Gönderen Konu: Rolling Stone Aralık 2006(Resimli)  (Okunma sayısı 3303 defa)

Rolling Stone Aralık 2006(Resimli)
« : 01 Aralık 2006 - 17:58:38 »

Çevrimdışı C_myrna

• Aktif Üye
ne yazıkki scanner'ım yok onun için sizinle paylaşamıyorum :cry1:
2tane yeni resim var(fhm resimleriyle uzaktan yakından ilgisi yok ama :D)
güzel bi röportaj olmuş bu arada öz .biz den de bahsetmiş aynen şöyle demiş:
..... şimdi özlem tekin ormanı yapıyorlar tema vakfıyla ortaklaşa. beraber gidip dikeceğiz....
bu arada 96 yılında ogün sanlısoyla birliktelermiş hiç bilmiyordum :aaaa.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2006 - 20:39:32 Gönderen: antepli_haxan »

Özlem Tekin

Rolling Stone Aralık 2006(Resimli)
« : 01 Aralık 2006 - 17:58:38 »

Ynt: Rolling Stones Aralık 2006
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2006 - 18:10:20 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
amanın..ben 2 gündür  soruyorum gelmemişti dergi.bu akşam hemen bakayım..demek ormandan bahsetmiş ha..ben diyorum size çok mutlu oldu bu orman işine çokkk  :))

« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2006 - 18:11:09 »

furkiii

• Ziyaretçi
dikeriz tabi ya..=))böle bahsetmesi çok güzel..=))bu arada birliktelikten kastın ne ki..ogün kime ne'de supervisordı..bu mu yani..

« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2006 - 18:22:51 »

Çevrimdışı C_myrna

• Aktif Üye
R.S:  Dinleyicilerin sana mail göndermiyor mu 'konser, albüm istiyoruz', diye?
Ö.T: Ya onar beni biliyor. Conan'ın tanrısı vardır, Crom. Çok acaiptir. Mümkün olduğunca onu rahatsız etmiyeceksin. Sana yardım eden bir tanrı değildir(gülüyor) Sinirlenir hatta. Onun adını ağzına almıycaksın. O tip böyle uğursuz bir durumum var. Pek öyle fan klübüm olsun onların istedikleri doğrultussunda bi yerlere gidiyim, öyle şeyler yapmıyorum. Onlar kendi sitelerini kendi yapıyorlar. Hatta şimdi özlem tekin ormanı yapıyorlar tema vakfıyla ortaklaşa. beraber gidip dikeceğiz. Ama onlar hiç bozulmuyorlar. Böyle olmamdan memnunlar.

ÖZleme burdan sesleniyorum
ben hiç memnun değilim vaalla ve bozuluyorum da!! (tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok :P)

dikeriz tabi ya..=))böle bahsetmesi çok güzel..=))bu arada birliktelikten kastın ne ki..ogün kime ne'de supervisordı..bu mu yani..
sevgiliymişler işte...
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2006 - 18:26:32 Gönderen: pyroxevil »

« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2006 - 22:09:51 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye

ÖZleme burdan sesleniyorum
ben hiç memnun değilim vaalla ve bozuluyorum da!! (tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok :P)
aynen katılıyorum sözlerine.... sabır sabırrr bi yere kadar yaff özlem... ama tabiii çok tın senin için olsunn napalım biliyon sen bu işi...
zevkli hatunmuş o aralar ÖZlemim (ogünle birlikteliği açısından)..kocasıda hoştuu.... ama eran tapan tam bi faciaayddıı yaff...
bu arada saol C_myrna
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2006 - 23:14:09 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
BİZ'im Özlemle iletişimimiz olmamasına bende üzülüyorum ama BOZULMA OLMAZ arkadaşlar çüzkü yola özlem hayranları olarak çıkıldı... Şunuda belirteyim BİZ'i sahiplenmesi söz konusu DEĞİL... Ve özlemin internetle olan bağını biliyoruz (yok gibi)

O böyle mutlu ve o mutlu olduğu için bende mutluyum

Konu : Rolling Stones Aralık 2006 (Devam)

