Gönderen Konu: Ayça Şen  (Okunma sayısı 2097 defa)

Ayça Şen
« : 05 Haziran 2009 - 12:39:16 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye

Ayça Şen'in, temelleri 2005 yılında Mor ve Ötesi grubu üyesi Burak Güven ile birlikte atılan Astronot adlı ilk müzikal çalışması RAKUN etiketiyle çıktı.
Tesadüflerle başlar her şey.

Özlem Tekin

Ayça Şen
« : 05 Haziran 2009 - 12:39:16 »

Ynt: Ayça Şen
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2009 - 12:48:28 »

• Gold Üye
efenim şimdi, biz albümü dinledik. hiç içimize sinme gibi bir durumu olamadı. lakin ilgi çekici şarkı isimleri olduğu doğrudur.
albümü dinlerken genellikle ağır tempolu , sitem dolu sözler ile karşılaşıyorsunuz. toplam 11 şarkıdan meydana gelen albümdeki 10. şarkı "sabotaj" ı harun tekin'le birlikte seslendirmiş kendisi..
ehhh işte ehh.. diyor ve başarılar diliyoruz.

aa unutmadan .. sesi aylin aslım'ı andırıyor  :nanik:
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2009 - 13:32:40 Gönderen: kanatsız melek »

« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2009 - 15:14:44 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Alıntı

1991'de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Seramik bölümüne girdi, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı Şan Bölümü'nü kazandı. 1994 ve 1997 yıllarında Number One TV'de program yaptı. 1995 yılı boyunca Aktüel Dergisi'nde izlenim yazılar yazdı. 1997 yılında Aktüel Dergisi'nde, söyleşi izlenimlerinden oluşan yazıları yer aldı. 2001 yılında, yazılarında da sıkça söz ettiği oğlu Memo doğdu. 2001-2002 arasında Tempo Dergisi'nde yazdı. 2003 yılından bu yana Radikal Cumartesi'de yazıyor. NTV' de ve Radyo Eksen'de program yapmayı sürdürüyordu. 2006 yılında Saatçi Bayırı isimli romanı yayımlandı. Bir süredir İstanbul'da 99.4, Ankara'da 99.5 frekanslarında dinlenen, Virgin Radio kanalında Ayça Şenbaşkan Pusu isimli radyo programını Sebastian Carlos eşliğinde yapmakta. İlk albümü Astronot, 2009 Ocak ayında Rakun Müzik etiketiyle piyasaya çıktı.

Gayet olumlu bir adım olarak değerlendirdik bu albümü!

2009'a güzel bir girizgah idi "Astronot". Geçen sene Nisan gibi rahmetli Rolling Stone TR'nin verdiği toplama albümlerin birinde "Son Zamanlarda" adlı şarkısı mevcuttu Ayça Şen'in. İlk dinlediğimiz andan itibaren evimizin marşı olan şarkıyı ne zaman duysak geçmişi yad ederiz.

Albümdeki şahsi favorim "Büyüdük"tür. "Aptal Gibi"de daha önce hiç yemediğim bir meyveyi tadarken hissetttiğim heyecanın bir benzerini yaşadım.

"Sen memelerimizi çaldın" diyerekten olaya kafa göz giren "Oryantal" elbet kıvrak hareketler yaptırma derdinde değil! Ortaçgillerden Serdar'ın "Dansöz"üne göndermenin zerresi yok!

Radyo 5'li zamanlarından aşina olduğum hatunun albümünü arşivime dahil ettim. Kartonetindeki çizimlerin kendisine ait olduğunu belirtelim!

Sahne performansının tadına "One Love"da bakacağız inşallah (=

« Son Düzenleme: 05 Haziran 2009 - 15:17:44 Gönderen: 11:14 »

« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2009 - 19:35:22 »

• Gold Üye
"Dalkavuklar var, niçin ?!"  .islik.

.bye.

« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2009 - 13:26:50 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
kardeşimin ağzına takılan şarkı ... :D siteyi açtığımda aa bu o diiiil mi demişti  .woot. ... bense şimdi merak edip izledim video yu netten evet klip güzel olmuş .. .yihu.  şarkı da sadece ağza takılan ve akşama kadar da düşmeyen bi halt .. :D  .islik.

oryantel den bahsediyorum
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2009 - 13:27:57 Gönderen: Rockgirl »
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2009 - 18:32:50 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Kendisinin 4. kitabı "Hırs ve Ceza" kitapçı raflarına düşmüştür.

"Babanız Kim?" (Ayça Şen röportajlarını derlemiştir ilk edebi meyve olarak. Zamanın "En baba" erkekleriye gerçekleştirilmiş röportajlarına yer vermiştir.)

"Yanlarım Ağrıyor" (Kendine has dilli kalemiyle ne yazdığının farkına varmadan üretilmiştir. "Deneme" diyenler de var yazdıklarına!)

"Saatçi Bayırı" (İlk romanı olma özelliğini taşımaktadır. Küçük bir kız çocuğunun "dişilik" sürecini hayatla barıştırmaya çalışması olarak tanımlanabilir.)

