Gönderen Konu: Pegasus  (Okunma sayısı 527 defa)

Pegasus
« : 27 Mart 2008 - 21:43:22 »

Çevrimdışı eto55

• Yepyeni Üye
  • *
2001 yılının sonların alp ve özgür tarafından kurulan grup bügüne kadar 100 üstünde konsere imza attı.muhtesem sahne performansları besteleri ve kurban coverlarıyla gerek karadeniz bölgesinde gerekse türkiyenin cesitli sehirlerinde adından cok söz ettirdi.2005 yılında al askını adlı sarkılarına bir klip cekti.2006 ortalarında dağılma kararı alan grubun ayrılığı cok uzun sürmedi ve 6 ay sonra tekrar bir araya gelerek kaldıkları yerden devam kararı aldılar.
Vokal-gitar = Alp Kamber
Sola gitar = Engin Uysal
Davul = Özgür Demircioğlu olarak yollarına devam etmektedirler.grubu n bas gitarisitinin kim olacağıysa hala merak uyandıran bir konu.

Grubun sitesi ;
http://www.myspace.com/pegasusneyon

ve şarkılarını indirmek isterseniz ; http://rapidshare.com/files/23023076/al_a__351_k__305_n__305_.mp3

KLİP ;
http://youtube.com/watch?v=P9p5TwHbsPk
« Son Düzenleme: 27 Mart 2008 - 22:00:30 Gönderen: furkiii »

Özlem Tekin

Pegasus
« : 27 Mart 2008 - 21:43:22 »

Ynt: Pegasus
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2008 - 22:03:30 »

furkiii

• Ziyaretçi
grubun başlığı zaten vardı,lütfen bunlara dikkat edelim,zaten o başlıkta yine aynı arkadaş tarafından açılmıştı..bu tanıtım mesajı daha fazla bilgi içerdiğinden diğer başlığı sildim (zaten sadece tanıtım mesajı vardı)..ayrıca bir diğer husus da konu başlığı veya mesaj yazarken tamamını büyük harflerden oluşturmamak..

grupla ilgili düşüncelerimi de aktarayım..samsun'da oldukça tanınan bir grup olduğunu biliyorum,özellikle de festival ya da şenlik tarzı etkinliklerin aranılan yüzlerinden ama benim pek beğendiğim söylenemez..=)

« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2008 - 12:27:51 »

Çevrimdışı RoCker_HumAnist

• Yepyeni Üye
  • *
yeter şarkısını dinledim güzelmiş beğendim saol paylaşımın için

« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2008 - 13:36:38 »

Çevrimdışı gokharun

• Yepyeni Üye
  • *
Arkadaşlar selamlar...Pegasus hakkında bilenen bilgilerin bi kısmı yanlıstır..bunları düzelteceğiz...

**2003 yılının sonları 2004 yılının başlarında Alp KAMBER ve Özgür DEMİRCİOĞLU tarafından kurulmuştur..

**2004 ylının başlarında Engin UYSAL ve Sonay YAZICI nın gruba dahil olmasıyla tam anlamıyla oturmuştur çekirdek kadro..

**Muhteşem sahne performansları ve besteleriyle türkiyenin her şehrinde büyük ilgi toplayan grup,2005 yılının ortalarında ''AL AŞKINI'' isimli parçalarına Ozan DEMİREL yönetmenliğinde bir video klip çekti..

**Klip çok amatör bir çalışma olmakla birlikte dream tv de yayınlanma başarısı göstermiştir..

**2006 yılına gelindiğinde Engin uysal ve Sonay YAZICInın şok ayrılık kararıyla bir kuluçka dönemine girildi..

**Bu dönem yaklaşık 6 ay sürdü ve sonra tekrar bir araya gelindi..

**Grubun bu güne dek 100 ün üstünde canlı konser performansı mevcuttur..

**Bu tarihten sonra pegasus un inziva dönemi başladı,her etkinlikte ve şenlikte yer almayıp daha seçici ve kaliteli organizasyonlar tercih edilmeye başlandı..Ve yogun bir biçimde albüm çalışmalarına odaklanıldı..

**2008 yılının başlarında Fermen AKGÜL (MANGA),Anıl TÜTÜNCÜOĞLU ve Kaan DEMİRÖELİK yönetmenliğin ''YETER'' video klipleri çelikdi..Bu bir bakımada gelen albümün ün habercisiydi..

**''YETER'' VİDEO KLİBİ başta DREAM TV olmak üzere,DREAM TURK,MTV,GENÇ TV,NUMBER ONE gibi bir çok ünlü müzik kanalında yayınlandı..

**Grub bu dönemde bir çok ünlü dergi gazete ve tv de yer aldı..

**Grubun merakla beklenen albümü son aşamadadır...

**www.myspace.com/pegasussendrom ulasım adresidir..

**''YETER'' VİDEO KLİBİNİ www.ktunnel.com adresınden youtube ye gırerek arama kısmına pegasus yeter yazarak izleyebilirsiniz..

**Grubun solisti Alp KAMBER ayrıca edebi kişiliğiylede göze batmaktadır..Totem dergisinde uzun süre yazdığı ''köyün delisi''köşesindeki yazılarını bir kitapta toplamıstır..

**Kitap grubun albümüyle beraberr raflardaki yerini alacaktır..

not:Her türlü soru ve görüşme için..harungoker@hotmail.com adresinden bize ulasabilirsini

« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2009 - 00:14:55 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

PEGASUS : '' AL AŞKINI''

2004 yılının sonlarında Samsun'da kurulan Pegasus grubu ilk albümleri ''Hicaz'' öncesi ,''Al Aşkını'' adını verdikleri mini albümleri ile geniş kitlelerle buluşmaya hazırlanıyor.Söz konusu parçanın kaydı, mix ve masteringi Taşoda stüdyolarında Badem grubunun solisti Mustafa Kemal Öztürk tarafından gerçekleştirildi. ''Hicaz'' albümlerinin çok karamsar ve acı dolu öğelerle yüklü olduğunu belirten grup üyeleri, bu çalışma ile hem kendimizi hem de insanları içinde bulunduğumuz kaotik ve karmaşık durumdan bir an olsun uzaklaştırmak ve eğlendirmek istiyoruz diyorlar.Klip Mantis Film ekibi tarafından, fotoğraf sanatçısı İsmail Acar’ın Harbiye’deki stüdyosunda Özkan Aksular yönetmenliğinde Green Box’ta çekildi

http://hayatmuzik.blogspot.com/