▌▐

« Yanıtla #6 : 01 Aralık 2006 - 23:33:44 »

Çevrimdışı DerinSu

• Aktif Üye
  • Onun için uyandım bugün...Belki bi gün O da sever
valla ben Özlem Tekin'e sevgimden ve .... 'den dolayı burdayım
ha beni duymuş ha görmüş pek önemli değil
tabi görülmeyi ben de çok isterim ama
ben amacım uğruna burdayım,bu siteyi araç olarak kullanmaya da niyetim yok
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2006 - 23:34:39 Gönderen: DerinSu »
either exist as you are or be as you look

Ynt: Rolling Stone Aralık 2006
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2006 - 02:28:58 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici

ÖZLEM TEKİN'İN YOLCULUĞU

YILLAR ÖNCE İSTANBULA  GELEK İÇİN BİNDİĞİ MAVİ TREN KAZA YAPTIĞINDA  "ÖLMEDİYSEK MEŞHUR OLACAĞIZ " DEDİ.OLDU DA.BEŞ ALBUM ,SAYISIZ KONSERDEN SONRA HEP MERAK ETTİĞİ OYUNCULUĞA DA EL ATTI.KARŞINIZDA ÖZLEM TEKİN.

Özlem Tekin,oturduğu semt Bebek'te ,ofisim diyecek kadar sık gittiği kafede kahve içiyor.Siyahlar içinde.Ama bu sefer ne deriler,ne de o asi imajını yansıtan kıyafetler var üzerinde.Şık şıkırdım.Siyah bir elbise,siyah topuklu ayakkabılar,fönlü saçlar,kırmızı ojeler,bol makyaj..
"Neden böyle giyindin diye  sormuyorsun hiç" diyor.Yeni oynayacağı dizide canlandıracağı karakterin giysileri bunlar.Üstüne başına bakıp kikirdiyor.O kadar makyaja rağmen ,20 lerin başında bir kız gibi gözüküyor.Çok hareketli ve konuşkan.Hızına yetişmek bazen mümkün olmuyor.
Muhtemelen düşüncleri bile sözlerinden hızlı gidiyor.Belki de bu yüzden insanlar onun bir haline yada müziğine alışana kadar  o diğerine geçiyor.
Değişimi seviyor.Müzik yada albumle ilgili konuşurken en çok kullandığı kelim:"Bilmiyorum."
2007 baharında bir turneye çıkıcak ama o zamana kadar pek birşey yapmayacak gibi.Şu sıralar başka bir gözdesi var:Oyunculuk.Hokkabazd an sonra yeni dizisi için Antalyaya gitti.Bebekteki 'ofis'te buluştuğumuzda bir ara konu Kemancı'ya geliyor.Ve tabii Volvox'a...

Nasıldı o dönemler?
ÖZ:Volvox'la Kemancı'da çalmak için uğraştık bayağı.Önce Sis'te falan çaldık.
Sonra Zeki Abi(Ateş) "gelip çalsınlar" dedi.Hafta içi başlayıp cumartesi devam ettik.İki -iki buçuk yıl.bayağı güzel bi repertuar hazırlamıştık
Kemancı için.

Neler çalıyordunuz?
ÖZ:"Holding Out For a Hero " dan tut Guns N Roses 'a kadar bir sürü şey.Alice Cooper bile çalmışızdır.

Seyirciler sahnede dört kadın görünce afallamıyormuydu?
ÖZ:Tabii canım.Sırf böyle  "Kızları göreyim " diye gelenler de vardı,listeyi ezbere bilen müdavimler de.Taksi şoförü bile vardı.Bir kere arabasına bindiğimde söylemişti "Sizi seyrettim " diye.

Rahatsız eden oluyor muydu?
ÖZ:Yok canım Kemancı'da mümkün değil.