"Hırs ve Ceza" (Yazar olabilmek için her türlü mücadeleye hazır olduğunu düşünen ve bu uğraşıya kendisini adayan Ece'nin "romanı"nı yazmış. Ya da Ece kendi romanını yazmış!)

Burnundan öper, kitabının çıkışını 15'i civarına denk getirdiği için özel olaraktan şükranlarımızı sunarız *:

:D

« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2009 - 21:40:05 »

Çevrimdışı Alfredo_James_Pacino1

• Deneyimli Üye
bu kızı hiç sevmedim
İlahi bir aşktır bu şakayla karışmasın...

« Yanıtla #7 : 12 Haziran 2009 - 23:17:50 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Ne yalan söyleyeyim beni de pek sarmadı :)

« Yanıtla #8 : 12 Haziran 2009 - 23:54:47 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü
Kİtabı sipariş ettim bile gelmesini bekliyorum..

Albumu ilk dinlediğinizde şarkılar basit, anlamsız, yani?! geliyo insana ama dinledikçe sevesiniz artıyo.. En azından ben de öyle oldu.. Ama Ayça'yı da sevdiğmden tarafsızlık iddiam yok

Albumde Kelebek Büyüdük Aptal Gibi Sabotaj  jokerlerimden..

« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2009 - 12:57:25 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
"26 Haziran 09 Cuma günü Ayça  Şen - Trt Fm 'de  Fuat Güner 'in canlı yayın konuğu olacak =)
Programın başlama saati 17:00 ' dir. "

yazılmış fan sitesinde !!
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #10 : 27 Ağustos 2009 - 21:42:41 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
dream tv'de bir festivaldaki performansına denk geldim ve söylemeliyimki madem yazarlık da yapıyomuş, yazarlığa devam etsin derim, sesi güzel ama dinleyen yok, sahnenin önünde toplasan 10 kişi yoktu..
schhh..

« Yanıtla #11 : 28 Mart 2010 - 05:17:39 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Oryantal dışında diğer parçaların çoğu güzel

Sık dinlediklerim ise;Büyüdük,Kalpsizsin,Son Zamanlarda

Bi de kitap mevzuuna da el atayım ben de,bir de kendisinin,Bilge Kocaefe'yle ortak yazmış olduğu 'Amazontalar' kitabı mevcuttur.(Kardeşim,kadının delisidir,ısrarla okumamı söyler hep,ama ingiliz tarihinden bu tarz şeylere pek de zaman veremem)
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #12 : 28 Mart 2010 - 10:40:02 »

Çevrimdışı unicorn

• Deneyimli Üye
çok harbi, çok komik bir kadın. radyoda hep dinlerdim. radyo programındaki jingle,vb.lerde sesini de farketmiştim. albümü duyunca şaşırmamıştım bu yüzden.
albüm ilginç olmuş ama başarılı olmadı pek. ilk çıktığında biraz promosyon oldu ama galiba da bir tek klip yapıldı. bizim ülkede genelde bir şeyle tanınınca o şey ol hep isteniyor. yani ayça şen başkan radyocudur, işte gazetecidir de biraz belki ama şarkıcı omaz bundan gibi bir his olup yaptığı işe gerşek bir şarkıcı gerçek br albüm değil de proje albüm hissiyle yaklaşılıyor herhalde ne biliyim.
ya da albüm iyi değildir belki de.
ben kızı sevdiğim için her yaptığı hoşuma gidiyor.

« Yanıtla #13 : 12 Nisan 2010 - 15:08:03 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Radyocu Ayça Şen, mesleğe adım attığında çevresinden tepki görmediğini söyleyerek, "Bu işte tutunamasaydım ya sanatçı olurdum ya bankacı!" diyor.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okurken, bir yandan da radyoda program yapan Ayça Şen, radyo dünyasında ismi en çok duyulan kadınlardan biri... Kısa bir aranın ardından Radyo Eksen'de çalışmaya başlayan Şen, radyoyu Türkiye'ye en çok sevdiren isimler arasında yer alıyor. Albüm çıkaran, sahneye çıkan, gazetede yazı yazan Ayça Şen, tam 19 yıldır radyo dünyasının içinde... Bugün başlayan yeni programı için çok heyecanlı olan Şen ile radyoculuğa geçiş öyküsünü ve radyoların durumunu konuştuk.

ŞUURSUZLUK GEREKTİRİYOR

Radyoculuk yapmaya nasıl karar verdiniz? Bu işe başlarken şüpheleriniz, korkularınız oldu mu?
Karar vermedim, oluverdi. Kendimi bir anda mikrofon başında buldum. Hiç korkum olmadı; zaten radyoculuk biraz da şuursuzluk gerektiriyor, bende de ondan bol miktarda vardı, hâlâ da vardır.

