Anket

2010 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi kim temsil etmeli?

Özlem Tekin
3 (9.7%)
Hande Yener
9 (29%)
Şebnem Ferah
1 (3.2%)
Tarkan
8 (25.8%)
Manga
4 (12.9%)
Nil Karaibrahimgil
2 (6.5%)
Bedük
1 (3.2%)
Emre Aydın
0 (0%)
Hayko Cepkin
0 (0%)
Burcu Güneş
0 (0%)
Işın Karaca
1 (3.2%)
Diğer
2 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 30

Gönderen Konu: 2010 Eurovision Şarkı Yarışması  (Okunma sayısı 11238 defa)

Ynt: 2010 Eurovision Şarkı Yarışması
« Yanıtla #45 : 30 Ekim 2009 - 23:41:26 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
kendisi oy vermiştir,ekip kurmuşlardır..:p yani ben bir halk oylamasında şebnem ferah ve emre aydın varken hande yener'in bu kadar oy almasını mümkün görmüyorum açıkçası..:D

Aslında benimde aklıma gelmedi değil,çünkü eurovisionun sitesinin forumda gezerken Hande Yener'in hayranlarının oylamada hile yaptıklarını okumuştum :D

Ve oylarının silindiği yazıyordu..Kim bilir belkide burdada öyle bir durum söz konusu olabilir.Çünkü diğer sanatçılarla arasında dağlar kadar oy farkı var ki o sanatçıların içinde Şebnem Ferah ,Emre Aydın ve Manga gibi Hande Yener'den 10 gömlek daha üstün sanatçılar var.

Özlem Tekin

« Yanıtla #45 : 30 Ekim 2009 - 23:41:26 »

« Yanıtla #46 : 31 Ekim 2009 - 00:02:31 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Aslında benimde aklıma gelmedi değil,çünkü eurovisionun sitesinin forumda gezerken Hande Yener'in hayranlarının oylamada hile yaptıklarını okumuştum :D

Ve oylarının silindiği yazıyordu..Kim bilir belkide burdada öyle bir durum söz konusu olabilir.Çünkü diğer sanatçılarla arasında dağlar kadar oy farkı var ki o sanatçıların içinde Şebnem Ferah ,Emre Aydın ve Manga gibi Hande Yener'den 10 gömlek daha üstün sanatçılar var.

Neyse ney.. İnşallah gitmez yahuu.. :D
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #47 : 31 Ekim 2009 - 12:47:02 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Çünkü diğer sanatçılarla arasında dağlar kadar oy farkı var ki o sanatçıların içinde Şebnem Ferah ,Emre Aydın ve Manga gibi Hande Yener'den 10 gömlek daha üstün sanatçılar var.
Dağlar kadar fark var dediğin sanatçılara sen kendi forumunda bile oy vermemişsin 0 oyla taban yapmışlar bu insanlar,aksine ne tesadüftür ki Hande Yener,bu platformda da hileyle 1. geliyor
Aynen denilmek istenen budur işte.Deli zırvası tüm bunlar,Manga yokkken,Emre Aydın yokken,Hande Yener vardı,Hande Yener ilerliyordu ve Hande Yener gelen oyların hepsini haketmektedir.Zira şu toplumda böyle bi durum evet sözkonusu,Eurovisionda Norveç 1. oldu,hooop,şarkı çalıntı,O bi klip çekiyo,aa yok özenti vs. bunun gibi şeylere bayılıyoruz bok bulaştırmaya,biz hiç orijinal olamayacak,yenilikler yapamayacak kapasitede bir toplumuz o zaman,burdan o çıkar.Hande bugünew kadar,girdiğim her platformda bir-iki deli zırvası dışında ilahmışcasına tapılan bir kadın,ben bu oyları haklı buluyorum.

Keza,emreaydın,Avrupa'nın en sevilen sanatçısı mı sizce?
Siz inanıyomusunuz avrupa insanı emreaydını ne kadar tanıyor.Ödül var ortada ve sadece adı var yani.

İnsanlar artık bu tarz etkinliklerde sevdiği,başarılı bulduğu müzisyenden-Şebnem Ferah geldi ilk aklıma-yana kullanmıyor,kendilerine tavan yaptırabilecek kapasitedeki insanlara oy veriyorlar.Burda da Hande Yener,hem başarılı hem dinamiktir.Ama diğerlerinde ölü sezona girmiş yazlık hoteller gibiler.