Şebnem Ferah'la nerede tanışmıştınız?
ÖZ:Ta Ankara'da tanıştık biz Şebnem'le.Önce müzisyen olduğunu öğrendim,sonra grubu olduğunu.Ben Ogün'le (Şanlısoy)
beraberdim  o zaman,o daha Pentegram 'a girmemişti ama onlarla takılıyordu.Öyle bir arkadaş grubu oluştu.Demir(Demirkan),Tarkan(Gözübüyük),
Şebnem ve ben...Sonra ben Şebnem'i kandırdım İstanbul2a gitmek için.

Nasıl?
ÖZ:Hacettepe Konservatuarı bitirmiştim.İstanbul2a gitmek istiyordum."Abicim gidelim çalalım,paraya para demeyiz " dedim.ben canlı müzik yapıyordum o zamanlar ama onlar Volvox'la konser yapıyordu sırf."Neden olmasın" dedi oturdukbir repertuar yaptık.Heart'lar falan,Ben de klavye çalacağım,ki hayatımda sahnede klavye çalmamıştım.Piyano çalıyordum.ödünç klavyelerle başladım.Şebnem ODTÜ de kaydını dondurdu,geliş o geliş.

Büyük cesaret aslında...
ÖZ:Tabii canım .Trenle falan geldik,çok komikti.Gitar,amfi,iki çanta bindik mavi trene.Bir de kaza geçirdik.

Nasıl?
ÖZ:Bayağı.Mavi trenin lokomotifi koptu.

Kimseye birşey oldu mu?
ÖZ:Olmadı işte.Bize özellikle hiçbirşey olmadı.Biz restorandaydık,tren raydan çıktı.dedik ki;
 " Ölmediysek meşhur olacağız abi ."

« Son Düzenleme: 03 Aralık 2006 - 02:34:25 Gönderen: pyroxevil »

« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2006 - 02:30:03 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
Ailen ne dedi o yaşta İstanbul'a gelmene?
ÖZ:Aslında klarnetçi olacağımı ve Cumhurbaşkanlığı  Senfoni Orkestrasında  kalacağımı zannediyorlarmış.Rock'çı, barlarda söylesin,gençliğinde eğlensin diye bakıyorlarmış .Ben bu işi ciddiye dökünce anlaşıldı."hayır gidemezsin" demediler bayağı bozuldular.
"Okullarda okuttuk biz seni,her hafta Cumhurbaşkanlığında seyredecektik ,diye.Dedim ki;"Yanıldınız ya."

Buraya geldiğin zaman burdan kazandığın bardan kazandığın parayla mı geçinmeye başladın?
ÖZ:Tabii,tabii..Evden birşey yollamadılar.Ben "şarkıcı olacağım" diye gittim.Vallahi bak(gülüyor) ,iki yıl sonra bütün İstanbul tanıyordu,yemin ediyorum.Çok kolay oldu herşey.Benim album çıkarmam da çok kolay oldu.Hatta annemler üzülmesin ,boşu boşuna İstanbula gelmiş olmayayım diye yüksek lisans yapayım dedim.Mimar Sinan'da Müzikoloji'yi kazandım,iki günde hazırlanıp.Bir yıl da oraya gittim.
Gece çalışıyorum,gündüz de okula gidiyorum.Acaip sağlığım bozuldu.Müzikoloji  çok ağır bir bölüm.Hocalar tabii gıcık bana.Ben hep akşamdan kalma gidiyorum.Bir ara ek gelir olsun diye Volvox'un yanısıra Gür'lerin(Akad) grubunda klavye çalıyordum.Ogün solistlik yapıyordu onlara.

Çok yorucu...
ÖZ:Çok.Çok çalıştım.Hepsini zevkle yapıyordum,en sevdiğim iş ,zaten onun için doğmuşum onu çok çok iyi biliyorum ama okulla birlikte üstüste geldiği dönem çok ağırdı.Kütüphaneden dönüp soundchecke gidiyorum.Birsürü alet taşıyorum sırtımda.Ankara'ya,İzmir'e gittik,çaldık,sonra çal çal bir yere kadar."Oğlum dün gece çok güzel çaldık." Eee?Oradakiler  yarı sarhoş,ayık olanlar fark etti de noldu?İnsan kalıcı birşey yapmak istiyor.Dedim ki " Ben albüm yapayım."