Böyle bir karar alırken korkmadınız mı? Size "Yapma, etme" diyen, "Bu meslekte para kazanamazsın" diye kızan aile büyükleri olmadı mı?
Hayır olmadı. Zaten üniversiteye giderken bir yandan da radyoda program yapıyordum, bir nevi part-time iş gibiydi. Ailem de benden zaten bu tip sosyal bir şeyler bekliyordu, çok mutlu mesuttum. Bir aile çocuğunu mutlu görmekten başka ne ister ki. Fakat ilk başlarda aile pek ciddiye almadı, giderek teklifler almaya başlayınca "Anaa!" dediler, "Bu kız radyoculukta tutunuyor galiba, kambiyo memuresi olmaktan kurtuluyor!" Yoksa ya sanatçı olacaktım, ya da şu anda bankada size virman yapıyor olacaktım. Benden, radyodan başka da bir şey olmazdı. Özel radyolar benim gibilere tam zamanında yetişti.

Programınızın hedef kitlesi kimler? Kimler sizi dinliyor?
Akdeniz kanı taşıyan, kalender, samimi, kurnaz ama kurnazlığı kendi çıkarına kullanmayan, hayatın acısını da tatlısını da seven, yaşama sevinci yüksek, hayatın neşeli tarafını gören, izlenimci, cömert, gönül insanları diyelim.

Sizi kimler daha çok arıyor?
19 yıldır bu işin içindeyim. Beni kimler aramadı ki? Cezaevinde 20 yıl yatmış bir düşünce suçlusundan, edebiyat seven TIR şoförüne, makara profesöründen, depresif olma heveslisi dik kafalı ergenlere kadar kendini ifade etmeyi seven herkes aradı...

KESİNTİSİZ ŞEVK HALİ

Radyoculuğun en çok sevdiğiniz yanı nedir?
Olduğum gibi olmam... İşimin kendimi gerçekleştirmem için bana daha da çok gaz vermesi, bir nevi mecburi tutması. Egom şişti mi dinleyici kaçar! Radyo bana kendimi gerçekleştirmem için bu hayatta hiçbir öğretinin veremediğini vermiştir. Kendim olmak ve karşıdakiyle bir gönül bağı kurmak... Bu, kesintisiz bir şevk halidir. Bir de tabii bu işin en sevdiğim yanı, başlayacağım radyonun henüz belli olmadığı aylar süren tatil zamanları. Neticede sevdiğin bir meslek ama ne de olsa boş durmak güzeldir.

VESİLE OLDUĞUM KLİŞE SONLARA BAYILIYORUM

Programınızda sizi en çok mutlu eden, heyecanlandıran anınız nedir?
19 seneyi devirdik, hangi birini hatırlayayım ki? Ne bileyim, biri açıp da "Sizin programda dinledim ve hayatımda şöyle majör bir değişiklik yaptım" gibi şeyler deyince mutlu olurum. "Sizi dinlerken trafikte gülüyordum, yan arabadaki de gülüyordu, bir açtım camı, meğersem o da sizi dinliyormuş, tanıştık ve bugün evleniyoruz" filan gibi... Ya da "İşsiz olduğumu anlattığım gün sizi dinleyen patron o gün sizi dinliyormuş, beni duymuş, işe aldı" gibi... Vesile olduğum klişe sonlara bayılırım.

Sizi benzerlerinizden farklı ve özel kılan nedir?
Mekanik kahkaha ve alkış makinesi kullanmam, milleti keriz yerine koymam. İsteyen istediği yerde güler, isteyen düşünür. Ben buna karışmam. Bir de sanırım onlardan biri oluşum dinleyenin hoşuna gidiyor.

En çok kimler radyo dinliyor?
Arabada gidenler ve konfeksiyonda çalışanlar.

Radyolara olan ilginin azaldığın düşünüyor musunuz?
Hayır. Bilakis, giderek daha da artıyor sanki. Çünkü trafik her geçen gün daha da artıyor.

Hangi radyoları dinliyorsunuz?
En çok Radyo Eksen, bazen de Joy FM'de Bilge'nin saatlerini. Bir de, eğer arabada kimse yoksa gizlice Kral FM dinlerim!

HER SABAH 7 İLE 10 ARASI

Yıllardır yaptığı radyo programlarıyla geniş bir hayran kitlesi oluşturan Ayça Şen, kısa bir aranın ardından bu sabahtan itibaren Radyo Eksen'de yayına geri döndü! Şen'in 'Tam Pansiyon'unda her sabah 7 ile 10 arası şu bölümler yer alacak: Türk ve dünya gazetelerinden haberler, 'nostaljeep' bölümünde en kitsch şarkılar, sokak röportajları, psikolog, 'Tarihte Böğün', 'Tarihten İbret Dolu Hikayeler!', telefon şakaları, geleceğin ata sözleri, internet dünyasındaki ibret dolu gelişmeler, televizyon özetleri, yüzyılın geyikleri, dinleyiciyle telefon geyikleri...

(Sabah)

"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #14 : 17 Nisan 2010 - 17:17:56 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Beni en çok güldüren bayan :) Bayılırım !
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...