Gönderen Konu: Top-Pop Röportajı (Nisan 1996)  (Okunma sayısı 1588 defa)

Top-Pop Röportajı (Nisan 1996)
« : 29 Haziran 2005 - 20:08:24 »

Çevrimdışı wernoa

• Yepyeni Üye
  • *
  • psychopath
    • http://www.ozlemtekin.biz
"İLK HEDEF AKDENİZ, İLERİ!"
[/size]

İlk adımını attı Özlem Tekin. Kendisini tanıttı, müziğini dinletti, pop müziğe yeni bir ses kattı. Üstelik bunları çok kısa zamanda gerçekleştirdi. Şu anki en önemli hedefi ise; konserler vermek, kendisini kimlerin dinlediğini görmek ve onlarla kaynaşmak. Bunu da bayramda vereceği dört konserle gerçekleştiricek. Yani ilk hedefi Akdeniz Konserleri Özlem'in. Öyleyse ileri!

TOP POP : İlk albümünle elde ettiğin hızlı çıkış, beklediğin, planladığın bir gelişme miydi?
ÖZLEM TEKIN : Ticari yönüyle hiç ilgilenmiyordum, ama müzikal olarak, çok severek ve isteyerek, inandığım müziği yaptım. İnsanların bir değişikliğe ihtiyaç duyduklarını, buna hazır olduklarını hissediyordum. Artık pop, çok kendini tekrarlamaya baslamıştı. Benim müziğimi algılamak insanlara ilk başta zor geliyorsa da seveceklerini hissediyordum. Açıkcası bir başarı tahmininde bulunmadım ama böyle bir ilgi çok hoş tabii.

TOP POP : Konser teklifleri var mı?
ÖZLEM : Bayramda konserlere başlıyorum. Side, Alanya, Bodrum olmak üzere bayram boyunca dört konser vereceğim. Sonra bir Ankara konseri var. Şu sıralar konser hazırlıklarıyla uğraşıyorum. Orkestram, albümümü birlikte yarattığımız arkadaşlarımdan kurulu. Cover parçalar da yer alacak. Yani, Hakan Peker ve Burak Kut'tan çalacağız. Parçalar şirketten!

TOP POP : İlk albümü birkaç ay önce çıkmış birisine konser teklif gelmesi için erken değil mi?
ÖZLEM : O durumu biraz da ben yarattım galiba. Benim esas alışkanlığım sahnede söylemektir. Rock şarkıcısı olunca, sahneler hep konser gibi geçer. İnsanlar hakikaten grubun nasıl çaldığını izlemeye gelirler; içkilerini içerken müzik dinlemek icin değil. Benim alışkanlığım bu yönde olunca, bütün röportajlarımda da belirtince, hemen konser teklifleri gelmeye başladı.

TOP POP : "Duvaksız Gelin" için çektiğiniz klibi tanıtır mısın bize?
ÖZLEM : İkinci klibi çektik çok şükür... Vatana, millete hayırlı olsun! Parçanın içinde bir hikaye olduğu için iki seçeneğimiz vardı; ya birebir çekmek ya da insanların hayal gücüne bırakmak. Ben, "Duvaksız Gelin"i tek kişiye değil, bu konuda yarası olan bütün insanlara yazdım. Bu nedenle klipte gelinle damadın yüzleri de tam olarak seçilemiyor. Olaya yakın bir insan olmadığım, böyle bir çevrede yaşamadığım için benim kafamda da flu bir çift var. Klipte olayın benim hayal edebildiğim, algılayabildiğim kadarını yansıtmaya çalıştık.

TOP POP : Albümde yer alan parçaların her birinde seni rahatsız eden konulara duyduğun tepkileri dile getirmiştin. Peki mesela "Sebepsiz Savaş" yerine "Duvaksız Gelin"in klibine öncelik tanıman, zorla evlendirilmeye karşı duyduğun tepkinin diğerine göre daha fazla olduğunu mu gösteriyor?
ÖZLEM : Hayır. Öyle olsa, şarkıları da önem sırasına göre koyardık albüme. Bir slow'un sırası gelmişti, o yüzden "Duvaksız Gelin" seçildi.

TOP POP : Çevrendeki insanların seninle karşılaştıkları zaman gösterdikleri tepkiler nasıl?
ÖZLEM : Yolda görüp şarkılarımı sevdiklerini söylüyorlar. Çok güzel mektuplar alıyorum ve hepsini kendi elimle tek tek cevaplıyorum. Artık eve gelen tüpçü bile beni tanıyor. Bu da hoş birşey tabii...

TOP POP : Bundan sonraki hedeflerin neler?
ÖZLEM : Daha dinleyicimi hiç tanımıyorum. Bu nedenle onlarla tanışmamı, kaynaşmamı sağlayacak olduğu için konserler büyük önem taşıyor. İlk hedefim Akdeniz konserleri!

Dergi : Top Pop
Tarih : 10-16 Nisan 1996
Röportaj : Füsun Önen

bir kadeh şarap, bir nefes duman, bir sıcak gülüş bana yeter..

Özlem Tekin

Top-Pop Röportajı (Nisan 1996)
« : 29 Haziran 2005 - 20:08:24 »

Ynt: Top-Pop Röportajı (Nisan 1996)
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2006 - 18:49:24 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
Alıntı
Çok güzel mektuplar alıyorum ve hepsini kendi elimle tek tek cevaplıyorum.

aaahhh ah... keşke foruma falan da gelsende buralara bıyerede bı kac cevap falan yazsan.. =(  :cry1:

bu arada bu dedıını unutmamıssındır umarım ÖZ'ümAşkım...(gerci roportajın uzerınden cok zaman gecmış ama.. :ehem: )
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2006 - 16:16:26 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
aaahhh ah... keşke foruma falan da gelsende buralara bıyerede bı kac cevap falan yazsan.. =(  :cry1:

bu arada bu dedıını unutmamıssındır umarım ÖZ'ümAşkım...(gerci roportajın uzerınden cok zaman gecmış ama.. :ehem: )

keşke

« Yanıtla #3 : 19 Mart 2010 - 10:29:02 »

Çevrimdışı buluttan

• Üye
  • **

Artık eskidik. O olay bundan tam 14 sene önceydi! zaman herşeyi değiştiriyor. ilk heyecanlar hevesler yerini başka şeylere bırakıyor... şimdi de mutlaka albüm ve müzikle ilgili bir bağı var ve bu başka bir şekilde tezahür ediyor ama bence o ilk heveslerin tadını da başka hiçbir şey vermiyor...
saçlarımıza beyaz düşmemişken...
farklı hayatlar seçmemişken...

« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2010 - 10:03:39 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
"İLK HEDEF AKDENİZ, İLERİ!"
[/size]

TOP POP : Çevrendeki insanların seninle karşılaştıkları zaman gösterdikleri tepkiler nasıl?
ÖZLEM : Yolda görüp şarkılarımı sevdiklerini söylüyorlar. Çok güzel mektuplar alıyorum ve hepsini kendi elimle tek tek cevaplıyorum.

vay be....

« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2010 - 16:11:07 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Moderator
hakan peker ve burak kut coverları duyan var mı?
Bugün Doğanın Dengesi Yok..