Neden gruğla değil de tek başına yapmayı istedin?
ÖZ:Bizim şebnem'le müzik zevkimiz uymaz.

Öyle mi?
ÖZ:Tabii.Bambaşka şeyleri dinleyerek büyümüşüz.Mesela ben kadın vokalli grup hiç sevmem.Rock müzikte kadın vokal dinlemem.Söyleyiş şeklim de kadın vokal gibi değildir zaten.Daha brutal,erkek vokal severim.İşte birikim değişik,idealler değişik,sunma şekli değişik...Biz Volvox olarak bir röportaj yaparken  bile ben sürekli  herşeye şakaya vurup olmadık cevaplardan hoşlanıyordum.Röportajı yapan kişinin ne düşündüğü hiç umrumda değildi.Şebnem çok ciddidir o konularda,tamamıyla aklındakini söylemek ister.Ebru da öyledir.Biz Gül'le biraz laylaylomundaydık işin.Benim için müziğin içinde pop olmasında sakınca yoktu.Maksat albüm yapayım'dı.Çıkıp sahnede nasılsa rock çalacağım.Varsın albümde şıkır şıkır birşeyler olsun.Dolayısıyla tek olmak daha mantıklıydı.

Volvox'tan bu kadar iyi iki vokalin çıkması büyük bir şans..
ÖZ:Şans değil aslında.Çok çalıştık,o  kadar çok çalıştık ki...O hani "He he kızlar çalıyormuş" u  bozmak için hakikatten çok çalıştık.Hata affetmiyorduk.Şimdi diyorum iki akor eksik olsun farketmez.O zaman bir nota yanlış çalmıyorduk.Ben Volvox'a girmeden önce de solistlik yapıyordum zaten.Dolayısıyla seyirci alışverişine alışkındım.

1996 da ilk albümünü yayınladın.
ÖZ:O da tesadüf.Benim elimde şarkı falan yok.Ben gidip "Ben albüm yapmak istiyorum " diyeceğim.O kadar rahatım.Daha hayatımda hiç Türkçe söylememişim,hiç dinlemem.

Rıza Erekli'ye mi gittin?
ÖZ:Hayır hayı.Hakan Peker'e(gülüyor).Çok komik bir hikaye.Ben böyle yaydım ortalığa,dedim "Neresi var şirket olarak?"
Kocaman bir şirket olmasını istemiyordum.Daha pratik olsun istiyordum."Bak Burak Kut çıktı,acaip tuttu" dediler."Tamam" dedim ama hangi şarkıyla gideceğiz.Barlas dedi ki "Ben bir tane Türkçe şarkı yaptım,Aşk Herşeyi Affeder mi?" "Hah" dedim "ben bunu söyleyeyim."Kaydettik,aldım onu,gittim,dedim "Türkçe böyle söylüyorum,daha da görmek istiyorsan Kemancıya gel cumartesi akşamı."Hakan Peker Kemancı'ya geldi.Ertesi gün de imzaladık.

Ertesi gün mü?
ÖZ:Tabii canım .Çok kolay oldu.

Millet sürünür normalde.
ÖZ:Ama onu diyorum herkese,öncesinde ben o kadar çalıştım ki,bu artık neticesiydi.Yoksa aklıma düştü de yapımcılara gitmeye başladım değil ki...Beş yaşından beri müzik yapıyorum,öğrenmeye çalışıyorum.ders üstüne ders,konservtuar...

Hiç başka bir iş düşünmedin değil mi?
ÖZ:O zaman düşünmedim.Yani çok küçükken ressam mı olayım müzisyen mi diyordum,çünkü resmimi çok beğeniyorlardı.Benim derdim sabah kalkıp işe gitmek zorunda olmadığım bir meslekti.Ondan sonra konsrvatuarda okurken oyunculuğa çok özendim ama öbür taraf da çok ağır basıyor.Metalcisin falan.Oyunculara bakıyorum okulda ,tamamen başka bir moddalar.Hiç onlardan değildim.gerçi hiç okuldan biri de değildim,çok sivriydim.Pek de gitmiyordum zaten.Ama onlara özenmiştim.Şimdi patladı zaten.