Yazdıklarımdan,daa doğrusu bilhassa sadece benim yazdıklarımda art niyet yoktur.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2009 - 12:49:23 Gönderen: seytan_nikahı »
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #48 : 31 Ekim 2009 - 12:55:41 »

furkiii

• Ziyaretçi
Dağlar kadar fark var dediğin sanatçılara sen kendi forumunda bile oy vermemişsin 0 oyla taban yapmışlar bu insanlar,aksine ne tesadüftür ki Hande Yener,bu platformda da hileyle 1. geliyor
Aynen denilmek istenen budur işte.Deli zırvası tüm bunlar,Manga yokkken,Emre Aydın yokken,Hande Yener vardı,Hande Yener ilerliyordu ve Hande Yener gelen oyların hepsini haketmektedir.Zira şu toplumda böyle bi durum evet sözkonusu,Eurovisionda Norveç 1. oldu,hooop,şarkı çalıntı,O bi klip çekiyo,aa yok özenti vs. bunun gibi şeylere bayılıyoruz bok bulaştırmaya,biz hiç orijinal olamayacak,yenilikler yapamayacak kapasitede bir toplumuz o zaman,burdan o çıkar.Hande bugünew kadar,girdiğim her platformda bir-iki deli zırvası dışında ilahmışcasına tapılan bir kadın,ben bu oyları haklı buluyorum.

Keza,emreaydın,Avrupa'nın en sevilen sanatçısı mı sizce?
Siz inanıyomusunuz avrupa insanı emreaydını ne kadar tanıyor.Ödül var ortada ve sadece adı var yani.

İnsanlar artık bu tarz etkinliklerde sevdiği,başarılı bulduğu müzisyenden-Şebnem Ferah geldi ilk aklıma-yana kullanmıyor,kendilerine tavan yaptırabilecek kapasitedeki insanlara oy veriyorlar.Burda da Hande Yener,hem başarılı hem dinamiktir.Ama diğerlerinde ölü sezona girmiş yazlık hoteller gibiler.

Yazdıklarımdan,daa doğrusu bilhassa sadece benim yazdıklarımda art niyet yoktur.

emre aydın elbette ki yerli hayranlarının attığı oylarla avrupa'nın en sevilen sanatçısı oldu..hürriyet'in oylaması da yerli bir oylama olması sebebiyle emre aydın'a o 210 milyon oy veren yerli hayranı varken; ülkede binlerce hayranı olan şebnem ferah varken hande yener'in bu kadar açık farkla kazanması enteresan geliyor..

bunla ilgili anket her yerde,misal böyle sonuçlar da var..:

http://www.musicopat.com/Haber/Haber.aspx?id=2153&t=eurovision-2010a-kim-gitsin-anket-sonuclandi

işin ilginci hürriyet'in yaptığı anket elbette ki daha fazla bilinirliğe sahip ve hande yener'in birden böyle fırlamasının enteresan gelmesinin sebeplerinden biri de bu..

« Yanıtla #49 : 31 Ekim 2009 - 13:12:04 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Ben nasılsa geçerliliği olmayan bir anket açsam benim de sonuçlarım çok farklı çıkacaktır.Onun için daa fazla bi'şey söylemiyecem yeniyıl gelmek üzere,TRT de adayını açıklayacak rating pastasından payına düşeni almayı hedefliyor olacaktır.

Hande Yener,Özlem Tekin gibi sanatçılar piyasaya oynamadıkları için,maymun olmadıkları için az  ve öz hayran kitlesiyle takibediliyor olabilirler-Hande'nin eski tarzının hayranları da var fakat-ama,piyasaya oynayan insanlar bunlar çok ve biz bu 'çok'ları çok iyi biliyoruz,bunun sonucu anketlerde böyle çıkınca şaşırılması doğal,ama gerçek sanatçı belirli bir kesime hitap eder,kendi yelpazesi vardır.Rock müziği yumuşatıp başka bir kesimi hedef alma çabasında,bir diğeri yine sözü edilen müziğe doğu tınıları koyuyor başka bir kesimi içine alıyor.Piyasaya oynuyor,kof bir kalabalık alıyor arkasına,iki aşk sözüne tav olan binlerce aşkkolik insan var,kategorize etmiycem ama bu böyle...

