sergüzest, yok,haram, derviş, bunlarda bnm albümdeki dier favorilerim,
valla ben bi deneyin derim çamur u ,:wink:

« Son Düzenleme: 30 Haziran 2006 - 22:45:59 Gönderen: satriani »
I\'m going slightly mad

Ynt: çamur
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2006 - 22:04:53 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
valla çok ii grup dinliorum şahsen,bu konu amatör gruplarda var ama söllim dedim:D

« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2006 - 22:09:02 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
valla çok ii grup dinliorum şahsen,bu konu amatör gruplarda var ama söllim dedim:D

saol değmez kardeşim bilmiodum açıkcası  ben, türkçe rock blmüne baktım göremeince o yüzden açtım..  bide amatör  bi grup olduunuda bilmiodum..  sorun olursa mod arkadaşlar silerlerse başlıı sevinirim...sorun yoksa
sorun yoktur :D
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2006 - 22:21:30 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
önemli değil abimiz ya:D sorun olursa mod ark siler sorunsa sorun giderilmiş olur :D hadi kolay gele...

« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2006 - 22:48:31 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
ya adamların müzikalitesi cidden çok sağlam, bence tr deki  bilinen biçok gruba taş çıkartır bu adamlar, biraz daha tanıtıma ihtiyaçları var yanlız..

I\'m going slightly mad

Ynt: Çamur
« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2006 - 01:14:46 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
Ya Ben y.o.k Şarkılarına Bİttim satriani Abim Saolsun Gönderdi Bizlik Bİ Şarkı Dedi Harbidende Öle Saolasın Abi Süper Dİer Şarkılarınıda Dİnlemek İsterim Valla  :))
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2006 - 01:38:58 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
Ya Ben y.o.k Şarkılarına Bİttim satriani Abim Saolsun Gönderdi Bizlik Bİ Şarkı Dedi Harbidende Öle Saolasın Abi Süper Dİer Şarkılarınıda Dİnlemek İsterim Valla  :))

e giga kardeşim bizim kanımızda var abi arabesk müzik, sevilmezmi arabesk yaf :happy: :wink:,
ama ben fena taktım bugece buşarkıya yaa yara dans ora şimdide  y.o.k  taktım, adamın sööleyişi koparıo beni bide giga nın da dedii gibi darbukalr falan çok sağlam.. özellikle sonkere olsun die başlayan bölümü koparıo yaa :cry1: :cry1:

Yok::

Yok
Gelecem de dermanım yok
Kime gülsem şu yüzümü
Diyemez oldum sözümü
Yok
Sözüm yok

Yok
Dökecem de gözyaşım yok
Silebilsem tüm her şeyi
Ateşe atsam kendimi
Yok birşey yok

Son kere olsun duyan yok mu
Hallerimi gören yok mu
Giderim bu yolu kanım aksın
Canım yansın yanan yok mu

Yok
Gidecem de yollarım yok
Sabahı yok mu gecenin
Yürüyemem ki düşerim
Yok gücüm yok

Yok
Diyecem de dillerim yok
Varamam ki nasıl özledim
Bakamaz ki sana gözlerim
Yok bişey yok
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2006 - 13:26:43 »

Çevrimdışı deepdream

• Aktif Üye
cok gusel ya bu grubu ben unıdeyken kesfettım
kadın sarkısı cok hosuma gıdıo ama albumude gercekten gusel
Sonu yok mu bu gidişlerin
Kulağımda iç çekişlerin
Şu aleme sen de uydun mu

Hangi adın yanında adın
Şimdi mutlu oldun mu kadın
Sana sordum beni duydun mu

Yeter çektirdin bana
Bitir bir son ver buna

Güller ektim sen ezdirdin
Bir canım var ah bezdirdin
Bitir artık bir son ver buna
Gözyaşımı kan eyledin
Dünyamı zindan eyledin
Bitir artık bir son ver buna

Düze indim yolları aştım
Göğe erdim ateşler saçtım
Şu halimi ele yaydın mı

Baharımdan güzümden geçtim
Gece gündüz her zehri içtim
Aşk demiştin aşka doydun mu

bu askın ızdırabını hara halım oyle damga sersreı hepsı gusel
Forum kurallarını okuyunuz
ben okudum ve hala okuyorum !!!
sadece olanlara anlam weremıyorum...

« Yanıtla #9 : 10 Eylül 2006 - 03:12:59 »

Çevrimdışı AZMAN

• Üye
  • **
  • inandığın sürece CEHENNEM cennet gibidir!!!
bu aşkıın ızdırabı na bittim manyak şarkı olmuş walla
AZMAN >:)

« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2006 - 10:10:26 »

Çevrimdışı serox

• Özcü
  • Soyunuk Yürek
alaturka işleri pek sevmiyorum ya. Ama yok şarkıalrı güzel. :OK
Shame! You Are Not To Blame!

« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2006 - 10:36:06 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
yaa çamurun  yok şarkısı süper yaaa
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2006 - 11:15:49 »

Çevrimdışı deepdream

• Aktif Üye
yaa çamurun  yok şarkısı süper yaaa
aynen
Forum kurallarını okuyunuz
ben okudum ve hala okuyorum !!!
sadece olanlara anlam weremıyorum...

« Yanıtla #13 : 15 Eylül 2006 - 11:22:47 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
hara şarkısıda süpermiş dün dinledim
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

« Yanıtla #14 : 15 Eylül 2006 - 11:23:17 »

Çevrimdışı b.d.sude

• Daimi Üye
  • __________________________________________________
bende cok seviyoruum bu grubu..hara ve yok şarkısı cok iyiiii
_CEA SERA SERA_