İlk defa Sil Baştan adlı diziyle mi başladın oyunculuğa.
ÖZ:Evet ,aslında ilk teklif müzikal için (Mucizeler Komedisi) geldi ama şener Şen rahatsızlanınca müzikal bekledi.O sırada da diziden teklif geldi.

Müzikal için neden seni seçmişler?
ÖZ:Hiçbir fikrim yok.

Sormadın mı?
ÖZ:Hayır(gülüyor).

Sevindin mi?
ÖZ:Sevindim tabii.Ama şunu söyleyeyim,hani oyuncuya yada müzisyene sorarsın,herkesin hayali büyük bir müzikalde oynamaktır ya,yemin ederm aklımın ucundan geçmiyordu.Müzikal çok sürpriz oldu.Çok sevindim.Çünkü "hah " dedim "şimdi ben öbür tarafa çok güzel adım atarım".Şimdi çok memnunum.Sahnede avaz avaz bağırıp çok güzel bir seyirciye eşek gibi heavy metal çalıp "oğlum nefis konserdi" dediğim zaman ne kadar büyük zevk lıyorsam,bir karakterin içine bürününce,alkışları alırken aynı zavki alıyorum.

Mucizeler Komedisindeki performansın çok övüldü zaten.
ÖZ:ben mesela kendimi o kadar beğenmiyorum ,sonradan seyredince.Filmde de "Ayy," falan dedim.Daha iyi olabileceğimi düşünüyorum.Müzikalde o kadar beğenmelerinin sebebi benden beklenmiyor olması bence.Başka biri aynı oyunu oynasa bu kadar konuşulmazdı.

O zamanlar verdiğin bir röportajda Cem Yılmaz yda Yılmaz Erdoğan'ın bir filminde oynamak isterim demişsin.Ondan sonra da Hokkabaz da oynadın.Tesadüf değil mi?
ÖZ:Tabii tabii proje yoktu ortada.

Cem Yılmaz seni müzikalde mi izlemiş?
ÖZ:Hayır.Meltem Cumbul'u izlemiş.

Nasıldı çekimler?
ÖZ:Valla " kırıldık gülmekten " değildi.Cem çalışırken gayet ciddi,bayağı ciddi.Derdi o sahne güzel çıksın.Ama çok da rahattı.İletişimi çok yüksek bir ortamdı.Cem çok güzel yönlendiriyordu.

Bu senin ilk başrolündü.Zorlandın mı?
ÖZ:Zorlanmaz mıyım.Canım çıktı.Taş mı taşıdın diyeceksin.duygusal olarak taşıdım,kayalar taşıdım.Çok büyük bir sorumluluk.Çalıştığım insanlar çok düzgün insanlar,hayranı olduğum ve çok başarılı bulduğum insanlar.Sana da koskocaman bir yer ayırmışlar.
en az onlar kadar oynaman lazım.Hatta insanlar birşeyler katmanı bekliyorlar.Duygusa l anlamda çok zorlandım.

Nasıl hazırlandın.Oyuncu koçu falan var mıydı?
ÖZ:Yok canım ,okuma provsı bile yoktu.

Neden?
ÖZ:İstemediler.Naturelliği bozulur diye.kendi kendime okudum ama...cem "Ezberleme " dedi özellikle.

Filmi ilk izlediğinde neler hissettin?
ÖZ:Çok utanıyorum ben.Çok utanarak seyrettim.Utanma dediğim utangaçlık anlamında " Hihi bak ordayım,oynuyorum,fatma gibi yapıyorum,herkes seyrediyor,hiyaa," falan.Enteresan,değişik bir his.Çok heyecenlandım.ellerim titriyordu.