Hande Yener'in istediği bi'şey,seçilirse çok güzel olur,değişik bi'şeyler izleriz göbek şov veya ne bilimden farklı olarak...
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #50 : 31 Ekim 2009 - 13:20:28 »

Çevrimdışı drown

• Cool
O ankette Hande Yenerin o kadar fazla oy alması bana da enteresan geliyor.Fakat işin içinde bi düzenbazlık olduğunu düşünmüyorum nedense ki böyle bi düzenbazlık varsa eğer işin içinde baya gülerim orası ayrı :D

Bence de bu yarışmaya Hande Yener gitmeli.Bana sorsalar Hande Yener derdim (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #51 : 31 Ekim 2009 - 13:26:06 »

furkiii

• Ziyaretçi
ben kendi görüşüm kesinlikle hande ve özlem'i aynı kategoride değerlendiremem,zaten piyasaya oynama konusunda da farklı düşünüyorum,görüşlerimi hande başlığına yazmıştım,ondan burada bu konuyla ilgili bir şey demek istemiyorum..kaldı ki bu açıdan bakınca da müzikal olarak da ben şebnem'i daha fazla beğeniyorum;tabii bu da ayrı bir konu..daha önce olduğu gibi bir karşılaştırma vakasına dönüşmesini istemem,konuyla alakalı olarak da hande yener'in de şebnem ferah'ın da eurovisiona uygun olduğunu düşünmüyorum;ama hürriyetin anketi içerisindeki isimler arasından seçim yapılacaksa maNga veya şebnem olabilir diye düşünüyorum,eurovisiona oradan bence en uygun olabilecek maNga; ama şebnem de son derece çalışkan ve işini ciddiye alan bir isim olduğundan farklı bir şeyler yapar diye düşünüyorum uzaktan uygun değilmiş gibi gözükse de ve hande yener'in oradaki oy oranının da gerçek tercihleri yansıtmadığını düşünüyorum..zaten buradaki asıl mevzu da hande yener gitmesin değildi, ülkenin çok sevilen isimleri arasında bu kadar oy almasının anormal bulunmasıydı, tekin ali'nin belirttiği şüpheli durum varken de hazır..düzenbazlıktan ziyade belli bir kesimin fazlaca organize olması olabilir; ama böyle bir durumda genel tercihi yansıtmaz elbette..yoksa genel tercih en iyisidir diye bir iddia yok..=)

« Yanıtla #52 : 31 Ekim 2009 - 13:43:39 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
O ankette Hande Yenerin o kadar fazla oy alması bana da enteresan geliyor.Fakat işin içinde bi düzenbazlık olduğunu düşünmüyorum nedense ki böyle bi düzenbazlık varsa eğer işin içinde baya gülerim orası ayrı :D

Bence de bu yarışmaya Hande Yener gitmeli.Bana sorsalar Hande Yener derdim (:
Murat'a katılıyorum böyle sonucu ülkeyi etkilemeyecek bir ankette hile karıştırılması sözkonusu çok saçma ve kimse böyle bir olaya kalkışmaz.

Furkan'ın demek istediğini de gayet açık ve net anladım son yazdığında,diyor ki kendileri Hande ülkece sevilen-emreaydın,şebnemferah,manga-starlar varken bir el parmağı sayısı kadar hayranı olan bu kadının bu kadar yüksek oy almasına saşırdım diyor.bende diyorum ki,üye sayılarına bakalım,bakmayalım mı;?

Ben en az Hande'nin de şebnemin kadar hayranı olduğunu düşünmekteyim,zira Hande belli bir kesime hitap ederken,şebnem ülke geneline hitabediyor,zira bugün en kro insan bile damar parça diye şebenem dinlemektedir.ben bu bir çok kezleri tanık oldum

Furkana da hak veriyorum bilhassa sonuç kısmı olarak,işin garibi aradaki fark çok az,

Son gaz Hande!

