Gönderen Konu: The Gathering  (Okunma sayısı 849 defa)

The Gathering
« : 09 Şubat 2008 - 12:10:56 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye

Hollanda'lı, müzik basınının deyimiyle senfonik metal, kendi deyimleriyle atmosferik trip-rock grubu. Bir doom metal grubu olarak başlayan The Gathering, Mandylion albümünde gruba katılan Anneke van Giersbergen ile ideal kadrosunu kurdu ve peşpeşe hepsi müzik eleştirmenlerince övgü toplayan albümler yayımlamaya başladı. Ancak ticari olarak giderek düşen bir satış grafiğine sahiptirler. Kadın vokal kullanımından dolayı çoğu zaman Lacuna Coil, Nightwish ve Evanescence gibi gruplarla karşılaştırılsalar da, aslında bu gruplardan son derece farklı, çok daha minimalist, atmosferik ve progresif bir müzikleri vardır.

Grubun son albümü, Home, AllMusic Guide'dan peşpeşe 5 üzerinden 4,5 yıldız alan 5. stüdyo albümleridir.

5 Haziran 2007'de, solist Anneke van Giersbergen, yeni kurduğu "Agua de Annique" adlı bir gruba yoğunlaşmak üzere Ağustos ayında The Gathering'i terk edeceğini açıkladı. The Gathering, bu haberi takiben yeni erkek ve/veya kadın vokaller aradığını bildiren bir mesajı web sitelerinde yayınladı.

......

çok bi severim.. çok çok dinlerim...
-analog park
-the may song
-eleanor

bu aralar en sık dinlediğim parçalar...
ama analog park.ı hiçbirine değişmem..  cooL
Tesadüflerle başlar her şey.

Özlem Tekin

The Gathering
« : 09 Şubat 2008 - 12:10:56 »

Ynt: The Gathering
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2008 - 01:11:35 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Ben konser kayıtlarını dinledim sevemedim ya belki parçaların stüdyo kayıtları daha farklıdır ama konser kayıtlarında pek hoş gelmedi bana....
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #2 : 15 Mart 2008 - 13:18:48 »

furkiii

• Ziyaretçi
Ben konser kayıtlarını dinledim sevemedim ya belki parçaların stüdyo kayıtları daha farklıdır ama konser kayıtlarında pek hoş gelmedi bana....

albüm kayıtlarında muazzam bir sesle karşılaşmak mümkün ama konser kayıtları konusuna tamamen katılıyorum..ayrıca solistin sesi ne kadar hoş olsa da müzikleri bana dingin geldi oldukça,pek sevdiğim bir tarz değil..tabii öyle gelmesinin nedeni dinlediğim parçalarla da ilgili olabilir,tüm parçaları dinlemek gibi bir fırsatım olmadı..=)

« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2013 - 00:13:05 »

Çevrimdışı comalies

• Deneyimli Üye
En sevdiğim grup, tabii ki Anneke van Giersbergen zamanlarıyla. Sanırım TG'nin az kişi tarafından bilinmesi de bu sevgimi perçinliyor. :)  Anneke 2007 yılından beri solo takılıyor. Şu an grubun solisti Silje Wergeland. Evet, o da çok yakışıyor gruba ses rengiyle olsun, uyumuyla olsun ama ben ısınamadım yıllardır. En sevdiğim albümleri Mandylion, Nighttime Birds ve How To Measure A Planet?, tüm şarkılarıyla. Ayrıca Sleepy Buildings adlı yarı akustik bir albümleri vardır ki efsanedir. Yanarım yanarım Anneke ayrılmadan bu grubu canlı izleyemediğime yanarım.
people are crazy and times are strange
i'm locked in tight, i'm out of range
i used to care, but things have changed