Nasıl tepkiler aldın?
ÖZ:Hiç kötü tepki almıyorum.Belki de bana söylemiyorlar(gülüyor).Genelde herkes çok naturel oldugumu,özellikle ses tonumun çok naturel olduğunu söylüyor.Yine de ben kendi eleştirime bakarım.Ben çoğu yerini,hatta erik yeme sahnesi haricindehepsini baştan oynamak isterim.Ama hiçbr oyuncu kendini beğenmezmiş.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2006 - 02:38:16 Gönderen: pyroxevil »

« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2006 - 02:31:09 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
Bundan sonra ne var?
ÖZ:Şimdi dizi başlıyor.

Hangisi?
ÖZ:Maçolar.aHerkes müzisyen.Burhan Öçal,Seyyal Taner,Gökhan tepe...

Konusu nasıl?
ÖZ:Burhan Öçal Antalyalı zenginlerden,beş tane de oğlu var.Böyle Dallas gibi bir şey.O kadarını söyleyebilirim.Show Tv de yayınlanacak .Çekimler Antalya da ,en güzel yanı o.

Ne kadar oradasın?
ÖZ:Herhalde Mayıs sonuna kadar.Ben zaten İstanbulu hiç sevmem.Genelde Bodrum da yaşıyorum.Orada çok şahane bir yuvacığım var.

Nerede?
ÖZ:Gündoğanda.Annemlerde yılın büyük çoğunluğunu orada geçiriyorlar.Dolayısıyla çok iyi oluyor.Çiçek ,böcek,hayvan..

İstanbulu niye sevmiyorsun?
ÖZ:Sevmiyorum,çok kalabalık.Eve tıkılıyorum.Kulüp kulüp dolaşmayı sevmiyorum.Evde film seyrediyorum.

Bebek'ten de pek çıkmıyorsun galiba?
ÖZ:Evet mümkün olduğunca.

Neden burası?
ÖZ:Ne bileyim,hep burada oturdum,alıştım.Bir kere taşındım,tersime geliyor.Hep bu tarafa gelmem gerekiyormuş gibi geliyor.

Sen California'da doğdun değil mi?
ÖZ:Evet,babam Türk Dili Edebiyatı profesorü.orada hocalık yaptı yıllarca.ablam hala orada.

Annen baban ne düşünüyor şimdi seninle ilgili?
ÖZ:Onlar bana hiç meşhurmuşum gibi davranmaz.Takip etmezler.Eve gittiğimde herhangi bir şirkette çalışıyormuşum gibidir.Lafı da olmaz,aferin de almam.Annem pazara gönderir,sebze meyve almaya.Marketi de kabul etmiyor,pazardakiler iyi oluyor diye.

Yaptığın işleri övmeyince bozulmuyor musun?
ÖZ:Hayır daha iyi.O beni mütevazi kılıyor bence.Ben de unutuyorum öyle olunca.benim günlük hayatım da böyle.

Peki bu aralar konserlere gidiyormusun?
ÖZ:Hayır hiç sevmem konsere gitmeyi.

Niye?
ÖZ:Çıkıp söylemek istiyorum çünkü.İşkence oluyor bana.En son Amsterdama gittim,nefret ettiler benden.Rock bara gidiyorum.En öndeyim.Avaz avaz şarkı söylüyorum.Solist gıcık oldu.atılmak üzereydim.Çok söylemek istiyorum .Dayanamıyorum.

Ben seni geçen sene Bursa'da izlemiş ve canlı performansına hayran kalmıştım.Seyirciyle iletişimin,grubun çok iyiydi..
O yüzden iyi de bir album çıkarıp (109876543210) gerisini getirememen...
ÖZ:Yazık diyorsun.

Evet,garip geliyor.Sadece bir klip gördüm gerisi gelmedi.
ÖZ:Çünkü firmayla aramız tamamen bozuldu.Biz o albümü çöpe attık yani.Zaten son solo albümümdü benim.Ozz projesi yapacaktık.Bu albüm de Ozz un hazırlığı gibiydi.Hepimiz beraber yaptık.Ama yapımcımızın hayal ettiği gibi bir albüm olmadı.Çok itişip kakıştık başlarda.Klip  çok gecikti o yüzden.Klibin kanallara dağıtımında firmanın bir hatası oldu.Kanalların küstüğü oldu.Ben klibi bir kere bile televiyonda görmedim.