Şakaşaka,yalnız Hande'den sonra doğruyadoğru şebnem gelmediydi ardından,çekişmelilerdi kıran kırana ve şebnem kıl payı kaçırmalıydı  .öö.  .öö.  :v

« Yanıtla #53 : 31 Ekim 2009 - 13:47:56 »

furkiii

• Ziyaretçi

Furkan'ın demek istediğini de gayet açık ve net anladım son yazdığında,diyor ki kendileri Hande ülkece sevilen-emreaydın,şebnemferah,manga-starlar varken bir el parmağı sayısı kadar hayranı olan bu kadının bu kadar yüksek oy almasına saşırdım diyor.bende diyorum ki,üye sayılarına bakalım,bakmayalım mı;?

hangi üye sayısı..? kasıt web sitesi ise hande yener'in konserine giden kişi sayısından daha fazla şebnem ferah fan sitesi vardır eminim..=) kaldı ki bu durum, bu desteği açıklamaz da bana göre..

bu arada şebnem'in geniş kitleye hitap etme konusunu şebnem ferah başlığında konuşmuştuk,orda da onla ilgili yorumumu yapmıştım ve yeri olmadığından burada da o konuya girmek istemiyorum..kaldı ki hande yener'in eurovisiona gitmesini haklı göstermek için şebnem veya bir başka isim için "ama o da böyle böyle" demek gerekmiyor bence,sizce hande gitmeyi hak ediyorsa diğerlerinin yaptıklarını bir kenara bırakarak hak ediyordur zaten, ayrıca bir ikincisi de şu an öyle olmasa da geçmişi inkar edemeyeceğimizden geçmişte asıl geniş kitlelere hitap eden birinin hayranlarının şebnem'i geniş kitleye hitap etmekle yermeleri de enteresan geliyor bana..

trt dese ki hande mi şebnem mi, ben şebnem derim, fikrim bu; tabii şebnem'in eurovision'a gitmeyi ciddiye aldığını veya bunu düşündüğünü de pek sanmıyorum..yukarıdaki isimlerden ilk olarak maNga'yı seçerdim eurovision için, o da ayrı; maNga eurovision kimliğine daha iyi oturabilecek bir grup..hande yener'in eurovision için uygun olduğuna ve bu yarışma için bu kadar istendiğine de inanmıyorum, bu da benim fikrim..
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2009 - 14:07:28 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #54 : 31 Ekim 2009 - 14:35:01 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Ankette Hande dışında diğer isimler de geçiyor ise,ister istemez bir mukayese söz konusudur.Amaç çamur atmak değil,kimin hakkı olduğunu ortaya koymaktır.Evet,Hande bu yarışmayı hakediyor,gitmeli
Ben şebnem ferahı yermem genel anlamda ve anket görüşlerinizin doğurduğu tartışmalar sonucundadır.

Deliler,bize deli dediler
Dediler,dediler,
Bizi delirttiler

Gizem,nerdesin?  hı:

« Yanıtla #55 : 31 Ekim 2009 - 15:17:08 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
emre aydın elbette ki yerli hayranlarının attığı oylarla avrupa'nın en sevilen sanatçısı oldu..hürriyet'in oylaması da yerli bir oylama olması sebebiyle emre aydın'a o 210 milyon oy veren yerli hayranı varken; ülkede binlerce hayranı olan şebnem ferah varken hande yener'in bu kadar açık farkla kazanması enteresan geliyor..

bunla ilgili anket her yerde,misal böyle sonuçlar da var..:

http://www.musicopat.com/Haber/Haber.aspx?id=2153&t=eurovision-2010a-kim-gitsin-anket-sonuclandi

işin ilginci hürriyet'in yaptığı anket elbette ki daha fazla bilinirliğe sahip ve hande yener'in birden böyle fırlamasının enteresan gelmesinin sebeplerinden biri de bu..

Bende tam bunu belirtmek istemiştim...Oyların bir kaç günde birden bire fırlaması çok ilginç.
Daha öncede belirtmiştim. eurovison'un sitesinde Hande Yener oyları hileli çıktığı için silinmişti.

Ayrıca seytan_nikahı;

Bana şebnem ferah,emre aydın ve manga için kendi forumunda bile oy vermemişsin demişsin;

Konuyu açtığımda altına şöyle bir not yazmıştım farkındaysan:

"Sizce çokta gerekli olmayan bu yarışmada 2010'da Türkiye'yi kim temsil etmeli?"