Böyle zorluklar karşısında geri mi basıyorsun?
ÖZ:Hayır ama benim hemen herşey gözümden siliniverir.Yorganı yakarım gider.Albümüm ,yapışayım demem.10 tane şarkı yine yaparım.Hala karşımdaki adamı alttan alarak olmasını istemiyorum.Biraz dikbaşlı gibi görünebilir ama karakterim öyle.Bu tip şeylerin artık kendiliğinden olmasını istiyorum.Olmayacak sa da ,attık gitti işte.

İçin cız etmiyor mu?
ÖZ:Ediyor,etmez olur mu?Ama gene yaparız,hacıyatmaz zaten.

Şimdi yeni bir şirkete geçeceksin.
ÖZ:Evet ama elim gitmiyor açıkcası.çok yoruldum o imzalardan ve albüm yapmak zorunda olmaktan.Çok keyfi duyuluyordur ama benim başka bir lüksüm yok zaten hayata karşı.Ben istediğim zaman istediğim şeyi yapmak istiyorum.

O belli oluyor zaten.Senin müikal gelişimin de böyle oldu.istediğin zaman istediğini yaptın.Hatta en çok bu konuda eleştirildin.Alternatif popla başladın,elektronik ,rock,vs.derken her albümde farklı bir soundun oldu.Bunu yaparken her yeni albumle birlikte küçük ama büyük bir dinleyici kitlesini kaybettiğini ya da şaşırttığını düşünüyor musun?
ÖZ:Tabii,eleniyor.Ama bu benim hoşuma gidiyor.Ben "çok hayranım" diyen o kadar acaip insanlarla karşılaşıyorum ki..
Geliyor,"En büyük hayranınım" diyor,imza alıyor ,resim çektiriyor."Bir seni çok seviyorum,bir de Gülben Ergen'i " diyor..O kadar şuursuzca beğenen birini zaten istemem.Cem film için şöyle bir laf etmişti:" Dört milyon kişi izleyeceğine 40 akıllı adam izlesin."Hakikatten  " Çok seviyorum " diye resimlerime tapmak yerine  "Ne güzel album yapmış " diye dinleyecek birilerini herzaman tercih ettim.Ya da yaptığım değişiklikleri takdir edecek birilerini.Kitlemi kaybetmeyeyim diye yaşayamam.Yapan arkadaşlarımız var,görüyoruz.Kitleyi biraz daha genişleteyim
istikrarlı adımlarla gideyim,geçen albumde şunu yaptım çok tuttu,aynı şarkının yavaşını yapayım,sözlerini değiştireyim diyenler.Ben onu yapmam.

Değişikliği seviyorsun.
ÖZ:Seviyorum ve değişikliği seven insanları seviyorum.Değişikliği seven insanlar da beni sevsin.Dünya da makbul olan budur.Populer müziğin özelliği budur.Justin Timberlake aynı şeyi mi yapıyor?Ya da Madonna ya bak,her albumu birbirinden değişik.Bir tek bizim memlekette öyle değil.Şaşırıyorum yani.Bayılıyorlar.Eskisine benzedikçe bayılıyorlar.

Peki bundan sonraki album nasıl birşey olacak?
ÖZ:Keşke Ozz olsa.

Keşke dediğin?
ÖZ:Şimdi Ete Kurttekin in solo albümü var.Bekleyeceğiz.Bilmiyorum.Ben daha  albume girme taraftarı değilim.Daha albümüm gelmedi.Repertuarımı da değiştirmek istiyorum.Belki çok fazla cover ekleyeceğim,belki sadece konserler için yeni parçalar yaparız.Hakikatten bilmiyorum.

Bu bilinmezlik seni rahatsız etmiyor  mu?
ÖZ:Yoo,etmiyor.Ben öyle yaparım zaten.Bırakırım.Sonra bir anda gelir," Hah yapacağım" derim,kalkar yaparım.

Etrafındakileri şaşırtmıyor mu bu durum?
ÖZ:Valla Tek Başıma albumunde çok şaşırtmıştı.Çünkü ik buçuk yıl durdum,durdum,sonra bütün şarkıları bir haftada yaptım.O hatta Delidumrul efsanesi gibi anlatılıyor.Elime gitar almadım iki yıl,yemin ediyorum.Sonra aldım,bir haftada yaptım.

:çiçek:    :çiçek:     :çiçek:

Dinleyicilerin sana mailler göndermiyor mu " Konser,albüm istiyoruz," diye?
ÖZ:Ya onlar beni biliyorlar.Conan'ın tanrısı vardır.Crom.Çok acaiptir.Mümkün olduğunca rahatsız etmeyeceksin.Sana yardım eden bir tanrı değildir.(gülüyor)Sinirlenir hatta.Onun adını ağzına almayacaksın.O tip öyle uğursuz durumum var.Pek öyle fn kulübüm olsun,onların istekleri doğrultusunda bir yere gideyim,öyle şeyler yapmıyorum.Onlar kendi sitelerini yapıyorlar.Hatta şimdi Özlem Tekin Ormanı yapıyorlar.Tema Vakfıyla ortaklaşa.Beraber gidip ağaç dikeceğiz.Ama onlar hiç bozulmuyorlar.Böyle olmamdan memnunlar.

:çiçek:   :çiçek:     :çiçek:

Yazı:Melis DANİŞMEND
Fotoğraf:Levent YILDIRIM
ROLLING STONE/ARALIK-2006
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2006 - 02:42:52 Gönderen: pyroxevil »

« Yanıtla #10 : 03 Aralık 2006 - 02:49:42 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Kararımı verdim ben öz benim dişi versiyonum...
      ▌▐

« Yanıtla #11 : 03 Aralık 2006 - 02:56:44 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
o zaman biz aynı kişiyiz dooms..ben de aynıı benim "dişim" derim özlemi tanıdım tanıyalı...  cooL
bu arada ben geçici görme kaybına ugramak üzereyim..ne laa bu yaz yaz bitmedi..3 kerede yollayabildim  yazıyı..şok geçirdim zaten gönder dediğimde aldığım uyarı üzerine.." maksimum 10 bin karekter dedi" yarısını böldüm yine aynı uyarıyı verdi...üçe böldüm bende yazıyı...ilk defa bu uyarıyla karşılaştım demek ki hiç 10 bin karektere kadar yazmamışım
    :56

« Yanıtla #12 : 03 Aralık 2006 - 10:04:50 »

furkiii

• Ziyaretçi
bravo bedri abi..=))çok güzel bi röportaj bu ya..o mavi trenden bahsederken ne kdr fena oldum..=(..bu arada bebekteki ofisi gibi olan cafe neresi acaba..=))istanbula gittiğimde o civarları dolaşmıştım ama bi türlü göremedim özlemi..sanırım hokkabaz yüzünden ama..=)))

« Yanıtla #13 : 03 Aralık 2006 - 11:57:21 »

Çevrimdışı e.d.a

• Özcü
  • sebepsiz ve sonuçsuz,denek hayatım!!
aman yarabbim o da nesi dew bi röportaj
yaşasın ya bu ay özü ve sözlerini her yerde görüp okuyacağız :alkıs: :alkıs:
bak bu tren devrilir,bağırır bu raylar
o sahte o kart düzene....

« Yanıtla #14 : 03 Aralık 2006 - 13:06:29 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
saol pyrox.. parmaklarına masaj yapmak lazım walla bu ay :D
uzun bi röp.olmuş..herşeyi öğrendik bu aralar ÖZ'ümüz hakkında... mayısa kadar antalyada olcaksa bahara kadar konser beklemeyim ben en iyisi.. :cry1: bahardan önce cık yani :ühüh... neseeeee....
bu arada kim bu lafı sölemiş olabilir yaf:
,"En büyük hayranınım" diyor,imza alıyor ,resim çektiriyor."Bir seni çok seviyorum,bir de Gülben Ergen'i " diyor :ıy: :ıy:... hakketteen ne şuurrsuzluk yaniii....
güzeldi röportaj yaa...dökmüş için özlemim
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....