Ben böyle gereksiz gördüğüm bir yarışma için neden beğendiğim bir sanatçının gitmesini isteyeyim ki soruyorum sana :D

Biraz önce dünyada milyonlarca üyesi olan facebook'a şöyle bir göz attım;

EMRE AYDIN: 578,523 hayran
http://www.facebook.com/emreaydin?ref=search&sid=1329135271.2778901353..1

ŞEBNEM FERAH: 373,325 hayran
http://www.facebook.com/pages/Sebnem-Ferah-Fan/19242573222?ref=search&sid=1329135271.1987175651..1#/pages/Sebnem-Ferah-Fan/19242573222?v=wall&ref=search

MANGA: 209,835 hayran
http://www.facebook.com/mangafan?ref=search&sid=1329135271.1985650179..1

HANDE YENER: 32,090 hayran   :D
http://www.facebook.com/pages/Hande-Yener/30794137009?ref=search&sid=1329135271.3177568139..1

Hayran istiyorsan al sana Hande Yener'in onlarca katı hayran .lol.

Sende Hande Yener'i Şebnem Ferah, Emre Aydın,Manga gibi isimlerle karşılaştırmadan önce bi düşün.
Hande popo sallarken bu saydığımız isimler adam gibi müzik yapıyorlardı...Neyse diyeceklerim bu kadar..

Saygılar

« Yanıtla #56 : 31 Ekim 2009 - 15:38:44 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Özlem Tekin ise 29.131

Ben de bunu diyorum,Hande ve Özlem'i kitlesel olmamalarını...

Ayrıca,tekin_ali şahsına yapılmış bir sorum yok,şahsın üzerinden yapılmış bir sorum var.

Araştırmalarını daa kapsamlı yapmalısın,zira hangi platformda olduğuna bir göz gezdirmelisin .

« Yanıtla #57 : 31 Ekim 2009 - 15:48:29 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Özlem Tekin ise 29.131

Ben de bunu diyorum,Hande ve Özlem'i kitlesel olmamalarını...

Ayrıca,tekin_ali şahsına yapılmış bir sorum yok,şahsın üzerinden yapılmış bir sorum var.

Araştırmalarını daa kapsamlı yapmalısın,zira hangi platformda olduğuna bir göz gezdirmelisin .

"Ben de bunu diyorum,Hande ve Özlem'i kitlesel olmamalarını..." diyorsun..Ama Şebnem Ferah gibi bir ismin bile 6 bin oy aldığı anketten Hande Yener'in 50 bin oy almasını normal karşılıyorsun nasıl bir çelişkidir bu anlamadım...

Birde platformdan kastın ne pek anlamış değilim...
Mesela konuya birde magazinsel anlamda bakarsak Hande'nin bu kişilere fark atacağından eminim..

« Yanıtla #58 : 31 Ekim 2009 - 15:54:21 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Şunu diyorum ki:

Herkes şebnemi sevebilir ama eurovisiona gitmelerini istemezler,Hande'yi sevmeyebilirler ama Eurovision için umut vaat edici olarak bulabildikleri için ona oy verirler.

Bu bu kadar basit sonuçta ya..Normal karşılıyorum çünkü böyle düşünüyorum.

Magninel anlamda bakarsan;bu bir yaşam tarzı şöhretler için,bir tercih meselesi,kamera önünde olmak ya da olmamak.Hande bunu tercih ediyor,ama sen söylemeden söyliyeyim,gündemde olmasına ihtiyacı yok,dediğim üzere bu bir tercih.Özlem Tekin de vakt-i zamanında maganizel anlamda zirveye oynamaktaydı,o zamanki tercihiydi ve şimdi kabuğuna çekildi.Böyle değerlendir lütfen.
Hande dışında kimse de taşlanmıyor fakat,anketi göz önünde bulundurmadan,her ortamda,bu böyle

« Yanıtla #59 : 31 Ekim 2009 - 15:58:30 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
ahaha görürsünüz 'emir' hahaha katılacak. böyle bir yarışma  uzun uzun konuşulmaya değmez. işgal sadece işgal. zktir edin.